BURTON BENTLEY BULLDOGS

Historical Michigan high school football scores since 1950
Copyright 1995-2014 BusStop Computing. All rights reserved.

YEAR   ENROLL   W-L-T   AVE.   PF-PA   *
2014 C 298 2-7 .222 134-363
2013 C 264 3-6 .333 132-261
2012 C 303 2-7 .222 98-249
2011 C 300 3-6 .333 160-309
2010 C 321 3-6 .333 112-189
2009 C 347 3-6 .333 215-246
2008 C 366 6-4 .600 234-217 *
2007 C 355 2-7 .222 151-248
2006 C 332 7-4 .636 243-214 *
2005 C 319 4-5 .444 137-191
2004 C 310 1-8 .111 110-251
2003 C 339 1-8 .111 80-329
2002 C 343 3-6 .333 164-161
2001 C 352 0-9 .000 0-158
2000 C 307 2-7 .222 128-220
1999 C 298 2-7 .222 106-274
1998 C 298 4-5 .444 189-211
1997 C 304 4-5 .444 195-199
1996 C 333 3-6 .333 168-299
1995 C 333 4-5 .444 167-189
1994 C 312 9-3 .750 289-185 *
1993 C 331 6-3 .667 209-147 *
1992 C 369 4-5 .444 164-222
1991 C 325 6-3 .667 184-174 *
1990 C 336 6-3 .667 212-167 *
1989 C 366 7-2 .778 228-131 *
1988 C 394 5-4 .556 208-137
1987 C 427 9-1 .900 266-109 *
1986 C 436 6-3 .667 143-114 *
1985 C 444 7-2 .778 188-131 *
1984 C 2-7 .222 92-170
1983 C 5-4 .556 228-199
1982 C 5-4 .556 228-196
1981 C 4-5 .444 166-163
1980 C 6-3 .667 154-112 *
1979 C 7-3 .700 208-133 *
1978 C 3-6 .333 108-208
1977 B 3-6 .333 120-184
1976 B 8-1 .889 261-89 *
1975 B 6-3 .667 207-141 *
1974 B 8-1 .889 195-91 *
1973 B 7-1 .875 234-36 *
1972 B 8-1 .889 297-57 *
1971 B 7-1-1 .833 180-98 *
1970 B 6-3 .667 174-128 *
1969 B 6-3 .667 184-191 *
1968 B 8-1 .889 200-114 *
1967 B 2-4-3 .389 126-110
1966 B 8-1 .889 243-64 *
1965 B 7-1-1 .833 149-83 *
1964 B 6-3 .667 134-109 *
1963 B 4-3-2 .556 163-99
1962 B 1-8 .111 55-236
1961 B 0-8 .000 65-229
1960 B 5-3 .625 214-139 *
1959 C 7-1 .875 196-79 *
1958 C 7-1 .875 272-87 *
1957 C 7-1 .875 166-70 *
1956 C 6-1-1 .812 137-101 *
1955 C 6-2 .750 149-65 *
1954 C 2-6 .250 59-69
1953 C 5-3 .625 101-66 *
1952 C 3-5 .375 71-106
1951 C 3-0 1.000 53-20
1950 D 1-1-1 .500 40-33
303-258-9 .539 31 of 65 *

ALL-TIME OPPONENTS G W-L-T AVE.
Burton Atherton 61 47-13-1 .779
Burton Bendle 55 29-26 .527
Montrose 49 18-30-1 .378
Flint Hamady 45 29-16 .644
New Lothrop 33 8-25 .242
Goodrich 30 16-14 .533
Lake Fenton 30 14-16 .467
Otisville LakeVille 26 16-8-2 .654
Byron 22 4-18 .182
Linden 22 14-8 .636
Genesee 19 4-15 .211
Durand 18 12-6 .667
Flint Saint Agnes 14 6-5-3 .536
Swartz Creek 14 8-6 .571
Fenton 12 4-8 .333
Flint Utley 8 7-1 .875
Morrice 8 4-4 .500
Mayville 7 5-2 .714
Birch Run 6 6-0 1.000
Flint Beecher 6 2-4 .333
Flint Dye 6 3-3 .500
Flint Saint Mary's 6 5-0-1 .917
Flint Ainsworth 4 1-3 .250
Flint Michigan School for the Deaf 4 3-1 .750
Dryden 3 1-2 .333
Flint Hoover 3 3-0 1.000
Imlay City 3 2-1 .667
Memphis 3 2-1 .667
Mount Morris Saint Mary 3 3-0 1.000
Webberville 3 2-1 .667
Blissfield 2 0-2 .000
Dearborn Heights Annapolis 2 1-1 .500
Flint Saint Matthew 2 1-1 .500
Hartland 2 1-1 .500
Jonesville 2 2-0 1.000
Lapeer West 2 1-1 .500
Marlette 2 2-0 1.000
Mount Morris 2 0-2 .000
Ortonville Brandon 2 2-0 1.000
Unionville-Sebewaing 2 1-1 .500
Armada 1 1-0 1.000
Bay City All Saints 1 1-0 1.000
Blanchard Montabella 1 0-1 .000
Breckenridge 1 1-0 1.000
Brown City 1 1-0 1.000
Columbiaville 1 0-0-1 .500
Covert 1 1-0 1.000
Davison 1 0-1 .000
Deckerville 1 1-0 1.000
Detroit Lutheran West 1 0-1 .000
Erie Mason 1 0-1 .000
Flint Holy Rosary 1 1-0 1.000
Hamtramck 1 1-0 1.000
Houghton Lake 1 1-0 1.000
Kinde North Huron 1 1-0 1.000
Otisville 1 0-1 .000
Oxford 1 0-1 .000
Pontiac Notre Dame Prep 1 0-1 .000
Rochester Hills Lutheran Northwest 1 1-0 1.000
Saginaw Nouvel Catholic 1 0-1 .000
Saint Charles 1 1-0 1.000
Schoolcraft 1 0-1 .000
Sterling Heights Parkway Christian 1 0-1 .000
Ubly 1 0-1 .000
Union City 1 1-0 1.000
Warren Zoe Christian 1 1-0 1.000
Whitmore Lake 1 0-1 .000
TOTALS 303-258-9 .539
2014   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Imlay City L 0-48
Sep 05 Flint Hamady L 28-40 Genesee-Area-Blue
Sep 12 Burton Atherton L 8-54 Genesee-Area-Blue
Sep 19 Genesee L 0-41 Genesee-Area-Blue
Sep 26 Burton Bendle L 6-40 Genesee-Area-Blue
Oct 03 New Lothrop L 6-62 Genesee-Area-Blue
Oct 10 Bay City All Saints W 48-14
Oct 17 Byron L 16-44 Genesee-Area-Blue
Oct 24 Otisville LakeVille W 22-20
 
2013   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Sterling Heights Parkway Christian L 12-35
Sep 06 Burton Atherton L 7-28 Genesee-Area-Blue
Sep 13 Mayville W 28-14
Sep 20 Morrice W 27-8 Genesee-Area-Blue
Sep 27 Genesee L 14-18 Genesee-Area-Blue
Oct 04 Byron L 8-47 Genesee-Area-Blue
Oct 11 Burton Bendle L 6-36 Genesee-Area-Blue
Oct 18 New Lothrop L 0-63 Genesee-Area-Blue
Oct 25 Flint Hamady W 30-12
 
2012   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Webberville W 52-0 Genesee-Area-Blue
Aug 31 Morrice L 0-29 Genesee-Area-Blue
Sep 07 Genesee L 6-12 Genesee-Area-Blue
Sep 14 Byron L 13-48 Genesee-Area-Blue
Sep 21 Burton Bendle L 0-27 Genesee-Area-Blue
Sep 28 New Lothrop L 0-63 Genesee-Area-Blue
Oct 05 Flint Hamady L 7-36 Genesee-Area-Blue
Oct 12 Dryden L 0-27 Genesee-Area-Blue
Oct 19 Burton Atherton W 20-7 Genesee-Area-Blue
 
2011   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Morrice W 19-14 Genesee-Area-Blue
Sep 02 Genesee L 18-28 Genesee-Area-Blue
Sep 09 Byron L 14-47 Genesee-Area-Blue
Sep 16 Burton Bendle L 0-54 Genesee-Area-Blue
Sep 23 New Lothrop L 0-61 Genesee-Area-Blue
Sep 30 Flint Hamady W 8-6 Genesee-Area-Blue
Oct 07 Dryden W 26-14 Genesee-Area-Blue
Oct 14 Burton Atherton L 13-21 Genesee-Area-Blue
Oct 21 Webberville L 62-64 Genesee-Area-Blue
 
2010   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Morrice W 35-13 Genesee-Area-Blue
Sep 03 Genesee L 15-22 Genesee-Area-Blue
Sep 10 Byron L 6-14 Genesee-Area-Blue
Sep 17 Burton Bendle L 0-20 Genesee-Area-Blue
Sep 24 New Lothrop L 0-48 Genesee-Area-Blue
Oct 01 Flint Hamady W 17-12 Genesee-Area-Blue
Oct 08 Dryden L 12-36 Genesee-Area-Blue
Oct 15 Burton Atherton L 7-17 Genesee-Area-Blue
Oct 22 Webberville W 20-7 Genesee-Area-Blue
 
2009   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Montrose L 6-30
Sep 04 Burton Bendle L 13-18 Genesee-Area-Blue
Sep 11 Byron W 26-24 Genesee-Area-Blue
Sep 18 New Lothrop L 38-47 Genesee-Area-Blue
Sep 25 Flint Hamady W 40-0 Genesee-Area-Blue
Oct 02 Saginaw Nouvel Catholic L 9-42
Oct 09 Genesee L 14-20 Genesee-Area-Blue
Oct 16 Burton Atherton L 21-26 Genesee-Area-Blue
Oct 23 Imlay City W 48-39
 
2008   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Montrose L 14-36
Sep 05 Burton Bendle W 25-8 Genesee-Area-Blue
Sep 12 Byron W 7-6 Genesee-Area-Blue
Sep 19 New Lothrop W 32-23 Genesee-Area-Blue
Sep 26 Flint Hamady W 27-12 Genesee-Area-Blue
Oct 03 Flint Beecher L 6-14
Oct 10 Genesee L 40-77 Genesee-Area-Blue
Oct 17 Burton Atherton W 41-20 Genesee-Area-Blue
Oct 24 Dearborn Heights Annapolis W 22-0
Oct 31 Flint Beecher L 20-21 ** Div-6 Pre-District **
 
2007   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Mayville W 42-14
Aug 31 Burton Bendle L 20-21 Genesee-Area-Blue
Sep 07 Byron L 14-26 Genesee-Area-Blue
Sep 14 New Lothrop L 14-50 Genesee-Area-Blue
Sep 21 Flint Hamady L 6-40 Genesee-Area-Blue
Sep 28 Flint Beecher L 12-41
Oct 05 Genesee W 17-14 Genesee-Area-Blue
Oct 12 Burton Atherton L 14-16 Genesee-Area-Blue
Oct 19 Dearborn Heights Annapolis L 12-26
 
2006   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Mayville L 20-35
Sep 01 Burton Bendle W 33-7 Genesee-Area-Blue
Sep 08 Byron W 34-13 Genesee-Area-Blue
Sep 15 New Lothrop L 6-43 Genesee-Area-Blue
Sep 22 Flint Hamady L 13-33 Genesee-Area-Blue
Sep 29 Flint Beecher W 29-12
Oct 06 Genesee W 20-14 Genesee-Area-Blue
Oct 13 Burton Atherton W 40-0 Genesee-Area-Blue
Oct 20 Jonesville W 34-6
Oct 27 Memphis W 8-6 ** Div-7 Pre-District **
Nov 03 Ubly L 6-45 ** Div-7 District **
 
2005   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Morrice L 12-28
Sep 02 Burton Bendle L 7-55 Genesee-Area-Blue
Sep 09 Byron L 0-8 Genesee-Area-Blue
Sep 16 New Lothrop L 0-39 Genesee-Area-Blue
Sep 23 Flint Hamady W 7-6 Genesee-Area-Blue
Sep 30 Flint Beecher W 39-12
Oct 07 Genesee L 6-8 Genesee-Area-Blue
Oct 14 Burton Atherton W 26-7 Genesee-Area-Blue
Oct 21 Jonesville W 40-28
 
2004   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Morrice L 7-20
Sep 03 Flint Beecher L 14-32
Sep 10 Blanchard Montabella L 18-29
Sep 17 Genesee L 0-8 Genesee-Area-Blue
Sep 24 New Lothrop L 6-49 Genesee-Area-Blue
Oct 01 Flint Hamady L 14-22 Genesee-Area-Blue
Oct 08 Burton Atherton W 35-14 Genesee-Area-Blue
Oct 15 Burton Bendle L 8-32 Genesee-Area-Blue
Oct 22 Blissfield L 8-45
 
2003   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Morrice L 0-28
Sep 05 Montrose L 8-63
Sep 12 Byron L 14-35
Sep 19 New Lothrop L 0-45 Genesee-Area-Blue
Sep 26 Flint Hamady L 22-26 Genesee-Area-Blue
Oct 03 Burton Atherton W 30-8 Genesee-Area-Blue
Oct 10 Burton Bendle L 0-41 Genesee-Area-Blue
Oct 17 Genesee L 6-27 Genesee-Area-Blue
Oct 24 Blissfield L 0-56
 
2002   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Morrice W 18-0
Sep 06 Whitmore Lake L 12-29
Sep 13 Lake Fenton L 0-41
Sep 20 New Lothrop L 14-28 Genesee-Area-Blue
Sep 27 Flint Hamady W 34-8 Genesee-Area-Blue
Oct 04 Burton Atherton L 6-20 Genesee-Area-Blue
Oct 11 Burton Bendle L 6-20 Genesee-Area-Blue
Oct 18 Genesee L 8-15 Genesee-Area-Blue
Oct 25 Warren Zoe Christian W 66-0
 
2001   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Lake Fenton L 0-47 Genesee-Area
Aug 31 Montrose L 0-52 Genesee-Area
Sep 07 Byron L 0-47 Genesee-Area
Sep 14 Burton Atherton L 0-2 Genesee-Area F
Sep 21 Flint Hamady L 0-2 Genesee-Area F
Sep 28 New Lothrop L 0-2 Genesee-Area F
Oct 05 Genesee L 0-2 Genesee-Area F
Oct 12 Burton Bendle L 0-2 Genesee-Area F
Oct 19 Goodrich L 0-2 Genesee-Area F
 
2000   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Burton Bendle L 0-34 Genesee-Area
Sep 01 Lake Fenton L 0-25 Genesee-Area
Sep 08 Byron L 28-40 Genesee-Area
Sep 15 Burton Atherton W 28-0 Genesee-Area
Sep 22 Montrose L 0-43 Genesee-Area
Sep 29 New Lothrop L 14-21 Genesee-Area
Oct 06 Goodrich L 6-27 Genesee-Area
Oct 13 Flint Hamady W 38-6 Genesee-Area
Oct 20 Genesee L 14-24 Genesee-Area
 
1999   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Burton Bendle L 6-34 Genesee-Area
Sep 03 Lake Fenton L 8-12 Genesee-Area
Sep 10 Byron L 0-29 Genesee-Area
Sep 17 Burton Atherton W 45-13 Genesee-Area
Sep 24 Montrose L 0-43 Genesee-Area
Oct 01 New Lothrop L 16-51 Genesee-Area
Oct 08 Goodrich L 0-35 Genesee-Area
Oct 15 Flint Hamady W 25-6 Genesee-Area
Oct 22 Genesee L 6-51 Genesee-Area
 
1998   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Genesee L 14-39
Sep 11 Lake Fenton W 28-7 Genesee-8
Sep 18 Burton Bendle L 16-49 Genesee-8
Sep 25 Byron W 18-14 Genesee-8
Oct 02 Burton Atherton W 42-14 Genesee-8
Oct 09 Montrose L 14-28 Genesee-8
Oct 16 New Lothrop L 16-28 Genesee-8
Oct 23 Goodrich L 6-32 Genesee-8
Oct 30 Flint Hamady W 35-0 Genesee-8
 
1997   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 05 Genesee W 26-14
Sep 12 Lake Fenton W 35-12 Genesee-8
Sep 19 Burton Bendle L 14-48 Genesee-8
Sep 26 Byron L 12-33 Genesee-8
Oct 03 Burton Atherton W 34-8 Genesee-8
Oct 10 Montrose L 0-43 Genesee-8
Oct 17 New Lothrop L 18-28 Genesee-8
Oct 24 Goodrich L 12-13 Genesee-8
Oct 31 Flint Hamady W 44-0 Genesee-8
 
1996   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 06 Flint Hamady L 28-34 Genesee-8
Sep 13 Lake Fenton L 6-42 Genesee-8
Sep 20 Covert W 16-12
Sep 27 Burton Bendle W 18-14 Genesee-8
Oct 04 Byron L 28-35 Genesee-8
Oct 11 Burton Atherton W 38-8 Genesee-8
Oct 18 Montrose L 14-62 Genesee-8
Oct 25 New Lothrop L 20-50 Genesee-8
Nov 01 Goodrich L 0-42 Genesee-8
 
1995   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Flint Hamady L 8-30 Genesee-8
Sep 08 Lake Fenton W 6-0 Genesee-8
Sep 15 Rochester Hills Lutheran Northwest W 47-0
Sep 22 Burton Bendle L 12-43 Genesee-8
Sep 29 Byron L 14-26 Genesee-8
Oct 06 Burton Atherton W 47-8 Genesee-8
Oct 13 Montrose L 7-38 Genesee-8
Oct 20 New Lothrop W 7-6 Genesee-8
Oct 27 Goodrich L 19-38 Genesee-8
 
1994   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Goodrich W 21-7 Genesee-8
Sep 09 Flint Hamady W 33-12 Genesee-8
Sep 16 Montrose L 0-35 Genesee-8
Sep 23 Genesee W 35-6
Sep 30 Burton Bendle W 28-12 Genesee-8
Oct 07 Byron L 13-35 Genesee-8
Oct 14 Burton Atherton W 35-12 Genesee-8
Oct 21 Lake Fenton W 22-13 Genesee-8
Oct 28 New Lothrop W 39-7 Genesee-8
Nov 04 Deckerville W 28-16 ** Class-C Pre-Regional **
Nov 11 Brown City W 15-8 ** Class-C Regional **
Nov 18 Schoolcraft L 20-22 ** Class-C Semifinal **
 
1993   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 03 Goodrich W 20-0 Genesee-8
Sep 10 Flint Hamady W 27-0 Genesee-8
Sep 17 Montrose L 18-25 Genesee-8
Sep 24 Kinde North Huron W 29-12
Oct 01 Burton Bendle W 17-14 Genesee-8
Oct 08 Byron L 8-42 Genesee-8
Oct 15 Burton Atherton W 44-13 Genesee-8
Oct 22 Lake Fenton L 14-21 Genesee-8
Oct 29 New Lothrop W 32-20 Genesee-8
 
1992   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 New Lothrop L 0-7 Genesee-8
Sep 11 Goodrich L 14-45 Genesee-8
Sep 18 Flint Hamady W 34-22 Genesee-8
Sep 25 Burton Atherton W 24-20 Genesee-8
Oct 02 Marlette W 42-0
Oct 09 Burton Bendle W 14-12 Genesee-8
Oct 16 Byron L 6-42 Genesee-8
Oct 23 Montrose L 12-41 Genesee-8
Oct 30 Lake Fenton L 18-33 Genesee-8
 
1991   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 06 New Lothrop W 14-0 Genesee-8
Sep 13 Goodrich L 8-39 Genesee-8
Sep 20 Flint Hamady W 20-13 Genesee-8
Sep 27 Burton Atherton W 38-21 Genesee-8
Oct 04 Marlette W 16-12
Oct 11 Burton Bendle W 28-14 Genesee-8
Oct 18 Byron L 12-19 Genesee-8
Oct 25 Montrose L 6-43 Genesee-8
Nov 01 Lake Fenton W 42-13 Genesee-8
 
1990   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Houghton Lake W 18-14
Sep 07 Armada W 20-8
Sep 14 Flint Hamady W 48-16 Genesee-8
Sep 21 Montrose L 0-43 Genesee-8
Sep 28 Lake Fenton W 34-0 Genesee-8
Oct 05 Burton Atherton W 36-6 Genesee-8
Oct 12 Goodrich L 16-33 Genesee-8
Oct 19 Burton Bendle W 28-26 Genesee-8
Oct 26 New Lothrop L 12-21 Genesee-8
 
1989   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Saint Charles W 30-0
Sep 08 Mayville W 44-0
Sep 15 New Lothrop W 22-14 Genesee-8
Sep 22 Flint Hamady W 24-14 Genesee-8
Sep 29 Montrose L 6-46 Genesee-8
Oct 06 Lake Fenton W 24-12 Genesee-8
Oct 13 Burton Atherton W 14-6 Genesee-8
Oct 20 Goodrich L 15-33 Genesee-8
Oct 27 Burton Bendle W 49-6 Genesee-8
 
1988   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Memphis L 20-22
Sep 09 Mayville W 45-0
Sep 16 New Lothrop L 6-7 Genesee-8
Sep 23 Flint Hamady W 15-0 Genesee-8
Sep 30 Montrose L 12-28 Genesee-8
Oct 07 Lake Fenton W 29-19 Genesee-8
Oct 14 Burton Atherton W 39-20 Genesee-8
Oct 21 Goodrich L 14-28 Genesee-8
Oct 28 Burton Bendle W 28-13 Genesee-8
 
1987   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Memphis W 27-12
Sep 11 Mayville W 14-12
Sep 18 Burton Bendle W 35-6 Genesee-8
Sep 25 New Lothrop W 35-6 Genesee-8
Oct 02 Flint Hamady W 42-6 Genesee-8
Oct 09 Montrose W 27-6 Genesee-8
Oct 16 Lake Fenton W 14-12 Genesee-8
Oct 23 Burton Atherton W 30-28 Genesee-8
Oct 30 Goodrich W 25-0 Genesee-8
Nov 06 Erie Mason L 17-21 ** Class-C Pre-Regional **
 
1986   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 05 Union City W 23-14
Sep 12 Mayville L 0-20
Sep 19 Burton Bendle L 6-25 Genesee-8
Sep 26 New Lothrop L 6-7 Genesee-8
Oct 03 Flint Hamady W 14-0 Genesee-8
Oct 10 Montrose W 14-6 Genesee-8
Oct 17 Lake Fenton W 20-12 Genesee-8
Oct 24 Burton Atherton W 30-22 Genesee-8
Oct 31 Goodrich W 30-8 Genesee-8
 
1985   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 06 Otisville LakeVille W 16-12
Sep 13 Unionville-Sebewaing W 28-14
Sep 20 Goodrich W 14-8 Genesee-8
Sep 27 Burton Bendle W 32-6 Genesee-8
Oct 04 New Lothrop W 30-14 Genesee-8
Oct 11 Flint Hamady W 28-20 Genesee-8
Oct 18 Montrose L 6-30 Genesee-8
Oct 25 Lake Fenton L 14-21 Genesee-8
Nov 01 Burton Atherton W 20-6 Genesee-8
 
1984   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 07 Otisville LakeVille L 12-14
Sep 14 Unionville-Sebewaing L 16-25
Sep 21 Goodrich W 20-8 Genesee-8
Sep 28 Burton Bendle L 16-19 Genesee-8
Oct 05 New Lothrop L 2-28 Genesee-8
Oct 12 Flint Hamady L 12-20 Genesee-8
Oct 19 Montrose L 0-36 Genesee-8
Oct 26 Lake Fenton L 0-14 Genesee-8
Nov 02 Burton Atherton W 14-6 Genesee-8
 
1983   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 09 Otisville LakeVille W 34-6
Sep 16 Pontiac Notre Dame Prep L 6-28
Sep 23 Burton Atherton W 27-0 Genesee-8
Sep 30 Goodrich W 39-8 Genesee-8
Oct 07 Burton Bendle W 34-20 Genesee-8
Oct 14 New Lothrop L 34-40 Genesee-8
Oct 21 Flint Hamady L 6-46 Genesee-8
Oct 28 Montrose L 20-29 Genesee-8
Nov 04 Lake Fenton W 28-22 Genesee-8
 
1982   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 10 Otisville LakeVille W 20-0
Sep 17 Hamtramck W 34-0
Sep 24 Burton Atherton W 32-6 Genesee-8
Oct 01 Goodrich W 28-0 Genesee-8
Oct 08 Burton Bendle W 44-6 Genesee-8
Oct 15 New Lothrop L 14-38 Genesee-8
Oct 22 Flint Hamady L 14-38 Genesee-8
Oct 29 Montrose L 20-46 Genesee-8
Nov 05 Lake Fenton L 22-62 Genesee-8
 
1981   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 11 Otisville LakeVille W 28-6
Sep 18 Durand L 22-42
Sep 25 Lake Fenton W 8-0 Genesee-8
Oct 02 Burton Atherton W 22-14 Genesee-8
Oct 09 Goodrich L 14-15 Genesee-8
Oct 16 Burton Bendle W 24-14 Genesee-8
Oct 23 Linden L 6-14 Genesee-8
Oct 30 Flint Hamady L 14-22 Genesee-8
Nov 06 Montrose L 28-36 Genesee-8
 
1980   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 05 Breckenridge W 16-0
Sep 12 Durand W 14-3
Sep 19 Lake Fenton L 24-33 Genesee-8
Sep 26 Burton Atherton W 22-6 Genesee-8
Oct 03 Goodrich W 12-6 Genesee-8
Oct 10 Burton Bendle W 16-6 Genesee-8
Oct 17 Linden L 12-28 Genesee-8
Oct 24 Flint Hamady L 8-14 Genesee-8
Oct 31 Montrose W 30-16 Genesee-8
 
1979   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 07 Otisville LakeVille W 14-0
Sep 14 Durand W 30-19
Sep 21 Montrose W 24-6 Genesee-8
Sep 28 Lake Fenton L 8-12 Genesee-8
Oct 05 Burton Atherton W 14-12 Genesee-8
Oct 12 Goodrich W 22-0 Genesee-8
Oct 19 Burton Bendle W 32-14 Genesee-8
Oct 26 Linden W 24-12 Genesee-8
Nov 02 Flint Hamady L 26-34 Genesee-8
Nov 09 Detroit Lutheran West L 14-24 ** Class-C Regional **
 
1978   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 08 Otisville LakeVille L 0-28
Sep 15 Durand L 0-40
Sep 22 Montrose W 24-7 Genesee-8
Sep 29 Lake Fenton L 0-39 Genesee-8
Oct 06 Burton Atherton W 12-6 Genesee-8
Oct 13 Goodrich L 14-27 Genesee-8
Oct 20 Burton Bendle L 22-23 Genesee-8
Oct 27 Linden L 22-38 Genesee-8
Nov 03 Flint Hamady W 14-0 Genesee-8
 
1977   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 09 Otisville LakeVille L 6-36
Sep 16 Burton Atherton L 0-6
Sep 23 Durand L 6-35 Genesee-County-B
Sep 30 Lake Fenton L 0-30 Genesee-County-B
Oct 07 Birch Run W 30-6 Genesee-County-B
Oct 14 Lapeer West L 12-14
Oct 21 Linden W 14-6 Genesee-County-B
Oct 28 Ortonville Brandon W 38-15 Genesee-County-B
Nov 04 Hartland L 14-36 Genesee-County-B
 
1976   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 17 Otisville LakeVille W 14-10
Sep 24 Burton Atherton W 36-0
Oct 01 Durand L 20-28 Genesee-County-B
Oct 08 Lake Fenton W 14-6 Genesee-County-B
Oct 15 Birch Run W 36-0 Genesee-County-B
Oct 22 Lapeer West W 28-0
Oct 29 Linden W 12-6 Genesee-County-B
Nov 05 Ortonville Brandon W 38-19 Genesee-County-B
Nov 12 Hartland W 63-20 Genesee-County-B
 
1975   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 12 Linden W 26-6 Genesee-County-B
Sep 19 Montrose W 40-14 Genesee-County-B
Sep 26 Flint Hamady L 6-14 Genesee-County-B
Oct 03 Birch Run W 36-12 Genesee-County-B
Oct 10 Burton Atherton W 22-0 Genesee-County-B
Oct 17 Otisville LakeVille L 6-19 Genesee-County-B
Oct 24 Durand W 22-18 Genesee-County-B
Oct 31 Burton Bendle W 37-22 Genesee-County-B
Nov 07 Lake Fenton L 12-36
 
1974   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 13 Linden W 15-12 Genesee-County-B
Sep 20 Montrose W 28-7 Genesee-County-B
Sep 27 Flint Hamady W 24-8 Genesee-County-B
Oct 04 Birch Run W 2-0 F
Oct 11 Burton Atherton W 27-26 Genesee-County-B
Oct 18 Otisville LakeVille W 15-14 Genesee-County-B
Oct 25 Durand W 21-3 Genesee-County-B
Nov 01 Burton Bendle W 55-7 Genesee-County-B
Nov 08 Lake Fenton L 8-14
 
1973   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 14 Linden W 33-0
Sep 21 Montrose W 36-6 Genesee-County-B
Sep 28 Flint Hamady W 23-0 Genesee-County-B
Oct 05 Birch Run W 77-0 Genesee-County-B
Oct 12 Burton Atherton W 16-0 Genesee-County-B
Oct 19 Otisville LakeVille L 14-21 Genesee-County-B
Oct 26 Durand W 8-3 Genesee-County-B
Nov 02 Burton Bendle W 27-6 Genesee-County-B
Nov 09 open
 
1972   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 15 Linden W 22-20
Sep 22 Montrose W 14-12 Genesee-County-B
Sep 29 Flint Hamady W 21-0 Genesee-County-B
Oct 06 Birch Run W 54-0 Genesee-County-B
Oct 13 Burton Atherton W 22-0 Genesee-County-B
Oct 20 Otisville LakeVille L 6-13 Genesee-County-B
Oct 27 Durand W 53-12 Genesee-County-B
Nov 03 Burton Bendle W 47-0 Genesee-County-B
Nov 10 Lake Fenton W 58-0
 
1971   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 17 Linden W 22-14
Sep 24 Burton Bendle W 22-8 Genesee-County-B
Oct 01 Montrose L 12-15 Genesee-County-B
Oct 08 Flint Hamady W 26-12 Genesee-County-B
Oct 15 Imlay City W 28-14
Oct 22 Burton Atherton W 16-7 Genesee-County-B
Oct 29 Otisville LakeVille T 8-8 Genesee-County-B
Nov 05 Durand W 17-6 Genesee-County-B
Nov 12 Fenton W 29-14
 
1970   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 18 Linden L 0-8
Sep 25 Burton Bendle W 24-12 Genesee-County-B
Oct 02 Montrose W 26-2 Genesee-County-B
Oct 09 Flint Hamady W 22-12 Genesee-County-B
Oct 16 Flint Holy Rosary W 28-8
Oct 23 Burton Atherton L 22-23 Genesee-County-B
Oct 30 Otisville LakeVille W 20-15 Genesee-County-B
Nov 06 Durand W 26-7 Genesee-County-B
Nov 13 Fenton L 6-41
 
1969   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 12 Flint Saint Agnes W 24-13
Sep 19 Durand W 20-14 Genesee-County-B
Sep 26 Burton Bendle L 12-34 Genesee-County-B
Oct 03 Montrose L 8-36 Genesee-County-B
Oct 10 Flint Hamady W 18-14 Genesee-County-B
Oct 17 Flint Saint Matthew L 14-40
Oct 24 Burton Atherton W 50-14 Genesee-County-B
Oct 31 Otisville LakeVille W 16-14 Genesee-County-B
Nov 07 Fenton W 22-12
 
1968   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 13 Flint Saint Agnes W 20-14
Sep 20 Durand W 6-0 Genesee-County-B
Sep 27 Burton Bendle W 27-7 Genesee-County-B
Oct 04 Montrose L 13-28 Genesee-County-B
Oct 11 Flint Hamady W 31-19 Genesee-County-B
Oct 18 Flint Saint Matthew W 14-7
Oct 25 Burton Atherton W 31-13 Genesee-County-B
Nov 01 Otisville LakeVille W 31-14 Genesee-County-B
Nov 08 Fenton W 27-12
 
1967   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 15 Flint Saint Agnes T 19-19
Sep 22 Fenton L 13-19 Genesee-County-B
Sep 29 Montrose L 6-13 Genesee-County-B
Oct 06 Burton Bendle W 47-7 Genesee-County-B
Oct 13 Otisville LakeVille T 13-13 Genesee-County-B
Oct 20 Burton Atherton T 14-14 Genesee-County-B
Nov 03 Swartz Creek L 8-18 Genesee-County-B
Nov 10 Flint Saint Mary's W 6-0
Nov 17 Durand L 0-7 Genesee-County-B
 
1966   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 16 Flint Saint Agnes W 18-0
Sep 23 Fenton L 13-20 Genesee-County-B
Sep 30 Montrose W 26-12 Genesee-County-B
Oct 07 Burton Bendle W 62-7 Genesee-County-B
Oct 14 Otisville LakeVille W 33-6 Genesee-County-B
Oct 21 Burton Atherton W 21-7 Genesee-County-B
Oct 28 Durand W 24-0 Genesee-County-B
Nov 04 Swartz Creek W 20-6 Genesee-County-B
Nov 11 Flint Saint Mary's W 26-6
 
1965   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 17 Flint Saint Agnes T 6-6
Sep 24 Swartz Creek W 14-12 Genesee-County-B
Oct 01 Fenton L 0-12 Genesee-County-B
Oct 08 Montrose W 20-0 Genesee-County-B
Oct 15 Burton Bendle W 14-13 Genesee-County-B
Oct 22 Otisville LakeVille W 39-6 Genesee-County-B
Oct 29 Burton Atherton W 14-8 Genesee-County-B
Nov 05 Durand W 14-12 Genesee-County-B
Nov 12 Flint Saint Mary's W 28-14
 
1964   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 18 Flint Saint Agnes L 0-19
Sep 25 Swartz Creek W 20-7 Genesee-County-B
Oct 02 Fenton L 0-26 Genesee-County-B
Oct 09 Montrose W 21-13 Genesee-County-B
Oct 16 Burton Bendle W 26-13 Genesee-County-B
Oct 23 Otisville LakeVille W 14-6 Genesee-County-B
Oct 30 Burton Atherton W 25-0 Genesee-County-B
Nov 06 Durand L 7-12 Genesee-County-B
Nov 13 Flint Saint Mary's W 21-13
 
1963   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 13 Flint Saint Agnes L 6-13
Sep 20 Linden W 46-14
Sep 27 Swartz Creek L 7-13 Genesee-County-B
Oct 04 Fenton L 0-14 Genesee-County-B
Oct 11 Montrose T 19-19 Genesee-County-B
Oct 18 Burton Bendle W 19-0 Genesee-County-B
Oct 25 Otisville LakeVille W 27-0
Nov 01 Burton Atherton W 20-7 Genesee-County-B
Nov 08 Flint Saint Mary's T 19-19
 
1962   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 14 Flint Saint Agnes L 6-16
Sep 21 Linden W 19-0
Sep 28 Swartz Creek L 6-26 Genesee-County-B
Oct 05 Fenton L 0-39 Genesee-County-B
Oct 12 Montrose L 6-20 Genesee-County-B
Oct 19 Burton Bendle L 0-44 Genesee-County-B
Oct 26 Davison L 6-39
Nov 02 Burton Atherton L 6-27 Genesee-County-B
Nov 09 Oxford L 6-25
 
1961   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 15 Flint Saint Agnes L 0-38
Sep 22 Burton Atherton L 14-18 Genesee-County-B
Sep 29 Mount Morris L 6-27
Oct 06 Swartz Creek L 14-21 Genesee-County-B
Oct 13 Fenton L 12-47 Genesee-County-B
Oct 20 Flint Ainsworth L 7-26 Genesee-County-B
Oct 27 Burton Bendle L 6-32 Genesee-County-B
Nov 03 Otisville LakeVille L 6-20 Genesee-County-B
Nov 10 open
 
1960   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 16 Flint Saint Agnes W 34-6
Sep 23 Burton Atherton W 35-0 Genesee-County-B
Sep 30 Mount Morris L 13-26
Oct 07 Swartz Creek W 38-14 Genesee-County-B
Oct 14 Fenton W 21-13 Genesee-County-B
Oct 21 Flint Ainsworth W 34-6 Genesee-County-B
Oct 28 Burton Bendle L 25-40 Genesee-County-B
Nov 04 Otisville LakeVille L 14-34 Genesee-County-B
Nov 11 open
 
1959   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 18 Flint Saint Agnes L 0-38
Sep 25 Flint Dye W 36-0 Genesee-County-C
Oct 02 Swartz Creek W 20-7 Genesee-County-C
Oct 09 Montrose W 13-0 Genesee-County-C
Oct 16 Linden W 27-0 Genesee-County-C
Oct 23 Burton Atherton W 27-20 Genesee-County-C
Oct 30 Flint Utley W 53-0 Genesee-County-C
Nov 06 Goodrich W 20-14 Genesee-County-C
Nov 13 open
 
1958   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 19 Flint Saint Agnes W 18-12
Sep 26 Flint Dye W 26-21 Genesee-County-C
Oct 03 Swartz Creek W 39-14 Genesee-County-C
Oct 10 Montrose W 46-7 Genesee-County-C
Oct 17 Linden L 12-21 Genesee-County-C
Oct 24 Burton Atherton W 7-0 Genesee-County-C
Oct 31 Flint Utley W 57-0 Genesee-County-C
Nov 07 Goodrich W 67-12 Genesee-County-C
Nov 14 open
 
1957   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 20 Flint Saint Agnes W 19-14
Sep 27 Goodrich W 12-6 Genesee-County-C
Oct 04 Flint Dye W 34-12 Genesee-County-C
Oct 11 Swartz Creek W 14-6 Genesee-County-C
Oct 18 open
Oct 25 Linden W 28-0 Genesee-County-C
Nov 01 Burton Atherton W 33-6 Genesee-County-C
Nov 08 Flint Utley W 26-7 Genesee-County-C
Nov 15 Montrose L 0-19 Genesee-County-C
 
1956   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 14 Flint Saint Agnes T 13-13
Sep 21 Goodrich W 12-9 Genesee-County-C
Sep 28 Flint Dye L 12-32 Genesee-County-C
Oct 05 Swartz Creek W 20-7 Genesee-County-C
Oct 12 Montrose W 19-14 Genesee-County-C
Oct 19 Linden W 19-6 Genesee-County-C
Oct 26 Burton Atherton W 28-13 Genesee-County-C
Nov 02 Flint Utley W 14-7 Genesee-County-C
Nov 09 open
 
1955   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 16 open
Sep 23 Goodrich W 38-0 Genesee-County-C
Sep 30 Linden L 12-26 Genesee-County-C
Oct 07 Otisville LakeVille W 18-0 Genesee-County-C
Oct 14 Mount Morris Saint Mary W 31-0 Genesee-County-C
Oct 21 Montrose W 13-2 Genesee-County-C
Oct 28 Flint Dye L 6-31 Genesee-County-C
Nov 04 Flint Utley W 6-0 Genesee-County-C
Nov 11 Burton Atherton W 25-6 Genesee-County-C
 
1954   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 17 Burton Bendle L 13-14
Sep 24 Linden L 0-7 Genesee-County-C
Oct 01 Flint Hoover W 25-6 Genesee-County-C
Oct 08 open
Oct 15 Montrose L 0-9 Genesee-County-C
Oct 22 Burton Atherton L 0-7 Genesee-County-C
Oct 29 Flint Dye L 0-20 Genesee-County-C
Nov 05 Otisville L 0-6 Genesee-County-C
Nov 12 Goodrich W 21-0 Genesee-County-C
 
1953   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 18 open
Sep 25 Flint Utley W 12-6 Genesee-County-C
Oct 02 Swartz Creek L 6-21 Genesee-County-C
Oct 09 Mount Morris Saint Mary W 27-0 Genesee-County-C
Oct 16 Linden L 0-20 Genesee-County-C
Oct 23 Flint Hoover W 12-0 Genesee-County-C
Oct 30 Flint Michigan School for the Deaf W 26-6
Nov 06 Montrose W 12-0 Genesee-County-C
Nov 13 Flint Ainsworth L 6-13 Genesee-County-C
 
1952   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 19 open
Sep 26 Flint Utley L 0-13 Genesee-County-C
Oct 03 Swartz Creek L 0-12 Genesee-County-C
Oct 10 Mount Morris Saint Mary W 7-0 Genesee-County-C
Oct 17 Linden W 19-0 Genesee-County-C
Oct 24 Flint Hoover W 26-2 Genesee-County-C
Oct 31 Flint Michigan School for the Deaf L 7-15
Nov 07 Montrose L 12-13 Genesee-County-C
Nov 14 Flint Ainsworth L 0-51 Genesee-County-C
 
1951   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 14 open
Sep 21 Flint Utley W 13-6
Sep 28 Flint Michigan School for the Deaf W 13-7
Oct 05 open
Oct 12 open
Oct 19 open
Oct 26 open
Nov 02 Flint Saint Mary's W 27-7
Nov 09 open
 
1950   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 15 Burton Bendle L 6-7
Sep 22 Columbiaville T 8-8
Sep 29 Flint Michigan School for the Deaf W 26-18
Oct 06 open
Oct 13 open
Oct 20 open
Oct 27 open
Nov 03 open
Nov 10 open