BURTON BENDLE TIGERS

Historical Michigan high school football scores since 1950
Copyright 1995-2014 BusStop Computing. All rights reserved.

YEAR   ENROLL   W-L-T   AVE.   PF-PA   *
2014 C 348 3-6 .333 194-277
2013 C 374 6-4 .600 287-213 *
2012 C 348 7-3 .700 253-151 *
2011 C 350 8-2 .800 416-186 *
2010 C 359 7-3 .700 262-169 *
2009 C 356 5-4 .556 205-182
2008 C 363 5-4 .556 231-181
2007 C 390 4-5 .444 141-253
2006 C 346 0-9 .000 41-322
2005 C 346 9-2 .818 425-193 *
2004 C 350 3-6 .333 193-222
2003 C 337 6-4 .600 218-149 *
2002 C 336 5-4 .556 178-152
2001 C 317 7-3 .700 211-84 *
2000 C 308 5-4 .556 170-130
1999 C 339 8-3 .727 298-198 *
1998 C 324 8-2 .800 358-97 *
1997 C 359 9-1 .900 298-89 *
1996 C 375 3-6 .333 135-193
1995 C 375 8-4 .667 307-134 *
1994 C 376 5-4 .556 274-218
1993 C 397 5-4 .556 236-167
1992 C 377 1-8 .111 57-254
1991 C 380 3-6 .333 130-196
1990 C 411 2-7 .222 132-245
1989 C 421 3-6 .333 191-214
1988 C 448 0-9 .000 118-265
1987 C 470 6-3 .667 200-140 *
1986 C 480 8-1 .889 150-107 *
1985 C 473 3-6 .333 94-202
1984 C 1-8 .111 78-278
1983 C 1-8 .111 90-271
1982 C 2-7 .222 87-223
1981 C 3-6 .333 136-162
1980 C 5-4 .556 96-173
1979 C 1-8 .111 78-192
1978 C 7-2 .778 171-149 *
1977 C 3-6 .333 65-162
1976 C 2-7 .222 69-177
1975 C 5-4 .556 166-158
1974 C 3-6 .333 80-190
1973 C 4-4 .500 118-113
1972 C 3-5 .375 83-150
1971 B 2-5-1 .312 95-154
1970 B 1-8 .111 68-169
1969 C 6-3 .667 183-77 *
1968 C 6-3 .667 115-111 *
1967 B 1-7-1 .167 71-227
1966 B 2-7 .222 70-276
1965 B 3-5-1 .389 76-149
1964 B 1-8 .111 95-223
1963 B 2-3-3 .437 70-73
1962 B 5-3 .625 167-111 *
1961 B 4-4 .500 102-119
1960 B 6-2 .750 180-114 *
1959 B 4-5 .444 167-128
1958 B 4-4-1 .500 150-148
1957 B 2-5-1 .312 63-133
1956 B 6-2 .750 185-103 *
1955 B 2-5-1 .312 96-107
1954 B 2-7 .222 61-178
1953 B 3-5-1 .389 111-147
1952 B 4-5 .444 67-129
1951 B 1-8 .111 33-210
1950 B 1-8 .111 39-265
260-320-10 .449 19 of 65 *

ALL-TIME OPPONENTS G W-L-T AVE.
Burton Atherton 55 37-15-3 .700
Burton Bentley 55 26-29 .473
Flint Hamady 49 33-16 .673
Montrose 41 9-31-1 .232
New Lothrop 35 12-23 .343
Byron 29 12-17 .414
Goodrich 27 12-15 .444
Lake Fenton 26 9-17 .346
Otisville LakeVille 21 12-9 .571
Durand 17 6-11 .353
Genesee 17 9-8 .529
Fenton 16 4-12 .250
Flint Ainsworth 13 6-7 .462
Holly 13 5-7-1 .423
Clio 12 4-7-1 .375
Flint Beecher 12 1-10-1 .125
Flint Kearsley 12 4-8 .333
Davison 10 2-7-1 .250
Swartz Creek 10 5-4-1 .550
Mount Morris 9 5-4 .556
Ortonville Brandon 8 2-6 .250
Flushing 6 2-4 .333
Grand Blanc 6 0-5-1 .083
Linden 6 3-3 .500
Ypsilanti Willow Run 6 1-5 .167
West Branch Ogemaw Heights 5 2-3 .400
Birch Run 4 3-1 .750
Flint Holy Redeemer 4 2-2 .500
Morrice 4 4-0 1.000
Pinconning 4 1-3 .250
Dryden 3 3-0 1.000
Fowler 3 1-2 .333
Pontiac Notre Dame Prep 3 2-1 .667
Webberville 3 3-0 1.000
Armada 2 2-0 1.000
Bad Axe 2 0-2 .000
Bay City All Saints 2 0-2 .000
Carsonville-Port Sanilac 2 2-0 1.000
Flint Holy Rosary 2 0-2 .000
Flint Technical 2 1-1 .500
Kinde North Huron 2 2-0 1.000
Middleton Fulton 2 0-2 .000
Port Huron Catholic 2 0-2 .000
Portland 2 1-1 .500
Saginaw Buena Vista 2 2-0 1.000
Saginaw East Catholic-Saint Mary 2 1-1 .500
Ubly 2 1-1 .500
Blanchard Montabella 1 0-1 .000
Brown City 1 1-0 1.000
Carson City-Crystal 1 0-1 .000
Cheboygan 1 1-0 1.000
Detroit Allen Academy 1 1-0 1.000
Elkton-Pigeon-Bay Port 1 0-1 .000
Flint Sacred Heart 1 1-0 1.000
Flint Saint Agnes 1 0-1 .000
Harper Woods 1 1-0 1.000
Inkster 1 0-1 .000
Kalamazoo Loy Norrix 1 0-1 .000
Madison Heights Madison 1 0-1 .000
McBain 1 0-1 .000
Merrill 1 0-1 .000
Morenci 1 0-1 .000
Muskegon Catholic Central 1 0-1 .000
Royal Oak Shrine Catholic 1 1-0 1.000
Saginaw MacArthur 1 0-1 .000
Waterford Our Lady of the Lakes 1 0-1 .000
Wyoming Lee 1 0-1 .000
TOTALS 260-320-10 .449
2014   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Byron L 24-26 Genesee-Area-Blue
Sep 05 Genesee W 20-8 Genesee-Area-Blue
Sep 12 Carson City-Crystal L 0-34
Sep 19 New Lothrop L 15-62 Genesee-Area-Blue
Sep 26 Burton Bentley W 40-6 Genesee-Area-Blue
Oct 03 Flint Hamady W 41-36 Genesee-Area-Blue
Oct 10 Burton Atherton L 21-24 Genesee-Area-Blue
Oct 17 Pinconning L 12-33
Oct 24 Middleton Fulton L 21-48
 
2013   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Genesee W 41-0
Sep 06 Byron L 25-27 Genesee-Area-Blue
Sep 13 Burton Atherton W 42-14 Genesee-Area-Blue
Sep 20 New Lothrop L 6-49 Genesee-Area-Blue
Sep 27 Flint Hamady W 44-6 Genesee-Area-Blue
Oct 04 Detroit Allen Academy W 54-26
Oct 11 Burton Bentley W 36-6 Genesee-Area-Blue
Oct 18 Pinconning W 32-0
Oct 25 Middleton Fulton L 7-43
Nov 01 Madison Heights Madison L 0-42 ** Div-6 Pre-District **
 
2012   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Burton Atherton W 42-8 Genesee-Area-Blue
Aug 31 New Lothrop L 21-47 Genesee-Area-Blue
Sep 07 Flint Hamady W 28-12 Genesee-Area-Blue
Sep 14 Dryden W 46-0 Genesee-Area-Blue
Sep 21 Burton Bentley W 27-0 Genesee-Area-Blue
Sep 28 Webberville W 2-0 Genesee-Area-Blue F
Oct 05 Morrice W 34-0 Genesee-Area-Blue
Oct 12 Genesee W 20-16 Genesee-Area-Blue
Oct 19 Byron L 0-29 Genesee-Area-Blue
Oct 26 Flint Hamady L 33-39 ** Div-7 Pre-District **
 
2011   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 New Lothrop L 13-63 Genesee-Area-Blue
Sep 02 Flint Hamady W 46-38 Genesee-Area-Blue
Sep 09 Dryden W 68-19 Genesee-Area-Blue
Sep 16 Burton Bentley W 54-0 Genesee-Area-Blue
Sep 23 Webberville W 42-0 Genesee-Area-Blue
Sep 30 Morrice W 47-0 Genesee-Area-Blue
Oct 07 Genesee W 41-0 Genesee-Area-Blue
Oct 14 Byron W 36-28 Genesee-Area-Blue
Oct 21 Burton Atherton W 47-0 Genesee-Area-Blue
Oct 28 Blanchard Montabella L 22-38 ** Div-7 Pre-District **
 
2010   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 New Lothrop L 0-42 Genesee-Area-Blue
Sep 03 Flint Hamady W 31-28 Genesee-Area-Blue
Sep 10 Dryden W 48-6 Genesee-Area-Blue
Sep 17 Burton Bentley W 20-0 Genesee-Area-Blue
Sep 24 Webberville W 42-0 Genesee-Area-Blue
Oct 01 Morrice W 48-8 Genesee-Area-Blue
Oct 08 Genesee L 14-26 Genesee-Area-Blue
Oct 15 Byron W 20-18 Genesee-Area-Blue
Oct 22 Burton Atherton W 39-0 Genesee-Area-Blue
Oct 29 Waterford Our Lady of the Lakes L 0-41 ** Div-7 Pre-District **
 
2009   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Otisville LakeVille W 7-3
Sep 04 Burton Bentley W 18-13 Genesee-Area-Blue
Sep 11 Flint Hamady W 53-14 Genesee-Area-Blue
Sep 18 Byron W 21-0 Genesee-Area-Blue
Sep 25 Genesee L 14-47 Genesee-Area-Blue
Oct 02 Burton Atherton W 52-14 Genesee-Area-Blue
Oct 09 Lake Fenton L 20-30
Oct 16 New Lothrop L 13-27 Genesee-Area-Blue
Oct 23 Durand L 7-34
 
2008   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Carsonville-Port Sanilac W 53-0
Sep 05 Burton Bentley L 8-25 Genesee-Area-Blue
Sep 12 Flint Hamady W 14-0 Genesee-Area-Blue
Sep 19 Byron L 15-25 Genesee-Area-Blue
Sep 26 Genesee L 29-36 Genesee-Area-Blue
Oct 03 Burton Atherton W 30-8 Genesee-Area-Blue
Oct 10 Flint Beecher L 13-33
Oct 17 New Lothrop W 57-48 Genesee-Area-Blue
Oct 24 Otisville LakeVille W 12-6
 
2007   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Carsonville-Port Sanilac W 7-0
Aug 31 Burton Bentley W 21-20 Genesee-Area-Blue
Sep 07 Flint Hamady L 21-64 Genesee-Area-Blue
Sep 14 Byron L 20-32 Genesee-Area-Blue
Sep 21 Genesee L 17-25 Genesee-Area-Blue
Sep 28 Burton Atherton W 24-14 Genesee-Area-Blue
Oct 05 Flint Beecher L 7-54
Oct 12 New Lothrop L 10-36 Genesee-Area-Blue
Oct 19 Otisville LakeVille W 14-8
 
2006   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Fowler L 0-40
Sep 01 Burton Bentley L 7-33 Genesee-Area-Blue
Sep 08 Flint Hamady L 7-44 Genesee-Area-Blue
Sep 15 Byron L 12-27 Genesee-Area-Blue
Sep 22 Genesee L 0-44 Genesee-Area-Blue
Sep 29 Burton Atherton L 8-16 Genesee-Area-Blue
Oct 06 Wyoming Lee L 7-40
Oct 13 New Lothrop L 0-42 Genesee-Area-Blue
Oct 20 Durand L 0-36
 
2005   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Fowler W 32-0
Sep 02 Burton Bentley W 55-7 Genesee-Area-Blue
Sep 09 Flint Hamady W 55-6 Genesee-Area-Blue
Sep 16 Byron W 41-6 Genesee-Area-Blue
Sep 23 Genesee W 42-12 Genesee-Area-Blue
Sep 30 Burton Atherton W 49-7 Genesee-Area-Blue
Oct 07 Morrice W 40-22
Oct 14 New Lothrop L 27-29 Genesee-Area-Blue
Oct 21 Durand W 35-24
Oct 28 Royal Oak Shrine Catholic W 36-35 ** Div-7 Pre-District **
Nov 04 Inkster L 13-45 ** Div-7 District **
 
2004   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Fowler L 13-15
Sep 03 Mount Morris W 30-6
Sep 10 Montrose L 0-55
Sep 17 Flint Hamady W 45-6 Genesee-Area-Blue
Sep 24 Burton Atherton L 18-20 Genesee-Area-Blue
Oct 01 New Lothrop L 21-44 Genesee-Area-Blue
Oct 08 Genesee L 20-39 Genesee-Area-Blue
Oct 15 Burton Bentley W 32-8 Genesee-Area-Blue
Oct 22 Byron L 14-29
 
2003   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Armada W 13-8
Sep 05 McBain L 18-28
Sep 12 Lake Fenton L 14-21
Sep 19 Burton Atherton W 35-6 Genesee-Area-Blue
Sep 26 New Lothrop L 0-28 Genesee-Area-Blue
Oct 03 Genesee W 7-6 Genesee-Area-Blue
Oct 10 Burton Bentley W 41-0 Genesee-Area-Blue
Oct 17 Flint Hamady W 22-0 Genesee-Area-Blue
Oct 24 Byron W 33-12
Oct 31 Merrill L 35-40 ** Div-7 Pre-District **
 
2002   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Armada W 18-14
Sep 06 Byron L 7-24
Sep 13 Otisville LakeVille L 21-34
Sep 20 Burton Atherton W 36-6 Genesee-Area-Blue
Sep 27 New Lothrop L 7-15 Genesee-Area-Blue
Oct 04 Genesee W 23-0 Genesee-Area-Blue
Oct 11 Burton Bentley W 20-6 Genesee-Area-Blue
Oct 18 Flint Hamady W 39-32 Genesee-Area-Blue
Oct 25 Goodrich L 7-21
 
2001   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Flint Hamady W 48-0 Genesee-Area
Aug 31 Goodrich L 6-7 Genesee-Area
Sep 07 Burton Atherton W 33-0 Genesee-Area
Sep 14 Byron L 6-20 Genesee-Area
Sep 21 New Lothrop W 21-6 Genesee-Area
Sep 28 Lake Fenton W 26-6 Genesee-Area
Oct 05 Montrose W 19-12 Genesee-Area
Oct 12 Burton Bentley W 2-0 Genesee-Area F
Oct 19 Genesee W 31-6 Genesee-Area
Oct 26 Ubly L 19-27 ** Div-7 Pre-District **
 
2000   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Burton Bentley W 34-0 Genesee-Area
Sep 01 Flint Hamady W 41-6 Genesee-Area
Sep 08 Genesee W 27-12 Genesee-Area
Sep 15 Byron W 13-12 Genesee-Area
Sep 22 Burton Atherton W 21-0 Genesee-Area
Sep 29 Montrose L 0-35 Genesee-Area
Oct 06 New Lothrop L 13-21 Genesee-Area
Oct 13 Goodrich L 7-29 Genesee-Area
Oct 20 Lake Fenton L 14-15 Genesee-Area
 
1999   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Burton Bentley W 34-6 Genesee-Area
Sep 03 Flint Hamady W 49-0 Genesee-Area
Sep 10 Genesee L 8-28 Genesee-Area
Sep 17 Byron W 22-6 Genesee-Area
Sep 24 Burton Atherton W 26-20 Genesee-Area
Oct 01 Montrose L 0-34 Genesee-Area
Oct 08 New Lothrop W 26-20 Genesee-Area
Oct 15 Goodrich W 27-22 Genesee-Area
Oct 22 Lake Fenton W 49-14 Genesee-Area
Oct 29 Brown City W 39-14 ** Div-7 Pre-District **
Nov 05 Genesee L 18-34 ** Div-7 District **
 
1998   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Lake Fenton W 51-0 Genesee-8
Sep 11 Flint Hamady W 53-0 Genesee-8
Sep 18 Burton Bentley W 49-16 Genesee-8
Sep 25 Kinde North Huron W 54-0
Oct 02 Byron W 28-7 Genesee-8
Oct 09 Burton Atherton W 53-0 Genesee-8
Oct 16 Montrose L 7-14 Genesee-8
Oct 23 New Lothrop W 42-24 Genesee-8
Oct 30 Goodrich W 15-8 Genesee-8
Nov 06 Muskegon Catholic Central L 6-28 ** Class-C Pre-Regional **
 
1997   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 05 Lake Fenton W 33-6 Genesee-8
Sep 12 Flint Hamady W 43-6 Genesee-8
Sep 19 Burton Bentley W 48-14 Genesee-8
Sep 26 Kinde North Huron W 46-0
Oct 03 Byron W 7-6 Genesee-8
Oct 10 Burton Atherton W 40-0 Genesee-8
Oct 17 Montrose W 20-14 Genesee-8
Oct 24 New Lothrop W 28-21 Genesee-8
Oct 31 Goodrich W 26-7 Genesee-8
Nov 07 Byron L 7-15 ** Class-C Pre-Regional **
 
1996   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 06 Goodrich L 6-34 Genesee-8
Sep 13 Flint Hamady W 28-8 Genesee-8
Sep 20 Lake Fenton W 19-6 Genesee-8
Sep 27 Burton Bentley L 14-18 Genesee-8
Oct 04 Portland L 21-47
Oct 11 Byron L 0-6 Genesee-8
Oct 18 Burton Atherton W 35-16 Genesee-8
Oct 25 Montrose L 0-35 Genesee-8
Nov 01 New Lothrop L 12-23 Genesee-8
 
1995   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Goodrich L 6-14 Genesee-8
Sep 08 Flint Hamady W 34-0 Genesee-8
Sep 15 Lake Fenton W 39-12 Genesee-8
Sep 22 Burton Bentley W 43-12 Genesee-8
Sep 29 Portland W 14-6
Oct 06 Byron L 21-22 Genesee-8
Oct 13 Burton Atherton W 49-0 Genesee-8
Oct 20 Montrose L 2-20 Genesee-8
Oct 27 New Lothrop W 40-8 Genesee-8
Nov 03 Ubly W 39-12 ** Class-C Pre-Regional **
Nov 10 Harper Woods W 20-0 ** Class-C Regional **
Nov 17 Morenci L 0-28 ** Class-C Semifinal **
 
1994   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 New Lothrop W 43-41 Genesee-8
Sep 09 Goodrich W 40-28 Genesee-8
Sep 16 Flint Hamady L 26-34 Genesee-8
Sep 23 Montrose L 0-49 Genesee-8
Sep 30 Burton Bentley L 12-28 Genesee-8
Oct 07 Saginaw Buena Vista W 58-6
Oct 14 Byron L 7-20 Genesee-8
Oct 21 Burton Atherton W 42-0 Genesee-8
Oct 28 Lake Fenton W 46-12 Genesee-8
 
1993   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 03 New Lothrop W 14-6 Genesee-8
Sep 10 Goodrich W 23-6 Genesee-8
Sep 17 Flint Hamady W 30-0 Genesee-8
Sep 24 Montrose L 6-32 Genesee-8
Oct 01 Burton Bentley L 14-17 Genesee-8
Oct 08 Saginaw Buena Vista W 54-6
Oct 15 Byron L 12-25 Genesee-8
Oct 22 Burton Atherton W 64-26 Genesee-8
Oct 29 Lake Fenton L 19-49 Genesee-8
 
1992   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Lake Fenton L 7-35 Genesee-8
Sep 11 New Lothrop W 13-12 Genesee-8
Sep 18 Goodrich L 12-39 Genesee-8
Sep 25 Flint Hamady L 0-18 Genesee-8
Oct 02 Burton Atherton L 13-16 Genesee-8
Oct 09 Burton Bentley L 12-14 Genesee-8
Oct 16 Bay City All Saints L 0-24
Oct 23 Byron L 0-49 Genesee-8
Oct 30 Montrose L 0-47 Genesee-8
 
1991   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 06 Lake Fenton L 0-33 Genesee-8
Sep 13 New Lothrop W 20-0 Genesee-8
Sep 20 Goodrich L 6-39 Genesee-8
Sep 27 Flint Hamady W 40-6 Genesee-8
Oct 04 Burton Atherton W 34-6 Genesee-8
Oct 11 Burton Bentley L 14-28 Genesee-8
Oct 18 Bay City All Saints L 8-21
Oct 25 Byron L 0-29 Genesee-8
Nov 01 Montrose L 8-34 Genesee-8
 
1990   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Ortonville Brandon W 24-20
Sep 07 Pinconning L 20-34
Sep 14 Goodrich L 8-46 Genesee-8
Sep 21 Lake Fenton L 0-14 Genesee-8
Sep 28 Flint Hamady L 14-20 Genesee-8
Oct 05 New Lothrop L 0-14 Genesee-8
Oct 12 Montrose L 0-55 Genesee-8
Oct 19 Burton Bentley L 26-28 Genesee-8
Oct 26 Burton Atherton W 40-14 Genesee-8
 
1989   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Ortonville Brandon L 12-28
Sep 08 Pontiac Notre Dame Prep W 43-0
Sep 15 Burton Atherton W 52-0 Genesee-8
Sep 22 Goodrich L 12-31 Genesee-8
Sep 29 Lake Fenton L 17-20 Genesee-8
Oct 06 Flint Hamady W 28-17 Genesee-8
Oct 13 New Lothrop L 21-28 Genesee-8
Oct 20 Montrose L 0-41 Genesee-8
Oct 27 Burton Bentley L 6-49 Genesee-8
 
1988   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Ortonville Brandon L 8-19
Sep 09 Pontiac Notre Dame Prep L 32-33
Sep 16 Burton Atherton L 12-14 Genesee-8
Sep 23 Goodrich L 14-22 Genesee-8
Sep 30 Lake Fenton L 6-41 Genesee-8
Oct 07 Flint Hamady L 21-42 Genesee-8
Oct 14 New Lothrop L 0-20 Genesee-8
Oct 21 Montrose L 12-46 Genesee-8
Oct 28 Burton Bentley L 13-28 Genesee-8
 
1987   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Ortonville Brandon W 22-0
Sep 11 Pontiac Notre Dame Prep W 10-6
Sep 18 Burton Bentley L 6-35 Genesee-8
Sep 25 Burton Atherton W 38-8 Genesee-8
Oct 02 Goodrich W 14-6 Genesee-8
Oct 09 Lake Fenton L 26-34 Genesee-8
Oct 16 Flint Hamady W 34-8 Genesee-8
Oct 23 New Lothrop W 32-23 Genesee-8
Oct 30 Montrose L 18-20 Genesee-8
 
1986   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 05 Ortonville Brandon L 30-37
Sep 12 Flint Hamady W 14-12
Sep 19 Burton Bentley W 25-6 Genesee-8
Sep 26 Burton Atherton W 6-0 Genesee-8
Oct 03 Goodrich W 28-20 Genesee-8
Oct 10 Lake Fenton W 7-6 Genesee-8
Oct 17 Flint Hamady W 17-6 Genesee-8
Oct 24 New Lothrop W 7-6 Genesee-8
Oct 31 Montrose W 16-14 Genesee-8
 
1985   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 06 Ortonville Brandon L 20-35
Sep 13 Flint Hamady W 14-6 Genesee-8
Sep 20 Montrose L 14-36 Genesee-8
Sep 27 Burton Bentley L 6-32 Genesee-8
Oct 04 Burton Atherton L 0-20 Genesee-8
Oct 11 Goodrich L 0-24 Genesee-8
Oct 18 Lake Fenton W 14-6 Genesee-8
Oct 25 Byron W 26-12
Nov 01 New Lothrop L 0-31 Genesee-8
 
1984   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 07 Ortonville Brandon L 14-41
Sep 14 Flint Hamady L 6-54 Genesee-8
Sep 21 Montrose L 7-47 Genesee-8
Sep 28 Burton Bentley W 19-16 Genesee-8
Oct 05 Burton Atherton L 6-29 Genesee-8
Oct 12 Goodrich L 12-24 Genesee-8
Oct 19 Lake Fenton L 6-21 Genesee-8
Oct 26 Byron L 8-14
Nov 02 New Lothrop L 0-32 Genesee-8
 
1983   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 09 Ortonville Brandon L 0-47
Sep 16 Flint Ainsworth L 0-32
Sep 23 New Lothrop L 0-32 Genesee-8
Sep 30 Montrose L 6-33 Genesee-8
Oct 07 Burton Bentley L 20-34 Genesee-8
Oct 14 Burton Atherton L 14-24 Genesee-8
Oct 21 Goodrich W 22-6 Genesee-8
Oct 28 Lake Fenton L 22-35 Genesee-8
Nov 04 Flint Hamady L 6-28 Genesee-8
 
1982   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 10 West Branch Ogemaw Heights L 3-6
Sep 17 Flint Ainsworth L 7-24
Sep 24 New Lothrop L 0-27 Genesee-8
Oct 01 Montrose L 0-24 Genesee-8
Oct 08 Burton Bentley L 6-44 Genesee-8
Oct 15 Burton Atherton W 18-12 Genesee-8
Oct 22 Goodrich W 37-6 Genesee-8
Oct 29 Lake Fenton L 8-40 Genesee-8
Nov 05 Flint Hamady L 8-40 Genesee-8
 
1981   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 11 Ypsilanti Willow Run L 6-34
Sep 18 West Branch Ogemaw Heights L 14-27
Sep 25 Flint Hamady W 20-12 Genesee-8
Oct 02 Linden L 14-21 Genesee-8
Oct 09 Montrose L 6-20 Genesee-8
Oct 16 Burton Bentley L 14-24 Genesee-8
Oct 23 Burton Atherton W 34-6 Genesee-8
Oct 30 Goodrich W 21-0 Genesee-8
Nov 06 Lake Fenton L 7-18 Genesee-8
 
1980   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 05 Ypsilanti Willow Run L 8-54
Sep 12 West Branch Ogemaw Heights W 7-6
Sep 19 Flint Hamady L 0-30 Genesee-8
Sep 26 Linden W 8-7 Genesee-8
Oct 03 Montrose W 18-6 Genesee-8
Oct 10 Burton Bentley L 6-16 Genesee-8
Oct 17 Burton Atherton W 7-6 Genesee-8
Oct 24 Goodrich W 28-6 Genesee-8
Oct 31 Lake Fenton L 14-42 Genesee-8
 
1979   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 07 Ypsilanti Willow Run L 8-16
Sep 14 West Branch Ogemaw Heights L 6-15
Sep 21 Lake Fenton L 6-7 Genesee-8
Sep 28 Flint Hamady L 0-28 Genesee-8
Oct 05 Linden L 14-33 Genesee-8
Oct 12 Montrose L 0-34 Genesee-8
Oct 19 Burton Bentley L 14-32 Genesee-8
Oct 26 Burton Atherton W 14-8 Genesee-8
Nov 02 Goodrich L 16-19 Genesee-8
 
1978   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 08 Ypsilanti Willow Run L 23-34
Sep 15 West Branch Ogemaw Heights W 20-14
Sep 22 Lake Fenton L 13-35 Genesee-8
Sep 29 Flint Hamady W 20-12 Genesee-8
Oct 06 Linden W 12-7 Genesee-8
Oct 13 Montrose W 26-15 Genesee-8
Oct 20 Burton Bentley W 23-22 Genesee-8
Oct 27 Burton Atherton W 13-2 Genesee-8
Nov 03 Goodrich W 21-8 Genesee-8
 
1977   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 09 Ypsilanti Willow Run W 16-12
Sep 16 Durand L 0-41
Sep 23 Byron W 18-7 Mid-Eastern-Eight
Sep 30 Montrose L 0-28 Mid-Eastern-Eight
Oct 07 Flint Holy Rosary L 7-12 Mid-Eastern-Eight
Oct 14 Flint Hamady W 6-0 Mid-Eastern-Eight
Oct 21 New Lothrop L 18-19 Mid-Eastern-Eight
Oct 28 Burton Atherton L 0-22 Mid-Eastern-Eight
Nov 04 Goodrich L 0-21 Mid-Eastern-Eight
 
1976   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 17 Ypsilanti Willow Run L 8-9
Sep 24 Durand L 8-34
Oct 01 Byron W 20-7 Mid-Eastern-Eight
Oct 08 Montrose L 8-34 Mid-Eastern-Eight
Oct 15 Flint Holy Rosary L 0-40 Mid-Eastern-Eight
Oct 22 Flint Hamady L 0-18 Mid-Eastern-Eight
Oct 29 New Lothrop L 6-15 Mid-Eastern-Eight
Nov 05 Burton Atherton W 12-6 Mid-Eastern-Eight
Nov 12 Goodrich L 7-14 Mid-Eastern-Eight
 
1975   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 12 Montrose L 26-31 Genesee-County-B
Sep 19 Burton Atherton L 7-14 Genesee-County-B
Sep 26 Holly L 12-28
Oct 03 Durand W 14-11 Genesee-County-B
Oct 10 Birch Run W 21-0 Genesee-County-B
Oct 17 Linden W 20-15 Genesee-County-B
Oct 24 Flint Hamady W 23-8 Genesee-County-B
Oct 31 Burton Bentley L 22-37 Genesee-County-B
Nov 07 Otisville LakeVille W 21-14 Genesee-County-B
 
1974   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 13 Montrose L 6-13 Genesee-County-B
Sep 20 Burton Atherton L 0-14 Genesee-County-B
Sep 27 Holly L 0-33
Oct 04 Durand W 19-14 Genesee-County-B
Oct 11 Birch Run W 2-0 F
Oct 18 Linden L 6-24 Genesee-County-B
Oct 25 Flint Hamady W 20-14 Genesee-County-B
Nov 01 Burton Bentley L 7-55 Genesee-County-B
Nov 15 Otisville LakeVille L 20-23 Genesee-County-B
 
1973   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 14 Holly W 21-6
Sep 21 Burton Atherton W 22-0 Genesee-County-B
Sep 28 Otisville LakeVille L 6-7 Genesee-County-B
Oct 05 Durand L 0-30 Genesee-County-B
Oct 12 Birch Run W 29-0 Genesee-County-B
Oct 19 Montrose W 20-19 Genesee-County-B
Oct 26 Flint Hamady L 14-24 Genesee-County-B
Nov 02 Burton Bentley L 6-27 Genesee-County-B
Nov 09 open
 
1972   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 15 Holly W 28-22
Sep 22 Burton Atherton W 14-8 Genesee-County-B
Sep 29 Otisville LakeVille L 6-12 Genesee-County-B
Oct 06 Durand L 6-14 Genesee-County-B
Oct 13 Birch Run L 14-19 Genesee-County-B
Oct 20 Montrose L 8-28 Genesee-County-B
Oct 27 Flint Hamady W 7-0 Genesee-County-B
Nov 03 Burton Bentley L 0-47 Genesee-County-B
Nov 10 open
 
1971   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 17 Holly L 6-18
Sep 24 Burton Bentley L 8-22 Genesee-County-B
Oct 01 Burton Atherton T 0-0 Genesee-County-B
Oct 08 Otisville LakeVille W 42-34 Genesee-County-B
Oct 15 Durand W 12-7 Genesee-County-B
Oct 22 Saginaw East Catholic-Saint Mary L 7-35
Oct 29 Montrose L 13-26 Genesee-County-B
Nov 05 Flint Hamady L 7-12 Genesee-County-B
Nov 12 open
 
1970   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 18 Holly L 0-18
Sep 25 Burton Bentley L 12-24 Genesee-County-B
Oct 02 Burton Atherton L 18-33 Genesee-County-B
Oct 09 Otisville LakeVille L 6-29 Genesee-County-B
Oct 16 Durand L 12-13 Genesee-County-B
Oct 23 Saginaw East Catholic-Saint Mary W 6-0
Oct 30 Montrose L 6-8 Genesee-County-B
Nov 06 Flint Hamady L 0-12 Genesee-County-B
Nov 13 Pinconning L 8-32
 
1969   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 12 Holly W 15-0
Sep 19 Flint Hamady W 28-0 Genesee-County-B
Sep 26 Burton Bentley W 34-12 Genesee-County-B
Oct 03 Burton Atherton W 46-0 Genesee-County-B
Oct 10 Otisville LakeVille L 18-24 Genesee-County-B
Oct 17 Durand W 14-6 Genesee-County-B
Oct 24 Flint Holy Redeemer L 8-28
Oct 31 Montrose W 20-0 Genesee-County-B
Nov 07 Swartz Creek L 0-7
 
1968   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 13 Holly W 25-20
Sep 20 Flint Hamady W 19-0 Genesee-County-B
Sep 27 Burton Bentley L 7-27 Genesee-County-B
Oct 04 Burton Atherton L 0-12 Genesee-County-B
Oct 11 Otisville LakeVille W 12-6 Genesee-County-B
Oct 18 Durand W 13-2 Genesee-County-B
Oct 25 Flint Holy Redeemer L 6-26
Nov 01 Montrose W 7-6 Genesee-County-B
Nov 08 Swartz Creek W 26-12
 
1967   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 15 Holly T 19-19
Sep 22 Durand L 0-7 Genesee-County-B
Sep 29 Swartz Creek L 13-14 Genesee-County-B
Oct 06 Burton Bentley L 7-47 Genesee-County-B
Oct 13 Montrose L 0-39 Genesee-County-B
Oct 20 Fenton L 6-37 Genesee-County-B
Oct 27 Otisville LakeVille W 24-13 Genesee-County-B
Nov 03 Burton Atherton L 0-25 Genesee-County-B
Nov 10 Port Huron Catholic L 2-26
 
1966   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 16 Holly W 19-14
Sep 23 Durand L 0-25 Genesee-County-B
Sep 30 Swartz Creek L 0-51 Genesee-County-B
Oct 07 Burton Bentley L 7-62 Genesee-County-B
Oct 14 Montrose L 14-27 Genesee-County-B
Oct 21 Fenton L 12-58 Genesee-County-B
Oct 28 Otisville LakeVille L 6-20 Genesee-County-B
Nov 04 Burton Atherton W 12-6 Genesee-County-B
Nov 11 Port Huron Catholic L 0-13
 
1965   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 17 Holly L 0-19
Sep 24 Burton Atherton T 6-6 Genesee-County-B
Oct 01 Durand L 6-14 Genesee-County-B
Oct 08 Swartz Creek W 12-9 Genesee-County-B
Oct 15 Burton Bentley L 13-14 Genesee-County-B
Oct 22 Montrose L 2-20 Genesee-County-B
Oct 29 Fenton L 13-53 Genesee-County-B
Nov 05 Otisville LakeVille W 12-7 Genesee-County-B
Nov 12 Cheboygan W 12-7
 
1964   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 18 Holly L 0-27
Sep 25 Burton Atherton W 7-6 Genesee-County-B
Oct 02 Durand L 9-13 Genesee-County-B
Oct 09 Swartz Creek L 19-32 Genesee-County-B
Oct 16 Burton Bentley L 13-26 Genesee-County-B
Oct 23 Montrose L 13-14 Genesee-County-B
Oct 30 Fenton L 13-34 Genesee-County-B
Nov 06 Otisville LakeVille L 14-20 Genesee-County-B
Nov 13 Saginaw MacArthur L 7-51
 
1963   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 13 Holly L 0-7
Sep 20 Otisville LakeVille W 35-0
Sep 27 Burton Atherton T 7-7 Genesee-County-B
Oct 04 Flint Kearsley W 10-7
Oct 11 Swartz Creek T 6-6 Genesee-County-B
Oct 18 Burton Bentley L 0-19 Genesee-County-B
Oct 25 Montrose T 6-6 Genesee-County-B
Nov 01 Fenton L 6-21 Genesee-County-B
Nov 08 open
 
1962   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 14 Bad Axe L 12-26
Sep 21 Kalamazoo Loy Norrix L 12-32
Sep 28 Burton Atherton W 33-0 Genesee-County-B
Oct 05 Flint Kearsley W 26-20
Oct 12 Swartz Creek W 7-0 Genesee-County-B
Oct 19 Burton Bentley W 44-0 Genesee-County-B
Oct 26 Montrose W 21-13 Genesee-County-B
Nov 02 Fenton L 12-20 Genesee-County-B
Nov 09 open
 
1961   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 15 Bad Axe L 7-40
Sep 22 Fenton L 0-13 Genesee-County-B
Sep 29 Otisville LakeVille W 13-7 Genesee-County-B
Oct 06 Burton Atherton L 6-14 Genesee-County-B
Oct 13 Clio W 13-6
Oct 20 Swartz Creek W 25-6 Genesee-County-B
Oct 27 Burton Bentley W 32-6 Genesee-County-B
Nov 03 Flint Ainsworth L 6-27 Genesee-County-B
Nov 10 open
 
1960   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 16 Elkton-Pigeon-Bay Port L 6-13
Sep 23 Fenton L 7-19 Genesee-County-B
Sep 30 Otisville LakeVille W 14-12 Genesee-County-B
Oct 07 Burton Atherton W 20-12 Genesee-County-B
Oct 14 Clio W 26-7
Oct 21 Swartz Creek W 37-14 Genesee-County-B
Oct 28 Burton Bentley W 40-25 Genesee-County-B
Nov 04 Flint Ainsworth W 30-12 Genesee-County-B
Nov 11 open
 
1959   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 18 Flint Ainsworth W 33-6
Sep 25 Flint Kearsley L 13-25 Genesee-County-B
Oct 02 Davison W 26-0 Genesee-County-B
Oct 09 Mount Morris W 19-13 Genesee-County-B
Oct 16 Flint Beecher L 12-13 Genesee-County-B
Oct 23 Clio L 21-25 Genesee-County-B
Oct 30 Flint Holy Redeemer W 24-6
Nov 06 Grand Blanc L 12-14 Genesee-County-B
Nov 13 Otisville LakeVille L 7-26 Genesee-County-B
 
1958   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 19 Flint Ainsworth L 13-20
Sep 26 Flint Kearsley L 18-26 Genesee-County-B
Oct 03 Davison W 21-0 Genesee-County-B
Oct 10 Mount Morris W 25-19 Genesee-County-B
Oct 17 Flint Beecher T 6-6 Genesee-County-B
Oct 24 Clio L 0-18 Genesee-County-B
Oct 31 Flint Holy Redeemer W 34-12
Nov 07 Grand Blanc L 13-35 Genesee-County-B
Nov 14 Otisville LakeVille W 20-12 Genesee-County-B
 
1957   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 20 open
Sep 27 Fenton W 12-0 Genesee-County-B
Oct 04 Flint Ainsworth L 0-7 Genesee-County-B
Oct 11 Flushing L 6-28 Genesee-County-B
Oct 18 Flint Kearsley L 7-26 Genesee-County-B
Oct 25 Davison L 0-19 Genesee-County-B
Nov 01 Mount Morris W 19-7 Genesee-County-B
Nov 08 Flint Beecher L 6-33 Genesee-County-B
Nov 15 Clio T 13-13 Genesee-County-B
 
1956   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 14 open
Sep 21 Fenton W 34-6 Genesee-County-B
Sep 28 Flint Ainsworth W 7-6 Genesee-County-B
Oct 05 Flushing L 6-30 Genesee-County-B
Oct 12 Flint Kearsley W 41-6 Genesee-County-B
Oct 19 Davison L 0-27 Genesee-County-B
Oct 26 Mount Morris W 39-7 Genesee-County-B
Nov 02 Flint Beecher W 19-7 Genesee-County-B
Nov 09 Clio W 39-14 Genesee-County-B
 
1955   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 16 open
Sep 23 Fenton L 12-20 Genesee-County-B
Sep 30 Davison L 12-19
Oct 07 Flint Kearsley W 13-0 Genesee-County-B
Oct 14 Clio W 20-0 Genesee-County-B
Oct 21 Flint Beecher L 0-16 Genesee-County-B
Oct 28 Flint Ainsworth L 20-27 Genesee-County-B
Nov 04 Mount Morris L 13-19 Genesee-County-B
Nov 11 Grand Blanc T 6-6 Genesee-County-B
 
1954   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 17 Burton Bentley W 14-13
Sep 24 Fenton L 0-20 Genesee-County-B
Oct 01 Davison L 7-34
Oct 08 Flint Kearsley L 7-34 Genesee-County-B
Oct 15 Clio L 0-21 Genesee-County-B
Oct 22 Flint Beecher L 7-21 Genesee-County-B
Oct 29 Flint Ainsworth W 14-0 Genesee-County-B
Nov 05 Mount Morris L 0-21 Genesee-County-B
Nov 12 Grand Blanc L 12-14 Genesee-County-B
 
1953   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 18 Flint Ainsworth W 19-0
Sep 25 Fenton W 15-7 Genesee-County-B
Oct 02 Flushing W 26-12 Genesee-County-B
Oct 09 Davison T 6-6 Genesee-County-B
Oct 16 Flint Kearsley L 6-21 Genesee-County-B
Oct 23 Clio L 12-27 Genesee-County-B
Oct 30 Flint Beecher L 13-26 Genesee-County-B
Nov 06 Flint Technical L 7-28
Nov 13 Mount Morris L 7-20 Genesee-County-B
 
1952   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 19 Flint Ainsworth W 6-0
Sep 26 Fenton W 7-6 Genesee-County-B
Oct 03 Flushing W 2-0 Genesee-County-B
Oct 10 Davison L 7-18 Genesee-County-B
Oct 17 Flint Kearsley L 7-27 Genesee-County-B
Oct 24 Clio L 12-25 Genesee-County-B
Oct 31 Flint Beecher L 13-34 Genesee-County-B
Nov 07 Flint Technical W 13-6
Nov 14 Mount Morris L 0-13 Genesee-County-B
 
1951   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 14 Flint Sacred Heart W 20-7
Sep 21 Flint Ainsworth L 0-20
Sep 28 Grand Blanc L 0-6 Genesee-County-B
Oct 05 Fenton L 6-35 Genesee-County-B
Oct 12 Flushing L 0-27 Genesee-County-B
Oct 19 Davison L 0-26 Genesee-County-B
Oct 26 Flint Kearsley L 7-25 Genesee-County-B
Nov 02 Clio L 0-20 Genesee-County-B
Nov 09 Flint Beecher L 0-44 Genesee-County-B
 
1950   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 15 Burton Bentley W 7-6
Sep 22 Flint Saint Agnes L 12-13
Sep 29 Grand Blanc L 6-45 Genesee-County-B
Oct 06 Fenton L 7-35 Genesee-County-B
Oct 13 Flushing L 0-41 Genesee-County-B
Oct 20 Davison L 0-13 Genesee-County-B
Oct 27 Flint Kearsley L 0-35 Genesee-County-B
Nov 03 Clio L 0-43 Genesee-County-B
Nov 10 Flint Beecher L 7-34 Genesee-County-B