MONTROSE RAMS

Historical Michigan high school football scores since 1950
Copyright 1995-2016 BusStop Computing. All rights reserved.

YEAR   ENROLL   W-L   AVE.   PF-PA
2015 C 386 6-5 .545 320-200 P
2014 C 392 6-4 .600 347-189 * P
2013 C 411 12-1 .923 541-110 * P
2012 C 400 10-2 .833 363-208 * P
2011 C 434 10-1 .909 418-97 * P
2010 C 454 9-3 .750 319-151 * P
2009 C 487 4-5 .444 212-150
2008 C 475 3-6 .333 180-251
2007 B 512 8-2 .800 351-151 * P
2006 B 520 5-4 .556 172-159
2005 B 512 5-4 .556 191-160
2004 B 514 9-2 .818 429-164 * P
2003 B 512 8-2 .800 346-137 * P
2002 B 498 14-0 1.000 460-126 * P
2001 B 529 7-3 .700 248-105 * P
2000 B 497 12-1 .923 463-148 * P
1999 C 489 9-2 .818 451-109 * P
1998 C 501 12-1 .923 476-136 * P
1997 C 484 9-3 .750 345-107 * P
1996 C 485 10-1 .909 421-163 * P
1995 C 485 10-1 .909 431-86 * P
1994 B 518 11-1 .917 520-52 * P
1993 C 479 10-1 .909 369-143 * P
1992 C 493 11-1 .917 465-141 * P
1991 B 494 9-0 1.000 305-65 *
1990 B 502 10-1 .909 417-77 * P
1989 B 511 9-0 1.000 334-56 *
1988 B 573 7-2 .778 227-105 *
1987 B 584 4-5 .444 116-143
1986 B 622 3-6 .333 83-113
1985 B 623 10-1 .909 323-118 * P
1984 B 7-2 .778 247-116 *
1983 C 8-1 .889 160-69 *
1982 C 6-3 .667 208-111 *
1981 C 8-2 .800 229-174 * P
1980 C 2-7 .222 108-144
1979 B 6-3 .667 130-110 *
1978 C 4-5 .444 119-147
1977 C 7-2 .778 274-74 *
1976 C 6-3 .667 214-112 *
1975 C 2-7 .222 99-208
1974 C 6-3 .667 153-145 *
1973 C 3-6 .333 136-216
1972 B 7-2 .778 224-94 *
1971 B 8-1 .889 175-91 *
1970 B 1-8 .111 74-215
1969 B 4-5 .444 119-131
1968 C 8-1 .889 287-84 *
1967 B 7-1-1 .833 207-99 *
1966 B 6-3 .667 163-150 *
1965 C 3-6 .333 66-158
1964 C 4-5 .444 137-166
1963 C 4-3-2 .556 153-141
1962 C 3-6 .333 98-138
1961 C 6-2-1 .722 237-58 *
1960 C 7-1 .875 162-91 *
1959 C 4-4 .500 114-101
1958 C 6-1-1 .812 201-149 *
1957 C 6-2 .750 121-68 *
1956 C 4-4 .500 156-126
1955 C 4-5 .444 104-109
1954 C 9-0 1.000 197-37 *
1953 C 3-5 .375 34-123
1952 C 6-2 .750 117-49 *
1951 C 1-6-1 .187 25-108
1950 C 0-8 .000 18-236
438-196-6 .689 43 of 66

ALL-TIME OPPONENTS G W-L-T AVE.
Goodrich 50 36-14 .720 *
Burton Bentley 49 30-18-1 .622
Burton Atherton 47 38-8-1 .819
Burton Bendle 41 31-9-1 .768
Flint Hamady 41 32-9 .780
Lake Fenton 40 32-8 .800 *
Otisville LakeVille 31 24-6-1 .790
New Lothrop 29 24-5 .828
Durand 23 16-7 .696
Chesaning 22 13-9 .591
Saint Charles 20 9-11 .450
Byron 17 17-0 1.000
Linden 17 11-5-1 .676
Swartz Creek 17 9-8 .529
Mount Morris 14 10-4 .714 *
Birch Run 11 7-4 .636
Flint Beecher 10 6-4 .600 *
Flint Dye 10 2-8 .200
Flint Utley 10 5-4-1 .550
Saginaw Saints Peter & Paul 8 4-4 .500
Frankenmuth 7 4-3 .571
Fenton 6 0-6 .000
Millington 6 4-2 .667
Mount Morris Saint Mary 6 4-2 .667
Reese 6 5-1 .833
Flint Hoover 5 2-3 .400
Charlotte 4 3-1 .750
Corunna 4 3-1 .750 *
Genesee 4 4-0 1.000
Ithaca 4 0-4 .000
Otisville 4 1-3 .250
Capac 3 3-0 1.000
Imlay City 3 2-1 .667
Ortonville Brandon 3 3-0 1.000
Remus Chippewa Hills 3 3-0 1.000
Saginaw Nouvel Catholic 3 2-1 .667
Whittemore-Prescott 3 2-1 .667
Bridgeport 2 2-0 1.000
Carrollton 2 2-0 1.000
Croswell-Lexington 2 1-1 .500
Flint Ainsworth 2 0-2 .000
Flint Holy Rosary 2 0-2 .000
Hillsdale 2 1-1 .500
Holly 2 1-1 .500
Hopkins 2 2-0 1.000
Laingsburg 2 1-1 .500
North Branch 2 0-2 .000
Orchard Lake Saint Mary's Prep 2 0-2 .000
Perry 2 2-0 1.000
Standish-Sterling 2 2-0 1.000
Vassar 2 2-0 1.000
Vermontville Maple Valley 2 1-1 .500
Almont 1 1-0 1.000
Bay City West Catholic 1 1-0 1.000
Birmingham Detroit Country Day 1 1-0 1.000
Cadillac 1 0-1 .000
Clio 1 1-0 1.000
Constantine 1 1-0 1.000
Detroit DePorres 1 0-1 .000
DeWitt 1 1-0 1.000
Elkton-Pigeon-Bay Port 1 1-0 1.000
Flint Michigan School for the Deaf 1 1-0 1.000
Flushing 1 0-1 .000
Fowlerville 1 1-0 1.000
Grosse Pointe Woods University Liggett 1 1-0 1.000
Jackson Lumen Christi Catholic 1 0-1 .000
Lansing Catholic Central 1 1-0 1.000
Livonia Clarenceville 1 1-0 1.000
Madison Heights Madison 1 1-0 1.000
Marine City 1 0-1 .000
Marquette 1 1-0 1.000
Marysville 1 0-1 .000
Melvindale Academy for Business & Tech 1 1-0 1.000
Monroe Saint Mary Catholic 1 0-1 .000
Muskegon Heights Academy 1 1-0 1.000
Napoleon 1 1-0 1.000
North Muskegon 1 0-1 .000
Pontiac Notre Dame Prep 1 0-1 .000
Shepherd 1 1-0 1.000
Stockbridge 1 1-0 1.000
Unionville-Sebewaing 1 1-0 1.000
TOTALS 438-196-6 .689
2016   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Byron 0-0
Sep 02 Clio 0-0
Sep 09 Goodrich 0-0 Genesee-Area-Red
Sep 16 Flint Beecher 0-0 Genesee-Area-Red
Sep 23 Lake Fenton 0-0 Genesee-Area-Red
Sep 30 Corunna 0-0 Genesee-Area-Red
Oct 07 Mount Morris 0-0 Genesee-Area-Red
Oct 14 Saginaw Nouvel Catholic 0-0
Oct 21 ????? 0-0
 
2015   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Reese W 53-22
Sep 04 Corunna L 13-19 Genesee-Area-Red
Sep 11 Lake Fenton L 21-49 Genesee-Area-Red
Sep 18 Durand W 69-0 Genesee-Area-Red
Sep 25 Goodrich L 3-14 Genesee-Area-Red
Oct 02 Standish-Sterling W 35-0
Oct 09 Mount Morris W 51-8 Genesee-Area-Red
Oct 16 Flint Beecher W 7-6 Genesee-Area-Red
Oct 23 New Lothrop L 0-41
Oct 30 Byron W 55-18 Div-6 Pre-District
Nov 06 Laingsburg L 13-23 Div-6 District
 
2014   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Reese W 52-7
Sep 05 Corunna W 28-21 Genesee-Area-Red
Sep 12 Lake Fenton W 27-12 Genesee-Area-Red
Sep 19 Durand W 55-6 Genesee-Area-Red
Sep 26 Goodrich L 39-41 Genesee-Area-Red
Oct 03 Melvindale Academy for Business & Tech W 49-0
Oct 10 Mount Morris W 49-27 Genesee-Area-Red
Oct 17 Flint Beecher L 14-19 Genesee-Area-Red
Oct 24 New Lothrop L 21-35
Oct 31 Flint Beecher L 13-21 Div-6 Pre-District
 
2013   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Reese W 38-8
Sep 06 Grosse Pointe Woods University Liggett W 54-0
Sep 13 Durand W 53-0 Genesee-Area-Red
Sep 20 Goodrich W 49-17 Genesee-Area-Red
Sep 27 Muskegon Heights Academy W 57-8
Oct 04 Mount Morris W 39-0 Genesee-Area-Red
Oct 11 Flint Beecher W 34-18 Genesee-Area-Red
Oct 18 Perry W 56-6 Genesee-Area-Red
Oct 25 Lake Fenton W 37-0 Genesee-Area-Red
Nov 01 Reese W 42-13 Div-6 Pre-District
Nov 08 Saginaw Nouvel Catholic W 20-6 Div-6 District
Nov 15 Madison Heights Madison W 42-13 Div-6 Regional
Nov 22 Ithaca L 20-21 Div-6 Semifinal
 
2012   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Reese L 26-47
Aug 31 Unionville-Sebewaing W 51-14
Sep 07 Durand W 27-8 Genesee-Area-Red
Sep 14 Goodrich W 13-12 Genesee-Area-Red
Sep 21 Otisville LakeVille W 55-8 Genesee-Area-Red
Sep 28 Mount Morris W 41-8 Genesee-Area-Red
Oct 05 Flint Beecher W 34-19 Genesee-Area-Red
Oct 12 Perry W 54-6 Genesee-Area-Red
Oct 19 Lake Fenton W 22-21 Genesee-Area-Red
Oct 26 Vassar W 7-6 Div-6 Pre-District
Nov 02 Millington W 33-28 Div-6 District
Nov 09 Ithaca L 0-31 Div-6 Regional
 
2011   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Remus Chippewa Hills W 20-6
Sep 02 Durand W 61-0 Genesee-Area-Red
Sep 09 Goodrich W 21-14 Genesee-Area-Red
Sep 16 Bridgeport W 53-0
Sep 23 Otisville LakeVille W 56-0 Genesee-Area-Red
Sep 30 Mount Morris W 49-0 Genesee-Area-Red
Oct 07 Flint Beecher W 31-30 Genesee-Area-Red
Oct 14 Lake Fenton W 28-19 Genesee-Area-Red
Oct 21 Carrollton W 47-0
Oct 28 Saint Charles W 39-0 Div-6 Pre-District
Nov 04 Ithaca L 13-28 Div-6 District
 
2010   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Remus Chippewa Hills W 28-7
Sep 03 Durand W 48-0 Genesee-Area-Red
Sep 10 Goodrich L 27-35 Genesee-Area-Red
Sep 17 Millington W 19-14
Sep 24 Otisville LakeVille W 21-20 Genesee-Area-Red
Oct 01 Mount Morris W 19-7 Genesee-Area-Red
Oct 08 Flint Beecher L 16-19 Genesee-Area-Red
Oct 15 Lake Fenton W 35-0 Genesee-Area-Red
Oct 22 Carrollton W 36-0
Oct 29 Vassar W 38-13 Div-6 Pre-District
Nov 05 Flint Beecher W 26-8 Div-6 District
Nov 12 Ithaca L 6-28 Div-6 Regional
 
2009   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Burton Bentley W 30-6
Sep 04 Durand L 18-19 Genesee-Area-Red
Sep 11 Goodrich L 3-28 Genesee-Area-Red
Sep 18 Bridgeport W 48-0
Sep 25 Otisville LakeVille W 33-0 Genesee-Area-Red
Oct 02 Mount Morris L 20-22 Genesee-Area-Red
Oct 09 Flint Beecher L 16-18 Genesee-Area-Red
Oct 16 Lake Fenton L 6-41 Genesee-Area-Red
Oct 23 New Lothrop W 38-16
 
2008   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Burton Bentley W 36-14
Sep 05 Lake Fenton W 48-21 Genesee-Area-Red
Sep 12 Cadillac L 18-43
Sep 19 Goodrich L 7-48 Genesee-Area-Red
Sep 26 Mount Morris L 0-40 Genesee-Area-Red
Oct 03 Otisville LakeVille W 29-0 Genesee-Area-Red
Oct 10 Durand L 7-34 Genesee-Area-Red
Oct 17 Whittemore-Prescott L 13-27
Oct 24 New Lothrop L 22-24
 
2007   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Croswell-Lexington W 37-14
Aug 31 Lake Fenton L 16-24 Genesee-Area-Red
Sep 07 Whittemore-Prescott W 40-14
Sep 14 Goodrich W 21-0 Genesee-Area-Red
Sep 21 Mount Morris W 48-20 Genesee-Area-Red
Sep 28 Otisville LakeVille W 54-6 Genesee-Area-Red
Oct 05 Durand W 35-12 Genesee-Area-Red
Oct 12 Livonia Clarenceville W 48-6
Oct 19 Hillsdale W 26-21
Oct 26 Millington L 26-34 Div-5 Pre-District
 
2006   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Croswell-Lexington L 20-28
Sep 01 Lake Fenton L 0-14 Genesee-Area-Red
Sep 08 Marquette W 15-14
Sep 15 Goodrich W 26-23 Genesee-Area-Red
Sep 22 Mount Morris L 15-30 Genesee-Area-Red
Sep 29 Otisville LakeVille W 42-0 Genesee-Area-Red
Oct 06 Durand W 26-8 Genesee-Area-Red
Oct 13 Hillsdale L 2-24
Oct 20 Standish-Sterling W 26-18
 
2005   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 New Lothrop W 22-15
Sep 02 Linden L 7-12
Sep 09 Lake Fenton L 0-3 Genesee-Area-Red
Sep 16 Goodrich W 35-0 Genesee-Area-Red
Sep 23 Flushing L 7-45
Sep 30 Otisville LakeVille W 49-22 Genesee-Area-Red
Oct 07 Durand W 20-14 Genesee-Area-Red
Oct 14 Chesaning L 20-21
Oct 21 Mount Morris W 31-28 Genesee-Area-Red
 
2004   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Chesaning W 21-0
Sep 03 New Lothrop W 28-7
Sep 10 Burton Bendle W 55-0
Sep 17 Lake Fenton W 45-14 Genesee-Area-Red
Sep 24 Goodrich L 26-47 Genesee-Area-Red
Oct 01 Mount Morris W 61-7 Genesee-Area-Red
Oct 08 Otisville LakeVille W 57-8 Genesee-Area-Red
Oct 15 Byron W 29-0 Genesee-Area-Red
Oct 22 Ortonville Brandon W 44-14
Oct 29 Stockbridge W 41-21 Div-5 Pre-District
Nov 05 Goodrich L 22-46 Div-5 District
 
2003   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Chesaning W 41-26
Sep 05 Burton Bentley W 63-8
Sep 12 Burton Atherton W 48-0
Sep 19 Goodrich W 28-7 Genesee-Area-Red
Sep 26 Mount Morris L 14-23 Genesee-Area-Red
Oct 03 Otisville LakeVille W 34-7 Genesee-Area-Red
Oct 10 Byron W 44-24 Genesee-Area-Red
Oct 17 Lake Fenton W 28-13 Genesee-Area-Red
Oct 24 Hopkins W 33-14
Oct 31 Saginaw Nouvel Catholic L 13-15 Div-6 Pre-District
 
2002   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Chesaning W 32-14
Sep 06 Flint Hamady W 45-6
Sep 13 Genesee W 38-0
Sep 20 Goodrich W 39-0 Genesee-Area-Red
Sep 27 Mount Morris W 34-20 Genesee-Area-Red
Oct 04 Otisville LakeVille W 46-8 Genesee-Area-Red
Oct 11 Byron W 35-8 Genesee-Area-Red
Oct 18 Lake Fenton W 31-21 Genesee-Area-Red
Oct 25 Clio W 41-6
Nov 01 Capac W 45-6 Div-5 Pre-District
Nov 08 Vermontville Maple Valley W 16-6 Div-5 District
Nov 15 Saginaw Nouvel Catholic W 28-18 Div-5 Regional
Nov 22 Birmingham Detroit Country Day W 16-13 Div-5 Semifinal
Nov 29 Constantine W 14-0 Div-5 Final
 
2001   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Chesaning L 7-34
Aug 31 Burton Bentley W 52-0 Genesee-Area
Sep 07 New Lothrop W 10-0 Genesee-Area
Sep 14 Genesee W 35-7 Genesee-Area
Sep 21 Byron W 21-20 Genesee-Area
Sep 28 Goodrich W 34-6 Genesee-Area
Oct 05 Burton Bendle L 12-19 Genesee-Area
Oct 12 Flint Hamady W 42-6 Genesee-Area
Oct 19 Lake Fenton W 28-0 Genesee-Area
Oct 26 Imlay City L 7-13 Div-5 Pre-District
 
2000   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Goodrich W 30-11 Genesee-Area
Sep 01 Chesaning W 10-7
Sep 08 Flint Hamady W 52-18 Genesee-Area
Sep 15 Lake Fenton W 42-6 Genesee-Area
Sep 22 Burton Bentley W 43-0 Genesee-Area
Sep 29 Burton Bendle W 35-0 Genesee-Area
Oct 06 Byron W 38-13 Genesee-Area
Oct 13 Burton Atherton W 45-0 Genesee-Area
Oct 20 New Lothrop W 45-6 Genesee-Area
Oct 27 Millington W 48-20 Div-5 Pre-District
Nov 03 Frankenmuth W 25-19 Div-5 District
Nov 10 Imlay City W 35-7 Div-5 Regional
Nov 17 Jackson Lumen Christi Catholic L 15-41 Div-5 Semifinal
 
1999   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Goodrich W 41-14 Genesee-Area
Sep 03 Chesaning L 13-33
Sep 10 Flint Hamady W 62-6 Genesee-Area
Sep 17 Lake Fenton W 49-0 Genesee-Area
Sep 24 Burton Bentley W 43-0 Genesee-Area
Oct 01 Burton Bendle W 34-0 Genesee-Area
Oct 08 Byron W 35-6 Genesee-Area
Oct 15 Burton Atherton W 63-0 Genesee-Area
Oct 22 New Lothrop W 41-7 Genesee-Area
Oct 29 Frankenmuth W 35-0 Div-5 Pre-District
Nov 05 Millington L 35-43 Div-5 District
 
1998   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 New Lothrop W 44-6 Genesee-8
Sep 11 Chesaning L 10-34
Sep 18 Goodrich W 18-6 Genesee-8
Sep 25 Flint Hamady W 65-0 Genesee-8
Oct 02 Lake Fenton W 69-0 Genesee-8
Oct 09 Burton Bentley W 28-14 Genesee-8
Oct 16 Burton Bendle W 14-7 Genesee-8
Oct 23 Byron W 37-13 Genesee-8
Oct 30 Burton Atherton W 67-0 Genesee-8
Nov 06 Almont W 41-14 Class-CC Pre-Regional
Nov 13 Capac W 26-9 Class-CC Regional
Nov 20 Hopkins W 36-19 Class-CC Semifinal
Nov 27 Whittemore-Prescott W 21-14 Class-CC Final
 
1997   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 05 New Lothrop W 38-12 Genesee-8
Sep 12 Chesaning L 12-14
Sep 19 Goodrich W 32-17 Genesee-8
Sep 26 Flint Hamady W 48-0 Genesee-8
Oct 03 Lake Fenton W 40-7 Genesee-8
Oct 10 Burton Bentley W 43-0 Genesee-8
Oct 17 Burton Bendle L 14-20 Genesee-8
Oct 24 Byron W 21-7 Genesee-8
Oct 31 Burton Atherton W 58-0 Genesee-8
Nov 07 Elkton-Pigeon-Bay Port W 10-7 Class-CC Pre-Regional
Nov 14 Capac W 19-3 Class-CC Regional
Nov 21 Vermontville Maple Valley L 10-20 Class-CC Semifinal
 
1996   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 06 Burton Atherton W 54-12 Genesee-8
Sep 13 Chesaning W 35-7
Sep 20 New Lothrop W 34-14 Genesee-8
Sep 27 Goodrich W 23-6 Genesee-8
Oct 04 Flint Hamady W 47-18 Genesee-8
Oct 11 Lake Fenton W 42-11 Genesee-8
Oct 18 Burton Bentley W 62-14 Genesee-8
Oct 25 Burton Bendle W 35-0 Genesee-8
Nov 01 Byron W 33-14 Genesee-8
Nov 08 Frankenmuth W 43-21 Class-CC Pre-Regional
Nov 15 Detroit DePorres L 13-46 Class-CC Regional
 
1995   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Burton Atherton W 67-0 Genesee-8
Sep 08 Chesaning W 49-7
Sep 15 New Lothrop W 48-13 Genesee-8
Sep 22 Goodrich W 38-18 Genesee-8
Sep 29 Flint Hamady W 41-14 Genesee-8
Oct 06 Lake Fenton W 64-6 Genesee-8
Oct 13 Burton Bentley W 38-7 Genesee-8
Oct 20 Burton Bendle W 20-2 Genesee-8
Oct 27 Byron W 27-0 Genesee-8
Nov 03 Fowlerville W 27-0 Class-B Pre-Regional
Nov 10 Frankenmuth L 12-19 Class-B Regional
 
1994   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Flint Hamady W 42-0 Genesee-8
Sep 09 Chesaning W 37-6
Sep 16 Burton Bentley W 35-0 Genesee-8
Sep 23 Burton Bendle W 49-0 Genesee-8
Sep 30 Byron W 34-0 Genesee-8
Oct 07 Burton Atherton W 62-0 Genesee-8
Oct 14 Lake Fenton W 65-0 Genesee-8
Oct 21 New Lothrop W 56-7 Genesee-8
Oct 28 Goodrich W 57-7 Genesee-8
Nov 04 Shepherd W 35-12 Class-CC Pre-Regional
Nov 11 Napoleon W 41-7 Class-CC Regional
Nov 18 Orchard Lake Saint Mary's Prep L 7-13 Class-CC Semifinal
 
1993   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 03 Flint Hamady W 51-12 Genesee-8
Sep 10 Chesaning W 33-27
Sep 17 Burton Bentley W 25-18 Genesee-8
Sep 24 Burton Bendle W 32-6 Genesee-8
Oct 01 Byron W 14-0 Genesee-8
Oct 08 Burton Atherton W 62-0 Genesee-8
Oct 15 Lake Fenton W 41-17 Genesee-8
Oct 22 New Lothrop W 35-19 Genesee-8
Oct 29 Goodrich W 35-0 Genesee-8
Nov 05 Reese W 27-20 Class-CC Pre-Regional
Nov 12 Orchard Lake Saint Mary's Prep L 14-24 Class-CC Regional
 
1992   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Byron W 42-6 Genesee-8
Sep 11 Chesaning W 34-0
Sep 18 Lake Fenton W 38-15 Genesee-8
Sep 25 New Lothrop W 48-14 Genesee-8
Oct 02 Goodrich W 41-19 Genesee-8
Oct 09 Flint Hamady W 43-14 Genesee-8
Oct 16 Burton Atherton W 59-13 Genesee-8
Oct 23 Burton Bentley W 41-12 Genesee-8
Oct 30 Burton Bendle W 47-0 Genesee-8
Nov 06 DeWitt W 25-14 Class-B Pre-Regional
Nov 13 Millington W 35-14 Class-B Regional
Nov 20 Marysville L 12-20 Class-B Semifinal
 
1991   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 06 Byron W 28-7 Genesee-8
Sep 13 Chesaning W 22-18
Sep 20 Lake Fenton W 36-6 Genesee-8
Sep 27 New Lothrop W 40-6 Genesee-8
Oct 04 Goodrich W 23-8 Genesee-8
Oct 11 Flint Hamady W 49-6 Genesee-8
Oct 18 Burton Atherton W 30-0 Genesee-8
Oct 25 Burton Bentley W 43-6 Genesee-8
Nov 01 Burton Bendle W 34-8 Genesee-8
 
1990   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Birch Run W 36-12
Sep 07 Corunna W 43-7
Sep 14 New Lothrop W 41-12 Genesee-8
Sep 21 Burton Bentley W 43-0 Genesee-8
Sep 28 Burton Atherton W 61-0 Genesee-8
Oct 05 Lake Fenton W 30-9 Genesee-8
Oct 12 Burton Bendle W 55-0 Genesee-8
Oct 19 Goodrich W 40-6 Genesee-8
Oct 26 Flint Hamady W 37-6 Genesee-8
Nov 03 Lansing Catholic Central W 25-13 Class-B Pre-Regional
Nov 10 Monroe Saint Mary Catholic L 6-12 Class-B Regional
 
1989   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Birch Run W 10-9
Sep 08 Corunna W 35-13
Sep 15 Flint Hamady W 20-14 Genesee-8
Sep 22 New Lothrop W 30-6 Genesee-8
Sep 29 Burton Bentley W 46-6 Genesee-8
Oct 06 Burton Atherton W 61-0 Genesee-8
Oct 13 Lake Fenton W 48-8 Genesee-8
Oct 20 Burton Bendle W 41-0 Genesee-8
Oct 27 Goodrich W 43-0 Genesee-8
 
1988   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Birch Run L 0-21
Sep 09 Chesaning L 7-14
Sep 16 Flint Hamady W 24-8 Genesee-8
Sep 23 New Lothrop W 33-14 Genesee-8
Sep 30 Burton Bentley W 28-12 Genesee-8
Oct 07 Burton Atherton W 39-8 Genesee-8
Oct 14 Lake Fenton W 16-8 Genesee-8
Oct 21 Burton Bendle W 46-12 Genesee-8
Oct 28 Goodrich W 34-8 Genesee-8
 
1987   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Birch Run L 0-20
Sep 11 Chesaning L 7-36
Sep 18 Goodrich W 13-6 Genesee-8
Sep 25 Flint Hamady W 39-8 Genesee-8
Oct 02 New Lothrop W 7-0 Genesee-8
Oct 09 Burton Bentley L 6-27 Genesee-8
Oct 16 Burton Atherton L 6-8 Genesee-8
Oct 23 Lake Fenton L 18-20 Genesee-8
Oct 30 Burton Bendle W 20-18 Genesee-8
 
1986   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 05 Birch Run L 6-22
Sep 12 Chesaning L 0-34
Sep 19 Goodrich W 8-0 Genesee-8
Sep 26 Flint Hamady L 0-3 Genesee-8
Oct 03 New Lothrop W 21-6 Genesee-8
Oct 10 Burton Bentley L 6-14 Genesee-8
Oct 17 Burton Atherton L 7-12 Genesee-8
Oct 24 Lake Fenton W 21-6 Genesee-8
Oct 31 Burton Bendle L 14-16 Genesee-8
 
1985   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 06 Birch Run W 23-6
Sep 13 Chesaning W 27-19
Sep 20 Burton Bendle W 36-14 Genesee-8
Sep 27 Goodrich W 42-14 Genesee-8
Oct 04 Flint Hamady W 41-8 Genesee-8
Oct 11 New Lothrop W 40-16 Genesee-8
Oct 18 Burton Bentley W 30-6 Genesee-8
Oct 25 Burton Atherton W 31-6 Genesee-8
Nov 01 Lake Fenton W 27-0 Genesee-8
Nov 08 Flint Beecher W 20-6 Class-B Pre-Regional
Nov 15 Marine City L 6-23 Class-B Regional
 
1984   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 07 Pontiac Notre Dame Prep L 14-26
Sep 14 Chesaning L 20-27
Sep 21 Burton Bendle W 47-7 Genesee-8
Sep 28 Goodrich W 36-16 Genesee-8
Oct 05 Flint Hamady W 29-22 Genesee-8
Oct 12 New Lothrop W 20-6 Genesee-8
Oct 19 Burton Bentley W 36-0 Genesee-8
Oct 26 Burton Atherton W 18-0 Genesee-8
Nov 02 Lake Fenton W 27-12 Genesee-8
 
1983   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 09 Saginaw Saints Peter & Paul W 7-0
Sep 16 Charlotte W 7-0
Sep 23 Lake Fenton W 13-10 Genesee-8
Sep 30 Burton Bendle W 33-6 Genesee-8
Oct 07 Goodrich W 21-0 Genesee-8
Oct 14 Flint Hamady W 21-14 Genesee-8
Oct 21 New Lothrop L 0-13 Genesee-8
Oct 28 Burton Bentley W 29-20 Genesee-8
Nov 04 Burton Atherton W 29-6 Genesee-8
 
1982   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 10 Saginaw Saints Peter & Paul L 12-13
Sep 17 Charlotte W 18-6
Sep 24 Lake Fenton W 15-14 Genesee-8
Oct 01 Burton Bendle W 24-0 Genesee-8
Oct 08 Goodrich W 32-20 Genesee-8
Oct 15 Flint Hamady L 21-24 Genesee-8
Oct 22 New Lothrop L 12-14 Genesee-8
Oct 29 Burton Bentley W 46-20 Genesee-8
Nov 05 Burton Atherton W 28-0 Genesee-8
 
1981   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 11 Saginaw Saints Peter & Paul W 33-27
Sep 18 Charlotte W 38-16
Sep 25 Burton Atherton W 39-6 Genesee-8
Oct 02 Lake Fenton W 13-12 Genesee-8
Oct 09 Burton Bendle W 20-6 Genesee-8
Oct 16 Goodrich L 7-28 Genesee-8
Oct 23 Flint Hamady W 18-6 Genesee-8
Oct 30 Linden W 25-20 Genesee-8
Nov 06 Burton Bentley W 36-28 Genesee-8
Nov 13 North Muskegon L 0-25 Class-C Regional
 
1980   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 05 Saginaw Saints Peter & Paul L 7-12
Sep 12 Charlotte L 7-19
Sep 19 Burton Atherton W 40-6 Genesee-8
Sep 26 Lake Fenton W 18-7 Genesee-8
Oct 03 Burton Bendle L 6-18 Genesee-8
Oct 10 Goodrich L 0-8 Genesee-8
Oct 17 Flint Hamady L 14-20 Genesee-8
Oct 24 Linden L 0-24 Genesee-8
Oct 31 Burton Bentley L 16-30 Genesee-8
 
1979   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 07 Saginaw Saints Peter & Paul W 20-2
Sep 14 Imlay City W 9-0
Sep 21 Burton Bentley L 6-24 Genesee-8
Sep 28 Burton Atherton W 21-20 Genesee-8
Oct 05 Lake Fenton W 7-6 Genesee-8
Oct 12 Burton Bendle W 34-0 Genesee-8
Oct 19 Goodrich W 14-12 Genesee-8
Oct 26 Flint Hamady L 12-18 Genesee-8
Nov 02 Linden L 7-28 Genesee-8
 
1978   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 08 Saginaw Saints Peter & Paul W 7-0
Sep 15 Otisville LakeVille L 0-31
Sep 22 Burton Bentley L 7-24 Genesee-8
Sep 29 Burton Atherton W 19-6 Genesee-8
Oct 06 Lake Fenton L 12-19 Genesee-8
Oct 13 Burton Bendle L 15-26 Genesee-8
Oct 20 Goodrich L 6-21 Genesee-8
Oct 27 Flint Hamady W 19-6 Genesee-8
Nov 03 Linden W 34-14 Genesee-8
 
1977   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 09 Saginaw Saints Peter & Paul L 14-24
Sep 16 Otisville LakeVille W 20-6
Sep 23 Flint Holy Rosary L 10-14 Mid-Eastern-Eight
Sep 30 Burton Bendle W 28-0 Mid-Eastern-Eight
Oct 07 New Lothrop W 34-0 Mid-Eastern-Eight
Oct 14 Burton Atherton W 30-0 Mid-Eastern-Eight
Oct 21 Goodrich W 28-6 Mid-Eastern-Eight
Oct 28 Flint Hamady W 62-18 Mid-Eastern-Eight
Nov 04 Byron W 48-6 Mid-Eastern-Eight
 
1976   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 17 Saginaw Saints Peter & Paul L 12-26
Sep 24 Otisville LakeVille W 22-0
Oct 01 Flint Holy Rosary L 23-40 Mid-Eastern-Eight
Oct 08 Burton Bendle W 34-8 Mid-Eastern-Eight
Oct 15 New Lothrop W 34-0 Mid-Eastern-Eight
Oct 22 Burton Atherton W 14-8 Mid-Eastern-Eight
Oct 29 Goodrich W 26-0 Mid-Eastern-Eight
Nov 05 Flint Hamady L 22-30 Mid-Eastern-Eight
Nov 12 Byron W 27-0 Mid-Eastern-Eight
 
1975   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 12 Burton Bendle W 31-26 Genesee-County-B
Sep 19 Burton Bentley L 14-40 Genesee-County-B
Sep 26 Durand W 14-12 Genesee-County-B
Oct 03 Swartz Creek L 6-35
Oct 10 Otisville LakeVille L 7-27 Genesee-County-B
Oct 17 Flint Hamady L 7-18 Genesee-County-B
Oct 24 Linden L 14-15 Genesee-County-B
Oct 31 Birch Run L 6-14 Genesee-County-B
Nov 07 Burton Atherton L 0-21 Genesee-County-B
 
1974   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 13 Burton Bendle W 13-6 Genesee-County-B
Sep 20 Burton Bentley L 7-28 Genesee-County-B
Sep 27 Durand L 7-20 Genesee-County-B
Oct 04 Swartz Creek W 14-13
Oct 11 Otisville LakeVille W 35-18 Genesee-County-B
Oct 18 Flint Hamady W 34-12 Genesee-County-B
Oct 25 Linden W 29-26 Genesee-County-B
Nov 01 Birch Run W 2-0 F
Nov 08 Burton Atherton L 12-22 Genesee-County-B
 
1973   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 14 Saint Charles L 6-15
Sep 21 Burton Bentley L 6-36 Genesee-County-B
Sep 28 Burton Atherton W 28-8 Genesee-County-B
Oct 05 Otisville LakeVille L 0-35 Genesee-County-B
Oct 12 Durand L 8-35 Genesee-County-B
Oct 19 Burton Bendle L 19-20 Genesee-County-B
Oct 26 Birch Run W 28-12 Genesee-County-B
Nov 02 Flint Hamady W 28-22 Genesee-County-B
Nov 09 Frankenmuth L 13-33
 
1972   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 15 Saint Charles W 37-8
Sep 22 Burton Bentley L 12-14 Genesee-County-B
Sep 29 Burton Atherton W 34-12 Genesee-County-B
Oct 06 Otisville LakeVille L 14-34 Genesee-County-B
Oct 13 Durand W 17-6 Genesee-County-B
Oct 20 Burton Bendle W 28-8 Genesee-County-B
Oct 27 Birch Run W 26-0 Genesee-County-B
Nov 03 Flint Hamady W 20-0 Genesee-County-B
Nov 10 Frankenmuth W 36-12
 
1971   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 17 Saint Charles W 20-8
Sep 24 Flint Hamady W 29-22 Genesee-County-B
Oct 01 Burton Bentley W 15-12 Genesee-County-B
Oct 08 Burton Atherton W 14-7 Genesee-County-B
Oct 15 Otisville LakeVille W 21-6 Genesee-County-B
Oct 22 Durand W 3-0 Genesee-County-B
Oct 29 Burton Bendle W 26-13 Genesee-County-B
Nov 05 Holly W 25-0
Nov 12 Frankenmuth L 22-23
 
1970   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 18 Saint Charles L 16-26
Sep 25 Flint Hamady L 14-20 Genesee-County-B
Oct 02 Burton Bentley L 2-26 Genesee-County-B
Oct 09 Burton Atherton L 0-27 Genesee-County-B
Oct 16 Otisville LakeVille L 6-13 Genesee-County-B
Oct 23 Durand L 14-55 Genesee-County-B
Oct 30 Burton Bendle W 8-6 Genesee-County-B
Nov 06 Holly L 6-22
Nov 13 North Branch L 8-20
 
1969   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 12 Remus Chippewa Hills W 20-0
Sep 19 Chesaning W 6-0
Sep 26 Flint Hamady L 22-40 Genesee-County-B
Oct 03 Burton Bentley W 36-8 Genesee-County-B
Oct 10 Burton Atherton W 13-0 Genesee-County-B
Oct 17 Otisville LakeVille L 0-26 Genesee-County-B
Oct 24 Durand L 16-25 Genesee-County-B
Oct 31 Burton Bendle L 0-20 Genesee-County-B
Nov 07 North Branch L 6-12
 
1968   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 13 Saint Charles W 12-6
Sep 20 Chesaning W 32-7
Sep 27 Flint Hamady W 19-0 Genesee-County-B
Oct 04 Burton Bentley W 28-13 Genesee-County-B
Oct 11 Burton Atherton W 46-19 Genesee-County-B
Oct 18 Otisville LakeVille W 33-7 Genesee-County-B
Oct 25 Durand W 40-13 Genesee-County-B
Nov 01 Burton Bendle L 6-7 Genesee-County-B
Nov 08 Bay City West Catholic W 71-12
 
1967   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 15 Saint Charles W 20-12
Sep 22 Swartz Creek W 34-12 Genesee-County-B
Sep 29 Burton Bentley W 13-6 Genesee-County-B
Oct 06 Fenton L 12-13 Genesee-County-B
Oct 13 Burton Bendle W 39-0 Genesee-County-B
Oct 20 Otisville LakeVille W 26-22 Genesee-County-B
Oct 27 Burton Atherton T 20-20 Genesee-County-B
Nov 03 Durand W 6-0 Genesee-County-B
Nov 10 Flint Hamady W 37-14
 
1966   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 16 Saint Charles W 12-6
Sep 23 Swartz Creek W 21-12 Genesee-County-B
Sep 30 Burton Bentley L 12-26 Genesee-County-B
Oct 07 Fenton L 6-40 Genesee-County-B
Oct 14 Burton Bendle W 27-14 Genesee-County-B
Oct 21 Otisville LakeVille W 19-0 Genesee-County-B
Oct 28 Burton Atherton L 14-19 Genesee-County-B
Nov 04 Durand W 26-21 Genesee-County-B
Nov 11 Flint Hamady W 26-12
 
1965   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 17 Saint Charles L 13-25
Sep 24 Durand W 13-7 Genesee-County-B
Oct 01 Swartz Creek L 0-27 Genesee-County-B
Oct 08 Burton Bentley L 0-20 Genesee-County-B
Oct 15 Fenton L 0-46 Genesee-County-B
Oct 22 Burton Bendle W 20-2 Genesee-County-B
Oct 29 Otisville LakeVille W 13-0 Genesee-County-B
Nov 05 Burton Atherton L 7-19 Genesee-County-B
Nov 12 Flint Hamady L 0-12
 
1964   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 18 Saint Charles L 21-24
Sep 25 Durand L 12-25 Genesee-County-B
Oct 02 Swartz Creek L 14-26 Genesee-County-B
Oct 09 Burton Bentley L 13-21 Genesee-County-B
Oct 16 Fenton L 0-26 Genesee-County-B
Oct 23 Burton Bendle W 14-13 Genesee-County-B
Oct 30 Otisville LakeVille W 25-13 Genesee-County-B
Nov 06 Burton Atherton W 19-6 Genesee-County-B
Nov 13 Flint Hamady W 19-12
 
1963   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 13 Saint Charles L 0-42
Sep 20 Burton Atherton W 18-0 Genesee-County-B
Sep 27 Otisville LakeVille W 33-0
Oct 04 Swartz Creek L 13-14 Genesee-County-B
Oct 11 Burton Bentley T 19-19 Genesee-County-B
Oct 18 Fenton L 12-34 Genesee-County-B
Oct 25 Burton Bendle T 6-6 Genesee-County-B
Nov 01 Otisville LakeVille W 27-13
Nov 08 Flint Hamady W 25-13
 
1962   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 14 Saint Charles L 7-34
Sep 21 Burton Atherton L 6-7 Genesee-County-B
Sep 28 Lake Fenton L 13-18
Oct 05 Swartz Creek L 0-34 Genesee-County-B
Oct 12 Burton Bentley W 20-6 Genesee-County-B
Oct 19 Fenton L 7-12 Genesee-County-B
Oct 26 Burton Bendle L 13-21 Genesee-County-B
Nov 02 Birch Run W 30-6
Nov 09 Otisville LakeVille W 2-0 F
 
1961   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 15 Saint Charles L 6-13
Sep 22 Genesee W 27-0 Flint-Suburban
Sep 29 Linden W 31-0 Flint-Suburban
Oct 06 Flint Hamady W 59-0 Flint-Suburban
Oct 13 Ortonville Brandon W 33-6 Flint-Suburban
Oct 20 Goodrich L 7-19 Flint-Suburban
Oct 27 Flint Michigan School for the Deaf W 20-13
Nov 03 Lake Fenton W 47-0 Flint-Suburban
Nov 10 Otisville LakeVille T 7-7
 
1960   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 16 Saint Charles L 13-50
Sep 23 Genesee W 21-0 Flint-Suburban
Sep 30 Linden W 47-0 Flint-Suburban
Oct 07 Flint Utley W 7-0 Flint-Suburban
Oct 14 Ortonville Brandon W 13-0
Oct 21 Goodrich W 13-7 Flint-Suburban
Oct 28 Flint Dye W 21-8 Flint-Suburban
Nov 04 open
Nov 11 Burton Atherton W 27-26
 
1959   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 18 Saint Charles L 12-32
Sep 25 Flint Utley W 12-6 Genesee-County-C
Oct 02 Linden W 23-6 Genesee-County-C
Oct 09 Burton Bentley L 0-13 Genesee-County-C
Oct 16 Burton Atherton W 26-0 Genesee-County-C
Oct 23 Flint Dye L 7-13 Genesee-County-C
Oct 30 Goodrich L 13-24 Genesee-County-C
Nov 06 Swartz Creek W 21-7 Genesee-County-C
Nov 13 open
 
1958   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 19 Saint Charles W 33-26
Sep 26 Flint Utley W 34-13 Genesee-County-C
Oct 03 Linden T 19-19 Genesee-County-C
Oct 10 Burton Bentley L 7-46 Genesee-County-C
Oct 17 Burton Atherton W 27-13 Genesee-County-C
Oct 24 Flint Dye W 14-13 Genesee-County-C
Oct 31 Goodrich W 34-7 Genesee-County-C
Nov 07 Swartz Creek W 33-12 Genesee-County-C
Nov 14 open
 
1957   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 20 Saint Charles W 7-6
Sep 27 Swartz Creek W 26-0 Genesee-County-C
Oct 04 Flint Utley W 6-0 Genesee-County-C
Oct 11 Linden W 33-14 Genesee-County-C
Oct 18 open
Oct 25 Burton Atherton W 12-6 Genesee-County-C
Nov 01 Flint Dye L 6-28 Genesee-County-C
Nov 08 Goodrich L 12-14 Genesee-County-C
Nov 15 Burton Bentley W 19-0 Genesee-County-C
 
1956   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 14 Saint Charles L 19-20
Sep 21 Swartz Creek L 13-28 Genesee-County-C
Sep 28 Flint Utley W 18-13 Genesee-County-C
Oct 05 Linden W 26-14 Genesee-County-C
Oct 12 Burton Bentley L 14-19 Genesee-County-C
Oct 19 Burton Atherton W 33-6 Genesee-County-C
Oct 26 Flint Dye L 6-14 Genesee-County-C
Nov 02 Goodrich W 27-12 Genesee-County-C
Nov 09 open
 
1955   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 16 Saint Charles L 0-12
Sep 23 Otisville LakeVille W 13-0 Genesee-County-C
Sep 30 Burton Atherton W 20-13 Genesee-County-C
Oct 07 Flint Utley L 6-7 Genesee-County-C
Oct 14 Swartz Creek W 31-13 Genesee-County-C
Oct 21 Burton Bentley L 2-13 Genesee-County-C
Oct 28 Linden L 6-13 Genesee-County-C
Nov 04 Mount Morris Saint Mary W 20-0 Genesee-County-C
Nov 11 Flint Dye L 6-38 Genesee-County-C
 
1954   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 17 Saint Charles W 13-12
Sep 24 Mount Morris Saint Mary W 24-0 Genesee-County-C
Oct 01 Linden W 7-0 Genesee-County-C
Oct 08 Flint Hoover W 39-0 Genesee-County-C
Oct 15 Burton Bentley W 9-0 Genesee-County-C
Oct 22 Laingsburg W 13-7
Oct 29 Otisville W 19-6 Genesee-County-C
Nov 05 Goodrich W 33-6 Genesee-County-C
Nov 12 Burton Atherton W 40-6 Genesee-County-C
 
1953   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 18 Otisville L 0-14 Genesee-County-C
Sep 25 Flint Dye L 0-41 Genesee-County-C
Oct 02 Flint Utley L 0-38 Genesee-County-C
Oct 09 Swartz Creek W 7-6 Genesee-County-C
Oct 16 Mount Morris Saint Mary W 7-0 Genesee-County-C
Oct 23 Linden W 20-6 Genesee-County-C
Oct 30 Flint Hoover L 0-6 Genesee-County-C
Nov 06 Burton Bentley L 0-12 Genesee-County-C
Nov 13 open
 
1952   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 19 New Lothrop W 26-0
Sep 26 Flint Dye L 6-25 Genesee-County-C
Oct 03 Flint Utley L 0-6 Genesee-County-C
Oct 10 Swartz Creek W 13-6 Genesee-County-C
Oct 17 Mount Morris Saint Mary W 12-0 Genesee-County-C
Oct 24 Linden W 19-0 Genesee-County-C
Oct 31 Flint Hoover W 28-0 Genesee-County-C
Nov 07 Burton Bentley W 13-12 Genesee-County-C
Nov 14 open
 
1951   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 14 Flint Utley T 0-0 Genesee-County-C
Sep 21 Mount Morris Saint Mary L 6-19 Genesee-County-C
Sep 28 Goodrich W 6-0 Genesee-County-C
Oct 05 Swartz Creek L 6-14 Genesee-County-C
Oct 12 Flint Dye L 7-27 Genesee-County-C
Oct 19 Flint Ainsworth L 0-32 Genesee-County-C
Oct 26 Flint Hoover L 0-10 Genesee-County-C
Nov 02 Otisville L 0-6 Genesee-County-C
Nov 09 open
 
1950   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 15 Flint Utley L 0-7 Genesee-County-C
Sep 22 open
Sep 29 Goodrich L 0-39 Genesee-County-C
Oct 06 Swartz Creek L 6-19 Genesee-County-C
Oct 13 Flint Dye L 6-14 Genesee-County-C
Oct 20 Flint Ainsworth L 6-58 Genesee-County-C
Oct 27 Flint Hoover L 0-47 Genesee-County-C
Nov 03 Otisville L 0-38 Genesee-County-C
Nov 10 Mount Morris Saint Mary L 0-14 Genesee-County-C