LINDEN EAGLES

Historical Michigan high school football scores since 1950
Copyright 1995-2015 BusStop Computing. All rights reserved.

YEAR   ENROLL   W-L   AVE.   PF-PA
2015 A 947 0-1 .000 14-38
2014 A 921 6-4 .600 284-228 * P
2013 A 944 7-4 .636 270-248 * P
2012 A 923 9-2 .818 448-120 * P
2011 B 890 7-5 .583 310-180 P
2010 B 883 7-3 .700 325-261 * P
2009 B 885 10-1 .909 474-204 * P
2008 B 975 8-2 .800 319-124 * P
2007 B 943 7-3 .700 303-214 * P
2006 B 981 10-1 .909 468-264 * P
2005 B 925 9-1 .900 367-109 * P
2004 B 925 7-3 .700 300-203 * P
2003 B 872 7-3 .700 260-152 * P
2002 B 825 8-2 .800 267-99 * P
2001 B 835 4-5 .444 170-162
2000 B 830 5-5 .500 212-179 P
1999 B 762 5-5 .500 229-253 P
1998 B 771 5-4 .556 250-163
1997 B 757 5-4 .556 182-167
1996 B 775 7-3 .700 223-117 * P
1995 B 775 7-3 .700 199-116 * P
1994 B 722 3-6 .333 113-185
1993 B 718 2-7 .222 42-208
1992 B 647 0-9 .000 86-305
1991 B 591 1-8 .111 78-233
1990 B 618 0-9 .000 47-261
1989 B 632 3-6 .333 103-136
1988 B 687 3-6 .333 137-191
1987 B 740 5-4 .556 144-114
1986 B 767 7-2 .778 248-83 *
1985 B 828 5-4 .556 141-107
1984 B 0-9 .000 100-221
1983 B 6-3 .667 206-129 *
1982 B 3-6 .333 116-145
1981 B 8-1 .889 236-87 *
1980 B 6-3 .667 183-86 *
1979 B 7-2 .778 251-108 *
1978 B 2-7 .222 142-249
1977 B 4-5 .444 156-150
1976 B 2-7 .222 142-227
1975 B 2-7 .222 117-173
1974 B 4-5 .444 137-121
1973 B 4-5 .444 152-126
1972 B 7-2 .778 210-92 *
1971 B 4-5 .444 157-191
1970 B 3-5-1 .389 101-155
1969 B 4-5 .444 93-127
1968 C 4-5 .444 201-194
1967 B 8-1 .889 310-33 *
1966 B 7-1 .875 219-57 *
1965 C 3-5 .375 51-86
1964 C 0-8-1 .056 58-229
1963 C 5-3-1 .611 119-110 *
1962 C 1-6-1 .187 78-127
1961 C 5-3 .625 169-124 *
1960 C 2-6 .250 49-193
1959 C 2-5-1 .312 82-125
1958 C 7-0-1 .937 194-56 *
1957 C 3-5 .375 81-99
1956 C 5-3 .625 145-95 *
1955 D 8-1 .889 192-54 *
1954 C 6-3 .667 108-64 *
1953 D 5-4 .556 104-99
1952 C 1-7-1 .167 32-183
1951 C 2-6-1 .278 40-123
1950 C 2-6-1 .278 38-168
311-280-9 .526 28 of 66

ALL-TIME OPPONENTS G W-L-T AVE.
Holly 41 26-15 .634 *
Fenton 39 18-21 .462 *
Lapeer West 33 13-20 .394
Lapeer East 32 20-12 .625
Ortonville Brandon 30 23-5-2 .800 *
Goodrich 29 13-13-3 .500
Oxford 28 10-18 .357
Burton Bentley 22 8-14 .364
Otisville LakeVille 21 13-8 .619
Hartland 20 12-8 .600
Durand 19 9-10 .474
Lake Fenton 19 7-11-1 .395
Swartz Creek 19 17-2 .895 *
Montrose 17 5-11-1 .324
Burton Atherton 16 10-6 .625
Mount Morris 16 6-10 .375
Genesee 14 10-3-1 .750
Flint Hamady 13 7-6 .538
Byron 12 7-5 .583
Corunna 11 5-6 .455
Clio 10 10-0 1.000 *
Flint Dye 9 4-5 .444
Flint Utley 9 3-6 .333
Flint Ainsworth 8 1-7 .125
Flint Kearsley 8 8-0 1.000 *
Burton Bendle 6 3-3 .500
DeWitt 6 1-5 .167
Bay City John Glenn 5 1-4 .200
Mount Morris Saint Mary 5 2-2-1 .500
Otisville 5 1-4 .200
Bay City Handy 4 1-3 .250
Flint Hoover 4 2-2 .500
Fowlerville 4 2-2 .500
Morrice 4 2-2 .500
Ovid-Elsie 4 3-1 .750
Birch Run 3 3-0 1.000
Flint Holy Redeemer 3 0-3 .000
Mason 3 1-2 .333
Pontiac Emmanuel Christian 3 2-1 .667
South Lyon 3 1-2 .333
Birmingham Detroit Country Day 2 0-2 .000
Flint Holy Rosary 2 1-1 .500
Flint Northwestern 2 2-0 1.000
Flint Southwestern Academy 2 2-0 1.000
Lansing Catholic Central 2 0-2 .000
Milford 2 2-0 1.000
Okemos 2 1-1 .500
Orchard Lake Saint Mary's Prep 2 0-2 .000
Taylor Center 2 1-1 .500
Whitmore Lake 2 2-0 1.000
Battle Creek Harper Creek 1 0-1 .000
Birmingham Seaholm 1 0-1 .000
Chesaning 1 0-1 .000
East Lansing 1 0-1 .000
Flint Beecher 1 0-1 .000
Flushing 1 0-1 .000 *
Gaines 1 1-0 1.000
Grand Rapids South Christian 1 0-1 .000
Hillsdale 1 0-1 .000
Lansing Waverly 1 1-0 1.000
Mount Pleasant 1 0-1 .000
Muskegon Catholic Central 1 1-0 1.000
Muskegon Reeths-Puffer 1 1-0 1.000
New Lothrop 1 0-1 .000
North Branch 1 0-1 .000
Owosso Saint Paul 1 0-1 .000
Pinckney 1 1-0 1.000
Pontiac Northern 1 0-1 .000
Roseville Brablec 1 1-0 1.000
Vassar 1 1-0 1.000
Warren Lincoln 1 1-0 1.000
Woodhaven 1 1-0 1.000
Ypsilanti Willow Run 1 1-0 1.000
TOTALS 311-280-9 .526
2015   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 DeWitt L 14-38
Sep 04 Fowlerville 0-0
Sep 11 Holly 0-0 Flint-Metro
Sep 18 Swartz Creek 0-0 Flint-Metro
Sep 25 Flushing 0-0 Flint-Metro
Oct 02 Ortonville Brandon 0-0 Flint-Metro
Oct 09 Flint Kearsley 0-0 Flint-Metro
Oct 16 Clio 0-0 Flint-Metro
Oct 23 Fenton 0-0 Flint-Metro
 
2014   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 DeWitt L 0-39
Sep 05 Fowlerville W 27-14
Sep 12 Holly W 23-6 Flint-Metro
Sep 19 Swartz Creek W 48-16 Flint-Metro
Sep 26 Flushing L 15-36 Flint-Metro
Oct 03 Ortonville Brandon W 28-24 Flint-Metro
Oct 10 Flint Kearsley W 53-7 Flint-Metro
Oct 17 Clio W 48-23 Flint-Metro
Oct 24 Fenton L 29-35 Flint-Metro
Oct 31 Mason L 13-28 Div-3 Pre-District
 
2013   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Fenton L 27-39 Flint-Metro
Sep 06 Holly W 21-7 Flint-Metro
Sep 13 Clio W 38-12 Flint-Metro
Sep 20 Flint Kearsley W 42-17 Flint-Metro
Sep 27 Lapeer West L 11-33 Flint-Metro
Oct 04 Flint Southwestern Academy W 35-34
Oct 11 Ortonville Brandon L 15-22 Flint-Metro
Oct 18 Lapeer East W 17-13 Flint-Metro
Oct 25 Swartz Creek W 40-37 Flint-Metro
Nov 01 Lapeer West W 10-7 Div-3 Pre-District
Nov 08 DeWitt L 14-27 Div-3 District
 
2012   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Fenton W 17-15 Flint-Metro
Aug 31 Holly W 37-14 Flint-Metro
Sep 07 Clio W 49-0 Flint-Metro
Sep 14 Flint Kearsley W 55-14 Flint-Metro
Sep 21 Lapeer West L 10-13 Flint-Metro
Sep 28 Flint Southwestern Academy W 49-6
Oct 05 Ortonville Brandon W 40-0 Flint-Metro
Oct 12 Lapeer East W 49-0 Flint-Metro
Oct 19 Swartz Creek W 43-0 Flint-Metro
Oct 26 Lansing Waverly W 55-13 Div-3 Pre-District
Nov 02 DeWitt L 44-45 Div-3 District
 
2011   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Swartz Creek W 36-10 Flint-Metro
Sep 02 Fenton L 14-17 Flint-Metro
Sep 09 Holly L 6-17 Flint-Metro
Sep 16 Clio W 55-0 Flint-Metro
Sep 23 Flint Kearsley W 47-14 Flint-Metro
Sep 30 Lapeer West W 28-0 Flint-Metro
Oct 07 Birmingham Detroit Country Day L 15-35
Oct 14 Ortonville Brandon W 28-6 Flint-Metro
Oct 21 Lapeer East L 20-24 Flint-Metro
Oct 28 Lapeer West W 21-0 Div-3 Pre-District
Nov 04 Lapeer East W 33-8 Div-3 District
Nov 11 Orchard Lake Saint Mary's Prep L 7-49 Div-3 Regional
 
2010   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Swartz Creek W 26-0 Flint-Metro
Sep 03 Fenton W 32-26 Flint-Metro
Sep 10 Holly L 23-40 Flint-Metro
Sep 17 Clio W 49-14 Flint-Metro
Sep 24 Flint Kearsley W 37-7 Flint-Metro
Oct 01 Lapeer West W 42-21 Flint-Metro
Oct 08 Birmingham Detroit Country Day L 20-49
Oct 15 Ortonville Brandon W 28-27 Flint-Metro
Oct 22 Lapeer East W 27-20 Flint-Metro
Oct 29 Goodrich L 41-57 Div-4 Pre-District
 
2009   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Lapeer East W 39-21 Flint-Metro
Sep 04 Swartz Creek W 42-6 Flint-Metro
Sep 11 Fenton W 41-14 Flint-Metro
Sep 18 Holly W 42-21 Flint-Metro
Sep 25 Clio W 54-13 Flint-Metro
Oct 02 Flint Kearsley W 48-13 Flint-Metro
Oct 09 Lapeer West W 35-28 Flint-Metro
Oct 16 Oxford W 49-0 Flint-Metro
Oct 23 Ortonville Brandon W 43-15 Flint-Metro
Oct 30 Bay City John Glenn W 54-29 Div-3 Pre-District
Nov 06 Mount Pleasant L 27-44 Div-3 District
 
2008   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Lapeer East W 30-7 Flint-Metro
Sep 05 Swartz Creek W 40-0 Flint-Metro
Sep 12 Fenton W 14-7 Flint-Metro
Sep 19 Holly W 42-0 Flint-Metro
Sep 26 Clio W 41-14 Flint-Metro
Oct 03 Flint Kearsley W 47-13 Flint-Metro
Oct 10 Lapeer West W 35-20 Flint-Metro
Oct 17 Oxford L 7-28 Flint-Metro
Oct 24 Ortonville Brandon W 42-13 Flint-Metro
Oct 31 Lapeer West L 21-22 Div-3 Pre-District
 
2007   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Ortonville Brandon W 27-20 Flint-Metro
Aug 31 Lapeer East W 42-7 Flint-Metro
Sep 07 Swartz Creek W 45-6 Flint-Metro
Sep 14 Fenton W 20-7 Flint-Metro
Sep 21 Holly W 60-28 Flint-Metro
Sep 28 Clio W 42-6 Flint-Metro
Oct 05 Muskegon Catholic Central W 28-26
Oct 12 Lapeer West L 22-55 Flint-Metro
Oct 19 Oxford L 7-28 Flint-Metro
Oct 26 East Lansing L 10-31 Div-3 Pre-District
 
2006   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Ortonville Brandon W 33-20 Flint-Metro
Sep 01 Lapeer East W 45-0 Flint-Metro
Sep 08 Swartz Creek W 44-41 Flint-Metro
Sep 15 Fenton W 58-13 Flint-Metro
Sep 22 Holly W 52-20 Flint-Metro
Sep 29 Clio W 65-14 Flint-Metro
Oct 06 Corunna W 49-42
Oct 13 Lapeer West W 20-7 Flint-Metro
Oct 20 Oxford W 52-46 Flint-Metro
Oct 27 Mason W 27-23 Div-3 Pre-District
Nov 03 Fowlerville L 23-38 Div-3 District
 
2005   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Corunna W 34-13
Sep 02 Montrose W 12-7
Sep 09 Lapeer West W 34-12 Flint-Metro
Sep 16 Ortonville Brandon W 35-0 Flint-Metro
Sep 23 Holly W 46-0 Flint-Metro
Sep 30 Fenton W 55-0 Flint-Metro
Oct 07 Clio W 42-0 Flint-Metro
Oct 14 Oxford W 36-35 Flint-Metro
Oct 21 Lapeer East W 38-0 Flint-Metro
Oct 28 Birmingham Seaholm L 35-42 Div-3 Pre-District
 
2004   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Corunna W 27-20
Sep 03 Ypsilanti Willow Run W 41-0
Sep 10 Lapeer West W 23-16 Flint-Metro
Sep 17 Ortonville Brandon W 32-20 Flint-Metro
Sep 24 Holly L 30-44 Flint-Metro
Oct 01 Fenton W 40-0 Flint-Metro
Oct 08 Flint Kearsley W 30-18
Oct 15 Oxford L 20-21 Flint-Metro
Oct 22 Lapeer East W 41-40 Flint-Metro
Oct 29 Lapeer East L 16-24 Div-3 Pre-District
 
2003   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Corunna W 28-7
Sep 05 Durand W 31-0
Sep 12 Ortonville Brandon W 34-6 Flint-Metro
Sep 19 Holly W 42-0 Flint-Metro
Sep 26 Fenton W 21-14 Flint-Metro
Oct 03 Flint Northwestern W 42-0
Oct 10 Oxford W 28-14 Flint-Metro
Oct 17 Lapeer East L 7-27 Flint-Metro
Oct 24 Lapeer West L 7-42 Flint-Metro
Oct 31 DeWitt L 20-42 Div-4 Pre-District
 
2002   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Corunna L 16-17
Sep 06 Durand W 34-0
Sep 13 Ortonville Brandon W 41-0 Flint-Metro
Sep 20 Holly W 48-7 Flint-Metro
Sep 27 Fenton W 21-7 Flint-Metro
Oct 04 Flint Northwestern W 45-0
Oct 11 Oxford W 20-14 Flint-Metro
Oct 18 Lapeer East W 29-20 Flint-Metro
Oct 25 Lapeer West W 13-6 Flint-Metro
Nov 01 Grand Rapids South Christian L 0-28 Div-4 Pre-District
 
2001   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Corunna L 12-27
Aug 31 Hillsdale L 20-21
Sep 07 Holly W 46-0 Flint-Metro
Sep 14 Fenton W 12-7 Flint-Metro
Sep 21 Otisville LakeVille W 40-0 Flint-Metro
Sep 28 Oxford L 0-31 Flint-Metro
Oct 05 Lapeer East W 19-14 Flint-Metro
Oct 12 Lapeer West L 8-48 Flint-Metro
Oct 19 Mount Morris L 13-14 Flint-Metro
 
2000   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Corunna L 14-34
Sep 01 Fowlerville W 20-19
Sep 08 Holly W 42-7 Flint-Metro
Sep 15 Fenton L 0-17 Flint-Metro
Sep 22 Otisville LakeVille L 7-14 Flint-Metro
Sep 29 Oxford W 17-14 Flint-Metro
Oct 06 Lapeer East W 45-7 Flint-Metro
Oct 13 Lapeer West L 10-13 Flint-Metro
Oct 20 Mount Morris W 57-14 Flint-Metro
Oct 27 Orchard Lake Saint Mary's Prep L 0-40 Div-4 Pre-District
 
1999   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Bay City John Glenn L 38-41
Sep 03 Fowlerville L 12-48
Sep 10 Fenton W 33-14 Flint-Metro
Sep 17 Otisville LakeVille W 28-0 Flint-Metro
Sep 24 Oxford L 7-41 Flint-Metro
Oct 01 Lapeer East W 30-7 Flint-Metro
Oct 08 Lapeer West L 13-33 Flint-Metro
Oct 15 Mount Morris W 21-0 Flint-Metro
Oct 22 Holly W 32-8 Flint-Metro
Oct 29 Chesaning L 15-61 Div-4 Pre-District
 
1998   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Bay City John Glenn L 18-22
Sep 11 DeWitt W 31-28
Sep 18 Fenton L 15-18 Flint-Metro
Sep 25 Otisville LakeVille W 25-0 Flint-Metro
Oct 02 Oxford L 28-34 Flint-Metro
Oct 09 Lapeer East W 42-12 Flint-Metro
Oct 16 Lapeer West L 12-35 Flint-Metro
Oct 23 Mount Morris W 37-0 Flint-Metro
Oct 30 Holly W 42-14 Flint-Metro
 
1997   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 05 Holly W 34-0 Flint-Metro
Sep 12 Corunna W 12-10
Sep 19 Warren Lincoln W 33-6
Sep 26 Mount Morris L 13-19 Flint-Metro
Oct 03 Oxford L 7-36 Flint-Metro
Oct 10 Otisville LakeVille W 49-14 Flint-Metro
Oct 17 Lapeer West L 0-35 Flint-Metro
Oct 24 Fenton L 7-27 Flint-Metro
Oct 31 Lapeer East W 27-20 Flint-Metro
 
1996   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 06 Holly W 40-0 Flint-Metro
Sep 13 Corunna L 6-12
Sep 20 Durand W 14-6 Flint-Metro
Sep 27 Mount Morris W 48-0 Flint-Metro
Oct 04 Oxford W 14-7 Flint-Metro
Oct 11 Otisville LakeVille W 33-6 Flint-Metro
Oct 18 Lapeer West L 0-27 Flint-Metro
Oct 25 Fenton W 21-14 Flint-Metro
Nov 01 Lapeer East W 40-10 Flint-Metro
Nov 08 Battle Creek Harper Creek L 7-35 Class-BB Pre-Regional
 
1995   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Corunna L 14-17
Sep 08 Durand W 18-6 Flint-Metro
Sep 15 Mount Morris W 19-8 Flint-Metro
Sep 22 Oxford W 17-7 Flint-Metro
Sep 29 Otisville LakeVille W 53-17 Flint-Metro
Oct 06 Lapeer West L 0-24 Flint-Metro
Oct 13 Fenton W 17-6 Flint-Metro
Oct 20 Lapeer East W 7-6 Flint-Metro
Oct 27 Holly W 40-0 Flint-Metro
Nov 03 Mason L 14-25 Class-BB Pre-Regional
 
1994   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Corunna L 7-40
Sep 09 Durand W 13-0 Flint-Metro
Sep 16 Mount Morris L 13-14 Flint-Metro
Sep 23 Oxford L 20-41 Flint-Metro
Sep 30 Otisville LakeVille W 14-13 Flint-Metro
Oct 07 Lapeer West L 7-28 Flint-Metro
Oct 14 Fenton W 8-0 Flint-Metro
Oct 21 Lapeer East L 19-22 Flint-Metro
Oct 28 Holly L 12-27 Flint-Metro
 
1993   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 03 Durand W 12-7 Flint-Metro
Sep 10 Mount Morris L 0-14 Flint-Metro
Sep 17 Oxford L 0-48 Flint-Metro
Sep 24 Otisville LakeVille L 6-14 Flint-Metro
Oct 01 Lapeer West L 6-34 Flint-Metro
Oct 08 Fenton L 0-21 Flint-Metro
Oct 15 Lapeer East L 12-43 Flint-Metro
Oct 22 Holly W 6-0 Flint-Metro
Oct 29 Bay City John Glenn L 0-27
 
1992   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Durand L 6-14 Flint-Metro
Sep 11 Mount Morris L 12-41 Flint-Metro
Sep 18 Oxford L 7-63 Flint-Metro
Sep 25 Otisville LakeVille L 7-9 Flint-Metro
Oct 02 Lapeer West L 3-35 Flint-Metro
Oct 09 Fenton L 18-19 Flint-Metro
Oct 16 Lapeer East L 0-35 Flint-Metro
Oct 23 Holly L 7-36 Flint-Metro
Oct 30 Bay City John Glenn L 26-53
 
1991   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 06 Mount Morris L 0-32 Flint-Metro
Sep 13 Oxford L 6-32 Flint-Metro
Sep 20 Otisville LakeVille W 20-0 Flint-Metro
Sep 27 Lapeer West L 12-39 Flint-Metro
Oct 04 Fenton L 7-24 Flint-Metro
Oct 11 Lapeer East L 0-35 Flint-Metro
Oct 18 Holly L 20-28 Flint-Metro
Oct 25 Lansing Catholic Central L 6-22
Nov 01 Durand L 7-21 Flint-Metro
 
1990   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Mount Morris L 7-35 Flint-Metro
Sep 07 Oxford L 0-40 Flint-Metro
Sep 14 Otisville LakeVille L 0-6 Flint-Metro
Sep 21 Lapeer West L 12-21 Flint-Metro
Sep 28 Fenton L 2-32 Flint-Metro
Oct 05 Lapeer East L 6-31 Flint-Metro
Oct 12 Holly L 6-46 Flint-Metro
Oct 19 Lansing Catholic Central L 7-24
Oct 26 Durand L 7-26 Flint-Metro
 
1989   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Oxford L 0-27 Flint-Metro
Sep 08 Otisville LakeVille W 18-0 Flint-Metro
Sep 15 Lapeer West L 6-14 Flint-Metro
Sep 22 Fenton L 6-7 Flint-Metro
Sep 29 Lapeer East L 6-21 Flint-Metro
Oct 06 Holly L 12-19 Flint-Metro
Oct 13 Milford W 23-21
Oct 20 Durand L 8-13 Flint-Metro
Oct 27 Mount Morris W 24-14 Flint-Metro
 
1988   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Oxford W 13-12 Flint-Metro
Sep 09 Otisville LakeVille W 33-0 Flint-Metro
Sep 16 Lapeer West L 13-14 Flint-Metro
Sep 23 Fenton L 7-31 Flint-Metro
Sep 30 Lapeer East L 2-7 Flint-Metro
Oct 07 Holly L 14-24 Flint-Metro
Oct 14 Milford W 34-25
Oct 21 Durand L 14-31 Flint-Metro
Oct 28 Mount Morris L 7-47 Flint-Metro
 
1987   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Oxford L 0-27 Flint-Metro
Sep 11 Lapeer East L 2-7 Flint-Metro
Sep 18 Holly W 33-6 Flint-Metro
Sep 25 Durand W 28-9 Flint-Metro
Oct 02 Otisville LakeVille W 24-6 Flint-Metro
Oct 09 Lapeer West W 21-6 Flint-Metro
Oct 16 Fenton L 0-9 Flint-Metro
Oct 23 Ovid-Elsie W 22-20
Oct 30 Mount Morris L 14-24 Flint-Metro
 
1986   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 05 Oxford L 24-26 Flint-Metro
Sep 12 Lapeer East W 27-12 Flint-Metro
Sep 19 Holly W 20-0 Flint-Metro
Sep 26 Durand W 35-0 Flint-Metro
Oct 03 Otisville LakeVille W 35-0 Flint-Metro
Oct 10 Lapeer West W 27-0 Flint-Metro
Oct 17 Fenton W 45-28 Flint-Metro
Oct 24 Ovid-Elsie W 35-14
Oct 31 Mount Morris L 0-3 Flint-Metro
 
1985   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 06 Bay City Handy W 9-6
Sep 13 Lapeer East W 17-14 Flint-Metro
Sep 20 Fenton L 7-10 Flint-Metro
Sep 27 Flint Ainsworth W 23-6 Flint-Metro
Oct 04 Oxford L 6-10 Flint-Metro
Oct 11 Holly W 36-12 Flint-Metro
Oct 18 Otisville LakeVille L 15-22 Flint-Metro
Oct 25 Lapeer West W 14-6 Flint-Metro
Nov 01 Durand L 14-21 Flint-Metro
 
1984   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 07 Bay City Handy L 0-7
Sep 14 Lapeer East L 14-21 Flint-Metro
Sep 21 Fenton L 7-28 Flint-Metro
Sep 28 Flint Ainsworth L 7-21 Flint-Metro
Oct 05 Oxford L 0-36 Flint-Metro
Oct 12 Holly L 17-21 Flint-Metro
Oct 19 Otisville LakeVille L 20-26 Flint-Metro
Oct 26 Lapeer West L 21-26 Flint-Metro
Nov 02 Durand L 14-35 Flint-Metro
 
1983   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 09 Fenton L 7-10
Sep 16 Holly W 34-0
Sep 23 Taylor Center W 13-0
Sep 30 Oxford W 22-12
Oct 07 Woodhaven W 27-7
Oct 14 Bay City Handy L 27-48
Oct 21 Roseville Brablec W 41-14
Oct 28 Okemos L 21-28
Nov 04 Ovid-Elsie W 14-10
 
1982   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 10 Fenton L 6-19
Sep 17 Holly W 28-8
Sep 24 Taylor Center L 14-27
Oct 01 Oxford L 0-14
Oct 08 Pontiac Northern L 14-18
Oct 15 Bay City Handy L 7-21
Oct 22 Muskegon Reeths-Puffer W 19-7
Oct 29 Okemos W 13-10
Nov 05 Ovid-Elsie L 15-21
 
1981   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 11 Fenton W 41-13
Sep 18 Holly W 25-6
Sep 25 Goodrich W 27-0 Genesee-8
Oct 02 Burton Bendle W 21-14 Genesee-8
Oct 09 Lake Fenton W 19-17 Genesee-8
Oct 16 Burton Atherton W 29-6 Genesee-8
Oct 23 Burton Bentley W 14-6 Genesee-8
Oct 30 Montrose L 20-25 Genesee-8
Nov 06 Flint Hamady W 40-0 Genesee-8
 
1980   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 05 Fenton L 6-28
Sep 12 Holly W 34-6
Sep 19 Goodrich W 21-12 Genesee-8
Sep 26 Burton Bendle L 7-8 Genesee-8
Oct 03 Lake Fenton L 0-14 Genesee-8
Oct 10 Burton Atherton W 49-0 Genesee-8
Oct 17 Burton Bentley W 28-12 Genesee-8
Oct 24 Montrose W 24-0 Genesee-8
Oct 31 Flint Hamady W 14-6 Genesee-8
 
1979   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 07 Fenton W 15-2
Sep 14 Holly W 47-18
Sep 21 Flint Hamady W 34-0 Genesee-8
Sep 28 Goodrich W 44-12 Genesee-8
Oct 05 Burton Bendle W 33-14 Genesee-8
Oct 12 Lake Fenton L 7-13 Genesee-8
Oct 19 Burton Atherton W 31-18 Genesee-8
Oct 26 Burton Bentley L 12-24 Genesee-8
Nov 02 Montrose W 28-7 Genesee-8
 
1978   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 08 Fenton L 13-40
Sep 15 Holly L 19-36
Sep 22 Flint Hamady W 17-14 Genesee-8
Sep 29 Goodrich L 14-39 Genesee-8
Oct 06 Burton Bendle L 7-12 Genesee-8
Oct 13 Lake Fenton L 6-32 Genesee-8
Oct 20 Burton Atherton L 14-20 Genesee-8
Oct 27 Burton Bentley W 38-22 Genesee-8
Nov 03 Montrose L 14-34 Genesee-8
 
1977   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 09 Fenton L 8-40
Sep 16 Holly L 6-13
Sep 23 Lake Fenton W 6-2 Genesee-County-B
Sep 30 Birch Run W 31-0 Genesee-County-B
Oct 07 Flint Ainsworth L 0-42
Oct 14 Ortonville Brandon W 64-7 Genesee-County-B
Oct 21 Burton Bentley L 6-14 Genesee-County-B
Oct 28 Hartland W 21-12 Genesee-County-B
Nov 04 Durand L 14-20 Genesee-County-B
 
1976   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 17 Fenton L 0-28
Sep 24 Holly L 8-20
Oct 01 Lake Fenton L 8-21 Genesee-County-B
Oct 08 Birch Run W 34-18 Genesee-County-B
Oct 15 Flint Ainsworth L 18-40
Oct 22 Ortonville Brandon W 34-29 Genesee-County-B
Oct 29 Burton Bentley L 6-12 Genesee-County-B
Nov 05 Hartland L 26-28 Genesee-County-B
Nov 12 Durand L 8-31 Genesee-County-B
 
1975   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 12 Burton Bentley L 6-26 Genesee-County-B
Sep 19 Holly L 6-26
Sep 26 Burton Atherton L 13-20 Genesee-County-B
Oct 03 Otisville LakeVille L 19-27 Genesee-County-B
Oct 10 Durand L 0-32 Genesee-County-B
Oct 17 Burton Bendle L 15-20 Genesee-County-B
Oct 24 Montrose W 15-14 Genesee-County-B
Oct 31 Flint Hamady L 0-8 Genesee-County-B
Nov 07 Birch Run W 43-0 Genesee-County-B
 
1974   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 13 Burton Bentley L 12-15 Genesee-County-B
Sep 20 Holly L 6-16
Sep 27 Burton Atherton L 6-14 Genesee-County-B
Oct 04 Otisville LakeVille L 0-7 Genesee-County-B
Oct 11 Durand W 8-0 Genesee-County-B
Oct 18 Burton Bendle W 24-6 Genesee-County-B
Oct 25 Montrose L 26-29 Genesee-County-B
Nov 01 Flint Hamady W 34-20 Genesee-County-B
Nov 08 Vassar W 21-14
 
1973   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 14 Burton Bentley L 0-33
Sep 21 New Lothrop L 8-33 Flint-Suburban
Oct 05 Byron L 0-12 Flint-Suburban
Oct 12 Goodrich W 26-14 Flint-Suburban
Oct 19 Flint Holy Rosary L 14-22 Flint-Suburban
Oct 26 Genesee W 60-6 Flint-Suburban
Nov 02 Ortonville Brandon W 18-0 Flint-Suburban
Nov 09 Lake Fenton L 0-6 Flint-Suburban
Nov 16 Hartland W 26-0 Flint-Suburban
 
1972   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 15 Burton Bentley L 20-22
Sep 22 Lake Fenton W 33-6 Flint-Suburban
Sep 29 Byron W 20-0 Flint-Suburban
Oct 06 Ortonville Brandon W 22-0 Flint-Suburban
Oct 13 Goodrich L 19-20 Flint-Suburban
Oct 20 Flint Holy Rosary W 33-24 Flint-Suburban
Oct 27 Hartland W 14-6 Flint-Suburban
Nov 03 Genesee W 28-0 Flint-Suburban
Nov 10 Burton Atherton W 21-14
 
1971   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 17 Burton Bentley L 14-22
Sep 24 Genesee W 28-0 Flint-Suburban
Oct 01 Lake Fenton L 6-29 Flint-Suburban
Oct 08 Byron L 12-36 Flint-Suburban
Oct 15 Ortonville Brandon W 37-26 Flint-Suburban
Oct 22 Goodrich W 24-16 Flint-Suburban
Oct 29 North Branch L 14-26
Nov 05 Hartland W 22-15 Flint-Suburban
Nov 12 Burton Atherton L 0-21
 
1970   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 18 Burton Bentley W 8-0
Sep 25 Genesee T 14-14 Flint-Suburban
Oct 02 Lake Fenton L 18-38 Flint-Suburban
Oct 09 Byron L 2-8 Flint-Suburban
Oct 16 Ortonville Brandon L 0-24 Flint-Suburban
Oct 23 Goodrich W 27-18 Flint-Suburban
Oct 30 Whitmore Lake W 32-14
Nov 06 Hartland L 0-12 Flint-Suburban
Nov 13 Burton Atherton L 0-27
 
1969   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 12 Flint Holy Redeemer L 0-43
Sep 19 Hartland L 6-7 Flint-Suburban
Sep 26 Genesee W 28-0 Flint-Suburban
Oct 03 Lake Fenton W 9-6 Flint-Suburban
Oct 10 Byron L 0-12 Flint-Suburban
Oct 17 Ortonville Brandon W 14-0 Flint-Suburban
Oct 24 Goodrich L 14-31 Flint-Suburban
Oct 31 South Lyon L 8-20
Nov 07 Burton Atherton W 14-8
 
1968   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 13 Flint Holy Redeemer L 6-47
Sep 20 Hartland L 6-13 Flint-Suburban
Sep 27 Genesee W 25-13 Flint-Suburban
Oct 04 Lake Fenton L 7-20 Flint-Suburban
Oct 11 Byron W 24-19 Flint-Suburban
Oct 18 Ortonville Brandon W 47-14 Flint-Suburban
Oct 25 Goodrich L 26-28 Flint-Suburban
Nov 01 Whitmore Lake W 48-27
Nov 08 South Lyon L 12-13
 
1967   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 15 Flint Holy Redeemer L 6-7
Sep 22 Flint Hamady W 33-7 Flint-Suburban
Sep 29 Hartland W 33-0 Flint-Suburban
Oct 06 Genesee W 75-6 Flint-Suburban
Oct 13 Lake Fenton W 6-0 Flint-Suburban
Oct 20 Byron W 71-0 Flint-Suburban
Oct 27 Ortonville Brandon W 20-0 Flint-Suburban
Nov 03 Goodrich W 39-0 Flint-Suburban
Nov 10 South Lyon W 27-13
 
1966   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 16 Pontiac Emmanuel Christian W 27-0
Sep 23 Flint Hamady L 0-18 Flint-Suburban
Sep 30 Hartland W 27-7 Flint-Suburban
Oct 07 Genesee W 25-0 Flint-Suburban
Oct 14 Lake Fenton W 38-0 Flint-Suburban
Oct 21 Byron W 32-13 Flint-Suburban
Oct 28 Ortonville Brandon W 37-7 Flint-Suburban
Nov 04 Goodrich W 33-12 Flint-Suburban
Nov 11 open
 
1965   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 17 Pontiac Emmanuel Christian W 19-0
Sep 24 Goodrich L 2-27 Flint-Suburban
Oct 01 Flint Hamady L 0-6 Flint-Suburban
Oct 08 Hartland L 0-6 Flint-Suburban
Oct 15 Genesee L 6-13 Flint-Suburban
Oct 22 Lake Fenton L 0-27 Flint-Suburban
Oct 29 Byron W 18-7 Flint-Suburban
Nov 05 Ortonville Brandon W 6-0 Flint-Suburban
Nov 12 open
 
1964   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 18 Pontiac Emmanuel Christian L 0-7
Sep 25 Goodrich L 12-39 Flint-Suburban
Oct 02 Flint Hamady L 0-33 Flint-Suburban
Oct 09 Hartland L 6-25 Flint-Suburban
Oct 16 Genesee L 7-14 Flint-Suburban
Oct 23 Lake Fenton L 0-40 Flint-Suburban
Oct 30 Byron L 13-38 Flint-Suburban
Nov 06 Ortonville Brandon T 6-6 Flint-Suburban
Nov 13 Morrice L 14-27
 
1963   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 13 Hartland W 12-7
Sep 20 Burton Bentley L 14-46
Sep 27 Morrice W 8-6
Oct 04 Ortonville Brandon L 0-14 Flint-Suburban
Oct 11 Lake Fenton T 6-6 Flint-Suburban
Oct 18 Goodrich W 14-0 Flint-Suburban
Oct 25 Genesee W 38-19 Flint-Suburban
Nov 01 Flint Hamady L 0-6 Flint-Suburban
Nov 08 Byron W 27-6
 
1962   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 14 Swartz Creek L 7-24
Sep 21 Burton Bentley L 0-19
Sep 28 Goodrich T 6-6 Flint-Suburban
Oct 05 Hartland L 6-7
Oct 12 Lake Fenton L 7-19 Flint-Suburban
Oct 19 Genesee L 13-19 Flint-Suburban
Oct 26 Flint Hamady L 9-20 Flint-Suburban
Nov 02 Ortonville Brandon W 30-13 Flint-Suburban
Nov 09 open
 
1961   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 15 Swartz Creek W 19-7
Sep 22 Flint Hamady W 47-2 Flint-Suburban
Sep 29 Montrose L 0-31 Flint-Suburban
Oct 06 Goodrich L 13-28 Flint-Suburban
Oct 13 Gaines W 55-18
Oct 20 Lake Fenton W 21-6 Flint-Suburban
Oct 27 Genesee W 14-13 Flint-Suburban
Nov 03 Ortonville Brandon L 0-19 Flint-Suburban
Nov 10 open
 
1960   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 16 Morrice L 0-28
Sep 23 Flint Utley L 0-37 Flint-Suburban
Sep 30 Montrose L 0-47 Flint-Suburban
Oct 07 Goodrich L 0-15 Flint-Suburban
Oct 14 Flint Dye L 13-27 Flint-Suburban
Oct 21 open
Oct 28 Genesee W 24-0 Flint-Suburban
Nov 04 Owosso Saint Paul L 0-33
Nov 11 Byron W 12-6
 
1959   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 18 Morrice W 12-0
Sep 25 Goodrich T 6-6 Genesee-County-C
Oct 02 Montrose L 6-23 Genesee-County-C
Oct 09 Burton Atherton L 12-32 Genesee-County-C
Oct 16 Burton Bentley L 0-27 Genesee-County-C
Oct 23 Flint Utley W 27-0 Genesee-County-C
Oct 30 Swartz Creek L 12-25 Genesee-County-C
Nov 06 Flint Dye L 7-12 Genesee-County-C
Nov 13 open
 
1958   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 19 Hartland W 24-0
Sep 26 Goodrich W 33-0 Genesee-County-C
Oct 03 Montrose T 19-19 Genesee-County-C
Oct 10 Burton Atherton W 28-0 Genesee-County-C
Oct 17 Burton Bentley W 21-12 Genesee-County-C
Oct 24 Flint Utley W 29-0 Genesee-County-C
Oct 31 Swartz Creek W 19-12 Genesee-County-C
Nov 07 Flint Dye W 21-13 Genesee-County-C
Nov 14 open
 
1957   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 20 Hartland W 14-0
Sep 27 Flint Dye L 6-13 Genesee-County-C
Oct 04 Goodrich L 7-13 Genesee-County-C
Oct 11 Montrose L 14-33 Genesee-County-C
Oct 18 Burton Atherton W 7-0 Genesee-County-C
Oct 25 Burton Bentley L 0-28 Genesee-County-C
Nov 01 Flint Utley L 6-12 Genesee-County-C
Nov 08 Swartz Creek W 27-0 Genesee-County-C
Nov 15 open
 
1956   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 14 Hartland W 25-0
Sep 21 Flint Dye W 20-6 Genesee-County-C
Sep 28 Goodrich W 20-7 Genesee-County-C
Oct 05 Montrose L 14-26 Genesee-County-C
Oct 12 Burton Atherton W 27-7 Genesee-County-C
Oct 19 Burton Bentley L 6-19 Genesee-County-C
Oct 26 Flint Utley L 6-12 Genesee-County-C
Nov 02 Swartz Creek W 27-18 Genesee-County-C
Nov 09 open
 
1955   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 16 Pinckney W 12-6
Sep 23 Flint Dye W 24-6 Genesee-County-C
Sep 30 Burton Bentley W 26-12 Genesee-County-C
Oct 07 Mount Morris Saint Mary W 21-0 Genesee-County-C
Oct 14 Otisville LakeVille W 13-6 Genesee-County-C
Oct 21 Swartz Creek W 44-0 Genesee-County-C
Oct 28 Montrose W 13-6 Genesee-County-C
Nov 04 Goodrich W 39-0 Genesee-County-C
Nov 11 Flint Utley L 0-18 Genesee-County-C
 
1954   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 17 Hartland W 24-6
Sep 24 Burton Bentley W 7-0 Genesee-County-C
Oct 01 Montrose L 0-7 Genesee-County-C
Oct 08 Burton Atherton W 20-6 Genesee-County-C
Oct 15 Goodrich W 25-0 Genesee-County-C
Oct 22 Otisville L 0-13 Genesee-County-C
Oct 29 Swartz Creek W 19-0 Genesee-County-C
Nov 05 Flint Utley W 7-6 Genesee-County-C
Nov 12 Flint Dye L 6-26 Genesee-County-C
 
1953   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 18 Hartland W 31-0
Sep 25 Mount Morris Saint Mary W 14-6 Genesee-County-C
Oct 02 Burton Atherton W 12-0
Oct 09 Flint Hoover W 19-0 Genesee-County-C
Oct 16 Burton Bentley W 20-0 Genesee-County-C
Oct 23 Montrose L 6-20 Genesee-County-C
Oct 30 Flint Ainsworth L 0-12 Genesee-County-C
Nov 06 Goodrich L 0-41 Genesee-County-C
Nov 13 Otisville L 2-20 Genesee-County-C
 
1952   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 19 Hartland L 0-6
Sep 26 Mount Morris Saint Mary T 13-13 Genesee-County-C
Oct 03 Ortonville Brandon L 0-12
Oct 10 Flint Hoover W 19-13 Genesee-County-C
Oct 17 Burton Bentley L 0-19 Genesee-County-C
Oct 24 Montrose L 0-19 Genesee-County-C
Oct 31 Flint Ainsworth L 0-52 Genesee-County-C
Nov 07 Goodrich L 0-18 Genesee-County-C
Nov 14 Otisville L 0-31 Genesee-County-C
 
1951   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 21 Ortonville Brandon T 6-6
Sep 28 Flint Dye L 7-33 Genesee-County-C
Oct 05 Flint Ainsworth L 0-27 Genesee-County-C
Oct 12 Flint Hoover L 0-19 Genesee-County-C
Oct 19 Otisville W 7-0 Genesee-County-C
Oct 26 Mount Morris Saint Mary L 6-12 Genesee-County-C
Nov 02 Flint Utley L 0-12 Genesee-County-C
Nov 09 Swartz Creek W 14-8 Genesee-County-C
Nov 16 Goodrich L 0-6 Genesee-County-C
 
1950   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 15 Flint Beecher L 0-31
Sep 22 Goodrich T 0-0 Genesee-County-C
Sep 29 Flint Dye W 13-7 Genesee-County-C
Oct 06 Flint Ainsworth L 0-28 Genesee-County-C
Oct 13 Flint Hoover L 0-6 Genesee-County-C
Oct 20 Otisville L 13-58 Genesee-County-C
Oct 27 Mount Morris Saint Mary L 6-25 Genesee-County-C
Nov 03 Flint Utley L 0-13 Genesee-County-C
Nov 10 Swartz Creek W 6-0 Genesee-County-C