KINGSFORD FLIVVERS
Historical Michigan high school football scores since 1950
Copyright 1995-2017 BusStop Computing. All rights reserved.

YEAR   ENROLL   W-L   AVE.   PF-PA
2016 B 543 6-4 .600 298-183 * P
2015 B 547 7-4 .636 297-203 * P
2014 B 546 4-5 .444 157-147
2013 B 561 7-3 .700 348-242 * P
2012 B 559 9-2 .818 303-191 * P
2011 B 568 5-4 .556 224-199 *
2010 B 636 9-2 .818 278-178 * P
2009 B 661 9-3 .750 307-153 * P
2008 B 701 8-4 .667 316-244 * P
2007 B 696 9-4 .692 435-248 * P
2006 B 682 6-4 .600 201-155 * P
2005 B 674 6-5 .545 286-274 * P
2004 B 710 10-2 .833 355-178 * P
2003 B 752 7-4 .636 353-326 * P
2002 B 763 9-1 .900 285-140 * P
2001 B 750 10-2 .833 354-209 * P
2000 B 745 10-2 .833 365-170 * P
1999 B 719 5-4 .556 228-218 *
1998 B 717 6-3 .667 300-152 *
1997 B 737 8-2 .800 346-159 * P
1996 B 728 11-2 .846 412-140 * P
1995 B 728 10-1 .909 301-89 * P
1994 B 716 9-3 .750 339-165 * P
1993 B 663 13-0 1.000 490-193 * P
1992 B 664 11-2 .846 356-128 * P
1991 B 659 11-1 .917 336-173 * P
1990 B 648 11-2 .846 365-198 * P
1989 B 632 7-2 .778 233-103 *
1988 B 623 6-3 .667 211-192 *
1987 B 624 2-7 .222 93-169
1986 B 612 4-5 .444 103-100
1985 B 615 2-7 .222 96-166
1984 B 4-5 .444 168-152
1983 B 5-3 .625 109-124 *
1982 B 6-3 .667 206-104 *
1981 B 6-3 .667 141-80 *
1980 C 6-3 .667 162-84 *
1979 B 2-7 .222 138-213
1978 B 2-5-1 .312 85-90
1977 B 7-2 .778 132-37 *
1976 B 3-5 .375 81-104
1975 B 5-4 .556 175-108 *
1974 B 4-5 .444 149-111
1973 B 3-6 .333 80-147
1972 B 8-1 .889 257-76 *
1971 B 4-5 .444 121-126
1970 B 5-3 .625 174-112 *
1969 B 6-3 .667 145-117 *
1968 B 1-6-1 .187 44-211
1967 B 6-3 .667 175-167 *
1966 B 4-5 .444 116-112
1965 B 8-1 .889 180-32 *
1964 B 8-1 .889 347-93 *
1963 B 8-0 1.000 246-27 *
1962 B 7-1 .875 219-77 *
1961 B 5-3 .625 163-100 *
1960 B 2-6 .250 38-105
1959 B 2-6 .250 101-134
1958 B 8-0 1.000 193-57 *
1957 B 7-1 .875 213-68 *
1956 B 7-1 .875 163-74 *
1955 B 7-1 .875 162-69 *
403-197-2 .671 47 of 62

ALL-TIME OPPONENTS G W-L-T AVE.
Menominee 66 34-32 .515 *
Iron Mountain 63 37-26 .587
Marquette 60 41-18-1 .692 *
Escanaba 55 30-25 .545 *
Gladstone 46 35-11 .761
Norway 35 22-12-1 .643
Iron River West Iron County 22 13-9 .591
Ishpeming Westwood 17 17-0 1.000
Escanaba Holy Name 15 9-6 .600
Stephenson 15 14-1 .933
Iron River 13 10-3 .769
Stambaugh 13 10-3 .769
Ironwood 12 9-3 .750
Minocqua (WI) Lakeland 12 10-2 .833
Cheboygan 10 9-1 .900
Rhinelander (WI) 7 6-1 .857
Green Bay (WI) West 6 6-0 1.000
Houghton 6 5-1 .833
Mequon (WI) Homestead 6 0-6 .000
Milwaukee (WI) Tech 6 6-0 1.000
Negaunee 6 6-0 1.000
Grayling 4 1-3 .250
Green Bay (WI) Southwest 4 3-1 .750
Belding 3 1-2 .333
Milwaukee (WI) Custer 3 3-0 1.000
Minnetonka (MN) Hopkins 3 1-2 .333
Saginaw Swan Valley 3 2-1 .667
West Branch Ogemaw Heights 3 3-0 1.000
Alpena 2 2-0 1.000
Antigo (WI) 2 0-2 .000
Ashland (WI) 2 2-0 1.000
Bessemer 2 1-1 .500
Big Rapids 2 1-1 .500
Calumet 2 2-0 1.000
Cedar Grove (WI) Belgium 2 2-0 1.000
Coopersville 2 1-1 .500
DeWitt 2 0-2 .000
Duluth (MN) Central 2 2-0 1.000
Duluth (MN) East 2 2-0 1.000
Green Bay (WI) Ashwaubenon 2 0-2 .000
Green Bay (WI) Preble 2 2-0 1.000
Harrison 2 2-0 1.000
Houghton Lake 2 2-0 1.000
Manistique 2 2-0 1.000
Milwaukee (WI) South 2 2-0 1.000
Milwaukee (WI) Vincent 2 2-0 1.000
Muskegon Catholic Central 2 1-1 .500
Newberry 2 2-0 1.000
Orchard Lake Saint Mary's 2 2-0 1.000
Pulaski (WI) 2 1-1 .500
Sault Sainte Marie 2 2-0 1.000 *
Schofield (WI) D.C. Everest 2 0-2 .000
Stevens Point (WI) 2 2-0 1.000
Traverse City West 2 0-2 .000
Two Rivers (WI) 2 2-0 1.000
West De Pere (WI) 2 1-1 .500
Cedar Springs 1 0-1 .000
Chesaning 1 0-1 .000
Comstock Park 1 0-1 .000
Dearborn Heights Robichaud 1 0-1 .000
Dowagiac 1 1-0 1.000
Fond du Lac (WI) Springs 1 0-1 .000
Fruitport 1 1-0 1.000
Grand Rapids Catholic Central 1 0-1 .000
Green Bay (WI) Notre Dame Academy 1 0-1 .000
Gwinn 1 1-0 1.000
Imlay City 1 1-0 1.000
LaCrosse (WI) Central 1 0-1 .000
Marine City 1 0-1 .000
Marshall 1 0-1 .000
Marysville 1 0-1 .000
Milwaukee (WI) Riverside 1 1-0 1.000
Muskegon Heights 1 1-0 1.000
Muskegon Orchard View 1 0-1 .000
Niagara (WI) 1 1-0 1.000
Oscoda 1 1-0 1.000
Remus Chippewa Hills 1 1-0 1.000
Saint Ignace 1 1-0 1.000
Saint Louis Park (MN) 1 1-0 1.000
Saint Paul (MN) Mounds View 1 1-0 1.000
Sault Sainte Marie (ONT) Bewating 1 1-0 1.000
Sault Sainte Marie (ONT) Sir James Dunn 1 1-0 1.000
Standish-Sterling 1 1-0 1.000
Tomah (WI) 1 1-0 1.000
Wausau (WI) East 1 1-0 1.000
Wayzata (MN) 1 1-0 1.000
Wisconsin Dells (WI) 1 1-0 1.000
Wyoming Rogers 1 1-0 1.000
TOTALS 403-197-2 .671
2017   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 ????? 0-0
Sep 01 ????? 0-0
Sep 08 ????? 0-0
Sep 15 Sault Sainte Marie 0-0 Great-Northern-UP
Sep 22 ????? 0-0
Sep 29 Marquette 0-0 Great-Northern-UP
Oct 06 Iron Mountain 0-0
Oct 13 Menominee 0-0 Great-Northern-UP
Oct 20 Escanaba 0-0 Great-Northern-UP
 
2016   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 West De Pere (WI) L 0-9
Sep 02 Milwaukee (WI) Riverside W 41-0
Sep 09 Minocqua (WI) Lakeland W 35-0
Sep 16 Sault Sainte Marie W 36-14 Great-Northern-UP
Sep 23 Menominee L 7-42 Great-Northern-UP
Sep 30 Marquette W 42-28 Great-Northern-UP
Oct 07 Iron Mountain W 35-0
Oct 14 Gladstone W 43-14 Great-Northern-UP
Oct 21 Escanaba L 42-49 Great-Northern-UP
Oct 28 Grayling L 17-27 5-PreDistrict
 
2015   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 West De Pere (WI) W 30-14
Sep 04 DeWitt L 7-38
Sep 11 Minocqua (WI) Lakeland W 33-14
Sep 18 Cheboygan W 36-14
Sep 25 Menominee L 24-27 Great-Northern-UP
Oct 02 Marquette W 49-7 Great-Northern-UP
Oct 09 Iron Mountain W 14-12
Oct 16 Gladstone W 45-27 Great-Northern-UP
Oct 23 Escanaba L 14-18 Great-Northern-UP
Oct 30 Harrison W 25-0 5-PreDistrict
Nov 06 Menominee L 20-32 5-District
 
2014   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Minocqua (WI) Lakeland W 18-0
Sep 05 DeWitt L 21-41
Sep 12 Minnetonka (MN) Hopkins L 17-26
Sep 19 Cheboygan W 42-7
Sep 26 Menominee L 14-28 Great-Northern-UP
Oct 03 Marquette L 8-13 Great-Northern-UP
Oct 10 Iron Mountain W 10-0
Oct 17 Gladstone W 20-6 Great-Northern-UP
Oct 24 Escanaba L 7-26 Great-Northern-UP
 
2013   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Minocqua (WI) Lakeland W 40-20
Sep 06 Cedar Grove (WI) Belgium W 34-32
Sep 13 Ishpeming Westwood W 56-7
Sep 20 Rhinelander (WI) W 49-13
Sep 27 Menominee L 13-42 Great-Northern-UP
Oct 04 Marquette L 0-24 Great-Northern-UP
Oct 11 Iron Mountain W 48-21
Oct 18 Gladstone W 55-20 Great-Northern-UP
Oct 25 Escanaba W 28-21 Great-Northern-UP
Nov 01 Grayling L 25-42 5-PreDistrict
 
2012   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Minocqua (WI) Lakeland W 42-6
Aug 31 Cedar Grove (WI) Belgium W 20-7
Sep 07 Rhinelander (WI) W 34-12
Sep 14 LaCrosse (WI) Central L 14-36
Sep 21 Menominee W 14-13 Great-Northern-UP
Sep 28 Marquette W 21-14 Great-Northern-UP
Oct 05 Iron Mountain W 10-0
Oct 12 Gladstone W 49-28 Great-Northern-UP
Oct 19 Escanaba W 49-13 Great-Northern-UP
Oct 26 Grayling W 36-14 5-PreDistrict
Nov 02 Menominee L 14-48 5-District
 
2011   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Minocqua (WI) Lakeland W 38-6
Sep 02 Muskegon Catholic Central L 6-31
Sep 09 Rhinelander (WI) W 28-8
Sep 16 Duluth (MN) Central W 41-14
Sep 23 Menominee L 14-48 Great-Northern-UP
Sep 30 Marquette L 16-20 Great-Northern-UP
Oct 07 Iron Mountain L 6-23
Oct 14 Gladstone W 34-29 Great-Northern-UP
Oct 21 Escanaba W 41-20 Great-Northern-UP
 
2010   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Wausau (WI) East W 21-7
Sep 03 Minocqua (WI) Lakeland W 20-6
Sep 10 Muskegon Catholic Central W 26-13
Sep 17 Duluth (MN) Central W 30-12
Sep 24 Menominee W 14-7 Great-Northern-UP
Oct 01 Marquette W 34-27 Great-Northern-UP
Oct 08 Iron Mountain L 16-27
Oct 15 Gladstone W 31-0 Great-Northern-UP
Oct 22 Escanaba W 49-34 Great-Northern-UP
Oct 29 West Branch Ogemaw Heights W 22-15 4-PreDistrict
Nov 05 Comstock Park L 15-30 4-District
 
2009   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Wisconsin Dells (WI) W 32-0
Sep 04 Minocqua (WI) Lakeland L 6-35
Sep 11 Sault Sainte Marie (ONT) Sir James Dunn W 41-14
Sep 18 Duluth (MN) East W 21-7
Sep 25 Menominee W 21-0 Great-Northern-UP
Oct 02 Marquette W 47-0 Great-Northern-UP
Oct 09 Iron Mountain L 0-7
Oct 16 Gladstone W 28-7 Great-Northern-UP
Oct 23 Escanaba W 14-0 Great-Northern-UP
Oct 30 Cheboygan W 28-6 4-PreDistrict
Nov 06 Big Rapids W 48-42 4-District
Nov 13 Saginaw Swan Valley L 21-35 4-Regional
 
2008   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Mequon (WI) Homestead L 0-41
Sep 05 Minocqua (WI) Lakeland W 27-22
Sep 12 Traverse City West L 21-29
Sep 19 Milwaukee (WI) Custer W 35-20
Sep 26 Menominee W 42-21 Great-Northern-UP
Oct 03 Marquette W 35-14 Great-Northern-UP
Oct 10 Iron Mountain L 20-21
Oct 17 Gladstone W 34-7 Great-Northern-UP
Oct 24 Escanaba W 18-7 Great-Northern-UP
Oct 31 Cheboygan W 28-7 4-PreDistrict
Nov 07 Remus Chippewa Hills W 21-13 4-District
Nov 14 Grand Rapids Catholic Central L 35-42 4-Regional
 
2007   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Mequon (WI) Homestead L 14-26
Aug 31 Minocqua (WI) Lakeland W 28-17
Sep 07 Traverse City West L 15-29
Sep 14 Milwaukee (WI) Custer W 52-12
Sep 21 Menominee L 0-35 Great-Northern-UP
Sep 28 Marquette W 41-6 Great-Northern-UP
Oct 05 Iron Mountain W 47-0
Oct 12 Gladstone W 48-19 Great-Northern-UP
Oct 19 Escanaba W 48-22 Great-Northern-UP
Oct 26 Cheboygan W 49-21 4-PreDistrict
Nov 02 West Branch Ogemaw Heights W 51-12 4-District
Nov 09 Coopersville W 21-14 4-Regional
Nov 16 Marine City L 21-35 4-Semifinal
 
2006   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Mequon (WI) Homestead L 7-35
Sep 01 Green Bay (WI) Southwest W 27-7
Sep 08 Minnetonka (MN) Hopkins L 14-26
Sep 15 Minocqua (WI) Lakeland W 27-7
Sep 22 Menominee L 0-35 Great-Northern-UP
Sep 29 Marquette W 35-2 Great-Northern-UP
Oct 06 Iron Mountain W 35-14
Oct 13 Gladstone W 35-8 Great-Northern-UP
Oct 20 Escanaba W 21-14 Great-Northern-UP
Oct 27 Cheboygan L 0-7 4-PreDistrict
 
2005   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Mequon (WI) Homestead L 6-24
Sep 02 Green Bay (WI) Southwest L 33-40
Sep 09 Minnetonka (MN) Hopkins W 38-0
Sep 16 Minocqua (WI) Lakeland L 14-28
Sep 23 Menominee L 8-35 Great-Northern-UP
Sep 30 Marquette W 35-14 Great-Northern-UP
Oct 07 Iron Mountain W 31-21
Oct 14 Gladstone W 42-36 Great-Northern-UP
Oct 21 Escanaba W 22-19 Great-Northern-UP
Oct 28 Cheboygan W 39-22 4-PreDistrict
Nov 04 Grayling L 18-35 4-District
 
2004   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Mequon (WI) Homestead L 28-42
Sep 03 Milwaukee (WI) South W 2-0 F
Sep 10 Menominee W 35-0 Great-Northern-UP
Sep 17 Ashland (WI) W 49-7
Sep 24 Milwaukee (WI) Tech W 22-7
Oct 01 Marquette W 41-7 Great-Northern-UP
Oct 08 Iron Mountain W 28-13
Oct 15 Gladstone W 21-20 Great-Northern-UP
Oct 22 Escanaba W 48-7 Great-Northern-UP
Oct 29 Menominee W 47-7 4-PreDistrict
Nov 05 Cheboygan W 27-21 4-District
Nov 12 Muskegon Orchard View L 7-47 4-Regional
 
2003   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Mequon (WI) Homestead L 0-48
Sep 05 Milwaukee (WI) South W 35-0
Sep 12 Menominee L 18-42 Great-Northern-UP
Sep 19 Duluth (MN) East W 61-41
Sep 26 Milwaukee (WI) Tech W 47-20
Oct 03 Marquette W 42-28 Great-Northern-UP
Oct 10 Iron Mountain L 13-22
Oct 17 Gladstone W 35-34 Great-Northern-UP
Oct 24 Escanaba W 28-26 Great-Northern-UP
Oct 31 Menominee W 39-27 4-PreDistrict
Nov 07 Big Rapids L 35-38 4-District
 
2002   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Green Bay (WI) Preble W 16-15
Sep 06 Cheboygan W 34-7
Sep 13 Milwaukee (WI) Tech W 42-14
Sep 20 Menominee W 28-14 Great-Northern-UP
Sep 27 Pulaski (WI) W 36-10
Oct 04 Marquette W 35-14 Great-Northern-UP
Oct 11 Iron Mountain W 23-12
Oct 18 Gladstone W 34-15 Great-Northern-UP
Oct 25 Escanaba W 22-12 Great-Northern-UP
Nov 01 Menominee L 15-27 4-PreDistrict
 
2001   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Green Bay (WI) Preble W 28-21
Aug 31 Cheboygan W 19-16
Sep 07 Milwaukee (WI) Tech W 37-20
Sep 14 Menominee W 14-12 Great-Northern-UP
Sep 21 Pulaski (WI) L 14-35
Sep 28 Marquette W 35-13 Great-Northern-UP
Oct 05 Iron Mountain W 28-3
Oct 12 Gladstone W 38-7 Great-Northern-UP
Oct 19 Escanaba W 45-14 Great-Northern-UP
Oct 26 Menominee W 38-14 4-PreDistrict
Nov 02 Houghton Lake W 56-28 4-District
Nov 09 Chesaning L 2-26 4-Regional
 
2000   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Milwaukee (WI) Tech W 35-6
Sep 01 Green Bay (WI) Southwest W 35-21
Sep 08 Green Bay (WI) Ashwaubenon L 14-26
Sep 15 Saint Paul (MN) Mounds View W 35-21
Sep 22 Menominee W 12-0 Great-Northern-UP
Sep 29 Marquette W 49-15 Great-Northern-UP
Oct 06 Iron Mountain W 35-21
Oct 13 Gladstone W 21-0 Great-Northern-UP
Oct 20 Escanaba W 35-3 Great-Northern-UP
Oct 27 Menominee W 42-23 4-PreDistrict
Nov 03 Oscoda W 30-7 4-District
Nov 10 Cedar Springs L 22-27 4-Regional
 
1999   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Milwaukee (WI) Tech W 33-6
Sep 03 Green Bay (WI) Southwest W 42-28
Sep 10 Green Bay (WI) Ashwaubenon L 0-38
Sep 17 Ashland (WI) W 42-14
Sep 24 Menominee L 7-40 Great-Northern-UP
Oct 01 Marquette W 28-27 Great-Northern-UP
Oct 08 Iron Mountain L 20-26
Oct 15 Gladstone W 49-20 Great-Northern-UP
Oct 22 Escanaba L 7-19 Great-Northern-UP
 
1998   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Green Bay (WI) West W 27-7
Sep 11 Tomah (WI) W 28-6
Sep 18 Marquette W 49-13 Great-Northern-UP
Sep 25 Milwaukee (WI) Vincent W 42-16
Oct 02 Menominee L 21-41 Great-Northern-UP
Oct 09 Ishpeming Westwood W 53-13
Oct 16 Iron Mountain W 32-0
Oct 23 Gladstone L 21-28 Great-Northern-UP
Oct 30 Escanaba L 27-28 Great-Northern-UP
 
1997   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Green Bay (WI) West W 47-3
Sep 05 Wayzata (MN) W 35-20
Sep 19 Marquette W 43-7 Great-Northern-UP
Sep 26 Milwaukee (WI) Vincent W 55-18
Oct 03 Menominee L 29-35 Great-Northern-UP
Oct 10 Ishpeming Westwood W 42-9
Oct 17 Iron Mountain W 41-28
Oct 24 Gladstone W 28-7 Great-Northern-UP
Oct 31 Escanaba W 26-12 Great-Northern-UP
Nov 07 Menominee L 0-20 BB-PreRegion
 
1996   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Green Bay (WI) West W 28-7
Sep 13 Rhinelander (WI) W 35-6
Sep 20 Marquette W 46-6 Great-Northern-UP
Sep 27 Stevens Point (WI) W 44-36
Oct 04 Menominee W 26-0 Great-Northern-UP
Oct 11 Ishpeming Westwood W 48-6
Oct 18 Iron Mountain L 13-14
Oct 25 Gladstone W 27-0 Great-Northern-UP
Nov 01 Escanaba W 35-13 Great-Northern-UP
Nov 08 Menominee W 28-6 BB-PreRegion
Nov 15 West Branch Ogemaw Heights W 41-13 BB-Regional
Nov 22 Dowagiac W 28-19 BB-Semifinal
Nov 29 Marshall L 13-14 BB-Final
 
1995   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Green Bay (WI) West W 14-0
Sep 08 Rhinelander (WI) W 21-6
Sep 15 Marquette W 47-20 Great-Northern-UP
Sep 22 Stevens Point (WI) W 28-7
Sep 29 Menominee W 29-8 Great-Northern-UP
Oct 06 Ishpeming Westwood W 41-8
Oct 13 Iron Mountain W 21-0
Oct 20 Gladstone W 27-6 Great-Northern-UP
Oct 27 Escanaba W 40-14 Great-Northern-UP
Nov 03 Fruitport W 27-6 BB-PreRegion
Nov 10 Belding L 6-14 BB-Regional
 
1994   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Green Bay (WI) West W 20-0
Sep 02 Saint Louis Park (MN) W 35-22
Sep 16 Marquette W 28-0 Great-Northern-UP
Sep 23 Houghton W 40-12
Sep 30 Menominee W 21-0 Great-Northern-UP
Oct 07 Ishpeming Westwood W 28-20
Oct 14 Iron Mountain L 19-20
Oct 21 Gladstone W 35-14 Great-Northern-UP
Oct 28 Escanaba L 27-28 Great-Northern-UP
Nov 04 Negaunee W 25-3 B-PreRegion
Nov 11 Houghton Lake W 35-14 B-Regional
Nov 18 Belding L 26-32 B-Semi
 
1993   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Green Bay (WI) West W 38-0
Sep 03 Milwaukee (WI) Custer W 35-14
Sep 10 Sault Sainte Marie (ONT) Bewating W 48-7
Sep 17 Marquette W 43-12 Great-Northern-UP
Oct 01 Menominee W 38-29 Great-Northern-UP
Oct 08 Ishpeming Westwood W 55-13
Oct 15 Iron Mountain W 24-14
Oct 22 Gladstone W 41-29 Great-Northern-UP
Oct 29 Escanaba W 41-24 Great-Northern-UP
Nov 05 Saginaw Swan Valley W 39-22 B-PreRegion
Nov 12 Harrison W 34-7 B-Regional
Nov 19 Belding W 19-8 B-Semi
Nov 26 Imlay City W 35-14 B-Final
 
1992   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Alpena W 28-15
Sep 11 Two Rivers (WI) W 41-15
Sep 18 Marquette W 35-0 Great-Northern-UP
Sep 25 Green Bay (WI) Notre Dame Academy L 0-21
Oct 02 Menominee W 41-6 Great-Northern-UP
Oct 09 Ishpeming Westwood W 20-6
Oct 16 Iron Mountain W 29-0
Oct 23 Gladstone W 41-12 Great-Northern-UP
Oct 30 Escanaba W 27-24 Great-Northern-UP
Nov 06 Ishpeming Westwood W 41-0 B-PreRegion
Nov 13 Saginaw Swan Valley W 27-8 B-Regional
Nov 20 Muskegon Heights W 14-0 B-Semi
Nov 27 Marysville L 12-21 B-Final
 
1991   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Alpena W 28-14
Sep 06 Orchard Lake Saint Mary's W 30-20
Sep 13 Two Rivers (WI) W 35-14
Sep 20 Marquette W 21-10 Great-Northern-UP
Oct 04 Menominee W 14-0 Great-Northern-UP
Oct 11 Ishpeming Westwood W 42-14
Oct 18 Iron Mountain W 42-6
Oct 25 Gladstone W 26-21 Great-Northern-UP
Nov 01 Escanaba W 28-14 Great-Northern-UP
Nov 08 Standish-Sterling W 36-15 B-PreRegion
Nov 15 Menominee W 27-21 B-Regional
Nov 22 Coopersville L 7-24 B-Semi
 
1990   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Ironwood W 28-8
Sep 07 Orchard Lake Saint Mary's W 18-12
Sep 14 Marquette W 36-0 Great-Northern-UP
Sep 21 Fond du Lac (WI) Springs L 22-44
Sep 28 Menominee W 22-6 Great-Northern-UP
Oct 05 Saint Ignace W 43-24
Oct 12 Iron Mountain W 31-6
Oct 19 Gladstone W 22-14 Great-Northern-UP
Oct 26 Escanaba W 20-0 Great-Northern-UP
Nov 03 Gladstone W 42-22 B-PreRegion
Nov 10 Negaunee W 29-14 B-Regional
Nov 17 Wyoming Rogers W 45-27 B-Semi
Nov 24 Dearborn Heights Robichaud L 7-21 B-Final
 
1989   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Marquette W 26-0 A-B-C
Sep 08 Norway W 54-14
Sep 15 Houghton W 35-6
Sep 22 Iron River West Iron County W 27-8
Sep 29 Menominee L 16-18 A-B-C
Oct 06 Ironwood W 20-12
Oct 13 Iron Mountain W 41-6
Oct 20 Gladstone W 14-12 A-B-C
Oct 27 Escanaba L 0-27 A-B-C
 
1988   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Marquette W 28-12 A-B-C
Sep 09 Norway W 28-21
Sep 16 Houghton W 34-22
Sep 23 Iron River West Iron County W 36-25
Sep 30 Menominee W 28-26 A-B-C
Oct 07 Ironwood W 15-12
Oct 14 Iron Mountain L 6-14
Oct 21 Gladstone L 14-23 A-B-C
Oct 28 Escanaba L 22-37 A-B-C
 
1987   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Marquette L 12-14 A-B-C
Sep 11 Norway L 6-13
Sep 18 Houghton W 26-21
Sep 25 Iron River West Iron County L 14-25 A-B-C
Oct 02 Menominee L 8-28 A-B-C
Oct 09 Ironwood W 14-0 A-B-C
Oct 16 Iron Mountain L 7-23
Oct 23 Gladstone L 0-18 A-B-C
Oct 30 Escanaba L 6-27
 
1986   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Marquette W 21-13 A-B-C
Sep 05 Norway W 21-7
Sep 12 Houghton W 23-6
Sep 19 Iron River West Iron County L 0-14 A-B-C
Sep 26 Menominee L 7-21 A-B-C
Oct 03 Ironwood W 10-0 A-B-C
Oct 10 Iron Mountain L 0-6
Oct 17 Gladstone L 14-20 A-B-C
Oct 24 Escanaba L 7-13
 
1985   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Marquette L 0-12 A-B-C
Sep 13 Houghton L 12-22
Sep 20 Iron River West Iron County W 17-0
Sep 27 Menominee L 7-28 A-B-C
Oct 04 Ishpeming Westwood W 20-0
Oct 11 Iron Mountain L 13-22
Oct 18 Gladstone L 6-26 A-B-C
Oct 25 Escanaba L 15-40 A-B-C
Nov 01 Norway L 6-16
 
1984   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Marquette L 14-28 A-B-C
Sep 07 Norway L 10-28
Sep 14 Stephenson W 34-0
Sep 21 Iron River West Iron County W 20-17
Sep 28 Menominee W 23-21 A-B-C
Oct 05 Ishpeming Westwood W 24-0
Oct 12 Iron Mountain L 12-13
Oct 19 Gladstone L 14-24 A-B-C
Nov 02 Iron Mountain L 17-21
 
1983   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Marquette W 19-17 Great-Northern
Sep 09 Norway L 0-32
Sep 16 Stephenson W 27-8
Sep 23 open
Sep 30 Menominee L 14-27 Great-Northern
Oct 07 Ishpeming Westwood W 21-5
Oct 14 Iron Mountain L 0-29
Oct 21 Gladstone W 7-6 Great-Northern
Oct 28 Iron River West Iron County W 21-0
 
1982   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 03 Marquette W 10-0 Great-Northern
Sep 10 Norway W 30-15
Sep 17 Escanaba L 14-29 Great-Northern
Sep 24 Calumet W 52-0
Oct 01 Menominee L 0-21 Great-Northern
Oct 08 Ishpeming Westwood W 35-6
Oct 15 Iron Mountain W 21-7
Oct 22 Gladstone L 13-26 Great-Northern
Oct 29 Iron River West Iron County W 31-0
 
1981   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Marquette W 13-6 Great-Northern
Sep 11 Norway W 16-0
Sep 18 Menominee L 7-28 Great-Northern
Sep 25 Calumet W 42-0
Oct 02 Escanaba L 0-28 Great-Northern
Oct 09 Ishpeming Westwood W 18-0
Oct 16 Iron Mountain L 7-12
Oct 23 Gladstone W 21-6 Great-Northern
Oct 30 Iron River West Iron County W 17-0 Great-Northern
 
1980   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Marquette W 12-6 Great-Northern
Sep 05 Norway L 7-20
Sep 12 Menominee L 7-20 Great-Northern
Sep 19 Rhinelander (WI) W 12-7
Sep 26 Escanaba L 6-21 Great-Northern
Oct 03 Ishpeming Westwood W 58-3
Oct 10 Iron Mountain W 28-0
Oct 17 Gladstone W 18-0 Great-Northern
Oct 24 Iron River West Iron County W 14-7 Great-Northern
 
1979   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Marquette L 6-25 Great-Northern
Sep 07 Norway L 27-28
Sep 14 Menominee L 26-41 Great-Northern
Sep 21 Rhinelander (WI) L 0-21
Sep 28 Escanaba L 7-48 Great-Northern
Oct 05 Ishpeming Westwood W 36-0
Oct 12 Iron Mountain W 19-8
Oct 19 Gladstone L 7-14 Great-Northern
Oct 26 Iron River West Iron County L 10-28 Great-Northern
 
1978   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Marquette W 20-7 Great-Northern
Sep 08 Norway T 8-8
Sep 15 Menominee L 8-13 Great-Northern
Sep 22 Newberry W 42-12
Sep 29 Escanaba L 0-20 Great-Northern
Oct 06 open
Oct 13 Iron Mountain L 0-14
Oct 20 Gladstone L 0-6 Great-Northern
Oct 27 Iron River West Iron County L 7-10 Great-Northern
 
1977   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Gladstone W 14-0 Great-Northern
Sep 09 Norway W 21-2
Sep 16 Escanaba L 9-20 Great-Northern
Sep 23 Newberry W 21-6
Sep 30 Ironwood W 7-6 Great-Northern
Oct 07 Iron River West Iron County L 0-3 Great-Northern
Oct 14 Iron Mountain W 14-0 Great-Northern
Oct 21 Menominee W 12-0 Great-Northern
Oct 28 Marquette W 34-0 Great-Northern
 
1976   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 03 Gladstone W 36-0 Great-Northern
Sep 10 Norway L 0-50
Sep 17 Escanaba L 7-16 Great-Northern
Sep 24 open
Oct 01 Ironwood W 14-0 Great-Northern
Oct 08 Iron River West Iron County L 0-6 Great-Northern
Oct 15 Iron Mountain W 13-7 Great-Northern
Oct 22 Menominee L 8-19 Great-Northern
Oct 29 Marquette L 3-6 Great-Northern
 
1975   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Gladstone W 14-6 Great-Northern
Sep 05 Norway L 13-20
Sep 12 Escanaba L 6-7 Great-Northern
Sep 19 Bessemer W 30-0
Sep 26 Ironwood L 0-21 Great-Northern
Oct 03 Iron River West Iron County W 30-0 Great-Northern
Oct 10 Iron Mountain W 44-13 Great-Northern
Oct 17 Menominee W 25-7 Great-Northern
Oct 24 Marquette L 13-34 Great-Northern
 
1974   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Gladstone L 0-13 Great-Northern
Sep 06 Norway W 30-0
Sep 13 Escanaba W 14-6 Great-Northern
Sep 20 Bessemer L 12-14
Sep 27 Ironwood L 0-20 Great-Northern
Oct 04 Iron River West Iron County L 6-7 Great-Northern
Oct 11 Iron Mountain W 40-0 Great-Northern
Oct 18 Menominee W 40-16 Great-Northern
Oct 25 Marquette L 7-35 Great-Northern
 
1973   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Gladstone L 14-18
Sep 07 Norway W 28-14
Sep 14 Escanaba L 0-35 Great-Northern
Sep 21 Menominee W 18-8
Sep 28 Ironwood L 6-30 Great-Northern
Oct 05 Iron River West Iron County L 6-15 Great-Northern
Oct 12 Iron Mountain L 0-14 Great-Northern
Oct 19 Menominee W 8-0 Great-Northern
Oct 26 Marquette L 0-13 Great-Northern
 
1972   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Gladstone W 23-20
Sep 08 Norway W 33-6
Sep 15 Gwinn W 35-0
Sep 22 Escanaba L 0-12 Great-Northern
Sep 29 Ironwood W 14-0 Great-Northern
Oct 06 Iron River West Iron County W 32-0 Great-Northern
Oct 13 Iron Mountain W 36-26 Great-Northern
Oct 20 Menominee W 32-0 Great-Northern
Oct 27 Stephenson W 52-12
 
1971   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 03 Schofield (WI) D.C. Everest L 0-16
Sep 10 Norway L 6-19
Sep 17 Menominee L 20-32
Sep 24 Escanaba L 6-12 Great-Northern
Oct 01 Ironwood W 30-8 Great-Northern
Oct 08 Iron River West Iron County W 12-0 Great-Northern
Oct 15 Iron Mountain W 15-12 Great-Northern
Oct 22 Menominee L 6-27 Great-Northern
Oct 29 Marquette W 26-0
 
1970   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Schofield (WI) D.C. Everest L 0-20
Sep 11 open
Sep 18 Norway W 32-6
Sep 25 Escanaba W 24-7 Great-Northern
Oct 02 Escanaba Holy Name L 24-32 Great-Northern
Oct 09 Iron River West Iron County W 26-14 Great-Northern
Oct 16 Iron Mountain L 6-14 Great-Northern
Oct 23 Menominee W 18-7 Great-Northern
Oct 30 Manistique W 44-12
 
1969   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Marquette L 0-20
Sep 05 Antigo (WI) L 8-34
Sep 12 Norway W 14-6
Sep 19 Escanaba W 18-0 Great-Northern
Sep 26 Escanaba Holy Name W 13-12 Great-Northern
Oct 03 Iron River West Iron County W 14-9 Great-Northern
Oct 10 Iron Mountain W 34-8 Great-Northern
Oct 17 Menominee L 14-28 Great-Northern
Oct 24 Manistique W 30-0
 
1968   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Marquette T 19-19
Sep 06 Antigo (WI) L 0-18
Sep 13 Norway L 12-19
Sep 20 Escanaba L 0-39 Great-Northern
Sep 27 Escanaba Holy Name W 7-0 Great-Northern
Oct 04 Iron River West Iron County L 0-39 Great-Northern
Oct 11 Iron Mountain L 0-28 Great-Northern
Oct 18 Menominee L 6-49 Great-Northern
Oct 25 open
 
1967   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Marquette W 33-21
Sep 08 Escanaba Holy Name W 33-7 Great-Northern
Sep 15 Norway W 31-0 Menominee-Range
Sep 22 Escanaba L 0-47 Great-Northern
Sep 29 Iron River W 32-6 Menominee-Range
Oct 06 Stephenson W 20-0
Oct 13 Stambaugh W 26-20 Menominee-Range
Oct 20 Menominee L 0-33 Great-Northern
Oct 27 Iron Mountain L 0-33 Great-Northern
 
1966   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Marquette L 0-6
Sep 09 Escanaba Holy Name L 6-12 Great-Northern
Sep 16 Norway W 32-14 Menominee-Range
Sep 23 Escanaba L 6-12 Great-Northern
Sep 30 Iron River L 0-6 Menominee-Range
Oct 07 Stephenson W 39-15 Great-Northern
Oct 14 Stambaugh W 21-2 Menominee-Range
Oct 21 Menominee W 6-32 Great-Northern F
Oct 28 Iron Mountain L 6-13 Great-Northern
 
1965   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 03 Marquette W 25-0
Sep 10 Escanaba Holy Name W 20-0 Great-Northern
Sep 17 Norway W 22-0 Menominee-Range
Sep 24 Escanaba W 13-6 Great-Northern
Oct 01 Iron River W 7-6 Menominee-Range
Oct 08 Stephenson W 26-0 Great-Northern
Oct 15 Stambaugh L 6-14 Menominee-Range
Oct 22 Menominee W 26-6 Great-Northern
Oct 29 Iron Mountain W 35-0 Great-Northern
 
1964   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Marquette W 47-12
Sep 11 Sault Sainte Marie W 52-0
Sep 18 Norway W 32-0 Menominee-Range
Sep 25 Menominee W 39-20
Oct 02 Iron River W 40-20 Menominee-Range
Oct 09 Escanaba Holy Name W 46-7
Oct 16 Stambaugh W 50-7 Menominee-Range
Oct 23 Escanaba W 41-21
Oct 30 Iron Mountain L 0-6 Menominee-Range
 
1963   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Marquette W 39-0
Sep 06 Stephenson W 30-0
Sep 13 Norway W 25-7 Menominee-Range
Sep 20 Menominee W 32-0
Sep 27 Iron River W 34-0 Menominee-Range
Oct 04 Escanaba Holy Name W 27-7
Oct 11 Stambaugh W 20-13 Menominee-Range
Oct 18 Iron Mountain W 39-0 Menominee-Range
Oct 25 open
 
1962   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Marquette W 34-26
Sep 07 Stephenson W 34-0
Sep 14 Norway W 33-7 Menominee-Range
Sep 21 Escanaba Holy Name L 13-19
Sep 28 Iron River W 13-0 Menominee-Range
Oct 05 Negaunee W 39-13
Oct 12 Stambaugh W 33-6 Menominee-Range
Oct 19 Iron Mountain W 20-6 Menominee-Range
Oct 26 open
 
1961   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Marquette L 13-21
Sep 08 Stephenson W 27-13
Sep 15 Norway W 13-6 Menominee-Range
Sep 22 Escanaba Holy Name L 7-14
Sep 29 Iron River W 33-6 Menominee-Range
Oct 06 Negaunee W 25-14
Oct 13 Stambaugh W 39-7 Menominee-Range
Oct 20 Iron Mountain L 6-19 Menominee-Range
Oct 27 open
 
1960   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Marquette L 0-13
Sep 09 Stephenson W 12-0
Sep 16 Iron Mountain L 6-19 Menominee-Range
Sep 23 Escanaba Holy Name L 0-6
Sep 30 Iron River L 0-14 Menominee-Range
Oct 07 Negaunee W 20-13
Oct 14 Stambaugh L 0-13 Menominee-Range
Oct 21 Norway L 0-27 Menominee-Range
Oct 28 open
 
1959   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Marquette L 13-40
Sep 04 Stephenson W 45-13
Sep 11 Iron Mountain L 6-35 Menominee-Range
Sep 18 Escanaba Holy Name L 6-12
Sep 25 Iron River L 0-7 Menominee-Range
Oct 02 Negaunee W 6-0
Oct 09 Stambaugh L 13-14 Menominee-Range
Oct 16 Norway L 12-13 Menominee-Range
Oct 23 open
 
1958   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Marquette W 33-7
Sep 05 Escanaba Holy Name W 20-12
Sep 12 Iron Mountain W 13-6 Menominee-Range
Sep 19 Stephenson W 47-6
Sep 26 Iron River W 24-0 Menominee-Range
Oct 03 Escanaba W 12-6
Oct 10 Stambaugh W 19-7 Menominee-Range
Oct 17 Norway W 25-13 Menominee-Range
Oct 24 open
 
1957   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Marquette L 14-21
Sep 06 Escanaba Holy Name W 34-6
Sep 13 Iron Mountain W 27-7 Menominee-Range
Sep 20 Stephenson W 20-7
Sep 27 Iron River W 26-7 Menominee-Range
Oct 04 Escanaba W 20-13
Oct 11 Stambaugh W 26-7 Menominee-Range
Oct 18 open
Nov 01 Norway W 46-0 Menominee-Range
 
1956   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Marquette L 14-21
Sep 07 Escanaba Holy Name W 32-13
Sep 14 open
Sep 21 Stephenson W 14-13
Sep 28 Iron River W 19-14 Menominee-Range
Oct 05 Escanaba W 13-7
Oct 12 Stambaugh W 6-0 Menominee-Range
Oct 19 Norway W 32-6 Menominee-Range
Oct 26 Iron Mountain W 33-0 Menominee-Range
 
1955   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Marquette W 19-12
Sep 09 Niagara (WI) W 32-6
Sep 16 open
Sep 23 Stephenson L 6-19
Sep 30 Iron River W 24-0 Menominee-Range
Oct 07 Escanaba W 18-13
Oct 14 Stambaugh W 13-0 Menominee-Range
Oct 21 Norway W 31-12 Menominee-Range
Oct 28 Iron Mountain W 19-7 Menominee-Range