2024 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Aug 30 | Plymouth | 0-0 | |||||
Sep 06 | Jackson County Western | 0-0 | |||||
Sep 13 | Davison | 0-0 | |||||
Sep 20 | Mt. Pleasant | 0-0 | SVL-N | ||||
Sep 27 | Dow | 0-0 | SVL-N | ||||
Oct 04 | Midland | 0-0 | SVL-N | ||||
Oct 11 | Bay City Western | 0-0 | SVL-N | ||||
Oct 18 | Bay City Central | 0-0 | SVL-N | ||||
Oct 25 | Traverse City West | 0-0 | SVL-N | ||||
2023 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 25 | Plymouth | W | 38-21 | ||||
Sep 01 | Lapeer | L | 21-46 | ||||
Sep 08 | Davison | L | 7-49 | ||||
Sep 15 | Mt. Pleasant | L | 14-42 | SVL-N | |||
Sep 22 | Midland | W | 20-13 | SVL-N | |||
Sep 29 | Dow | L | 13-35 | SVL-N | |||
Oct 06 | Bay City Central | W | 56-28 | SVL-N | |||
Oct 13 | Bay City Western | W | 27-14 | SVL-N | |||
Oct 20 | Traverse City West | L | 8-17 | SVL-N | |||
Oct 27 | Heritage | L | 7-62 | 2-PDis | |||
2022 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 26 | St. Joseph | W | 49-28 | ||||
Sep 02 | Lapeer | L | 42-56 | ||||
Sep 09 | Davison | L | 14-49 | ||||
Sep 16 | Mt. Pleasant | L | 21-27 | SVL-N | |||
Sep 23 | Midland | L | 17-21 | SVL-N | |||
Sep 30 | Dow | W | 62-24 | SVL-N | |||
Oct 07 | Bay City Central | W | 35-7 | SVL-N | |||
Oct 14 | Bay City Western | W | 21-0 | SVL-N | |||
Oct 21 | Traverse City West | W | 14-13 | SVL-N | |||
Oct 28 | Mona Shores | L | 20-48 | 2-PDis | |||
2021 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 27 | DeWitt | L | 27-47 | ||||
Sep 03 | Marquette | W | 60-28 | ||||
Sep 10 | Gaylord | W | 56-7 | BNC | |||
Sep 17 | Traverse City West | W | 42-14 | BNC | |||
Sep 24 | Petoskey | W | 56-0 | BNC | |||
Oct 01 | Cadillac | W | 24-0 | BNC | |||
Oct 08 | Alpena | W | 56-7 | BNC | |||
Oct 15 | Brother Rice | W | 56-13 | ||||
Oct 22 | North Farmington | W | 56-0 | ||||
Oct 29 | Heritage | W | 49-7 | 2-PDis | |||
Nov 05 | Bay City Western | W | 55-18 | 2-Dist | |||
Nov 12 | Caledonia | W | 42-14 | 2-Reg | |||
Nov 19 | South Lyon | W | 56-20 | 2-Semi | |||
Nov 26 | De La Salle | L | 14-41 | 2-Final | |||
2020 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 28 | DeWitt | C | |||||
Sep 04 | Marquette | C | |||||
Sep 11 | open | ||||||
Sep 18 | Traverse City West | W | 53-13 | BNC | |||
Sep 25 | Petoskey | W | 49-20 | BNC | |||
Oct 02 | Cadillac | W | 41-17 | BNC | |||
Oct 09 | Alpena | W | 57-0 | BNC | |||
Oct 16 | Gaylord | W | 60-7 | BNC | |||
Oct 23 | Dakota | L | 16-42 | ||||
Oct 30 | Heritage | W | 60-6 | 2-PDis | |||
Nov 06 | Swartz Creek | W | 70-14 | 2-PDis | |||
Nov 13 | Midland | W | 30-22 | 2-Dist | |||
Jan 08 | North Farmington | W | 50-22 | 2-Reg | |||
Jan 15 | Mona Shores | L | 30-43 | 2-Semi | |||
2019 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 30 | DeWitt | L | 26-31 | ||||
Sep 06 | Marquette | W | 37-28 | ||||
Sep 13 | South Lyon East | W | 38-0 | ||||
Sep 20 | Traverse City West | W | 32-0 | BNC | |||
Sep 27 | Gaylord | W | 55-21 | BNC | |||
Oct 04 | Petoskey | W | 38-6 | BNC | |||
Oct 11 | Alpena | W | 43-7 | BNC | |||
Oct 18 | Escanaba | W | 62-7 | ||||
Oct 25 | Cadillac | W | 41-13 | BNC | |||
Nov 01 | Dow | L | 24-27 | 2-PDis | |||
2018 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 24 | Bay City Western | W | 44-0 | ||||
Aug 31 | Marquette | W | 35-7 | ||||
Sep 07 | South Lyon East | W | 14-10 | ||||
Sep 14 | Traverse City West | L | 14-21 | BNC | |||
Sep 21 | Gaylord | W | 28-0 | BNC | |||
Sep 28 | Petoskey | W | 36-22 | BNC | |||
Oct 05 | Alpena | W | 42-7 | BNC | |||
Oct 12 | Escanaba | L | 21-38 | ||||
Oct 19 | Cadillac | W | 41-7 | BNC | |||
Oct 26 | Jenison | L | 43-64 | 2-PDis | |||
2017 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 25 | Bay City Western | W | 38-0 | ||||
Sep 01 | Marquette | W | 42-14 | ||||
Sep 08 | Traverse City West | L | 27-29 | BNC | |||
Sep 15 | Portage Central | L | 34-49 | ||||
Sep 22 | Gaylord | W | 31-21 | BNC | |||
Sep 29 | Petoskey | W | 35-28 | BNC | |||
Oct 06 | Alpena | W | 51-26 | BNC | |||
Oct 13 | Brother Rice | L | 36-44 | ||||
Oct 20 | Cadillac | W | 48-14 | BNC | |||
Oct 27 | Midland | W | 21-13 | 2-PDis | |||
Nov 03 | Traverse City West | W | 17-14 | 2-Dist | |||
Nov 10 | Forest Hills Central | L | 10-28 | 2-Reg | |||
2016 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 26 | Bay City Western | W | 41-0 | ||||
Sep 02 | Marquette | W | 45-20 | ||||
Sep 09 | Traverse City West | W | 10-8 | BNC | |||
Sep 16 | Portage Central | W | 38-22 | ||||
Sep 23 | Gaylord | W | 21-20 | BNC | |||
Sep 30 | Petoskey | W | 49-20 | BNC | |||
Oct 07 | Alpena | W | 41-14 | BNC | |||
Oct 14 | Brother Rice | L | 17-20 | ||||
Oct 21 | Cadillac | W | 49-6 | BNC | |||
Oct 28 | Traverse City West | W | 13-12 | 2-PDis | |||
Nov 04 | Lowell | L | 17-42 | 2-Dist | |||
2015 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 28 | Bay City Western | W | 42-13 | ||||
Sep 04 | Marquette | W | 56-35 | ||||
Sep 11 | Traverse City West | W | 32-26 | BNC | |||
Sep 18 | Whitehall | W | 28-21 | ||||
Sep 25 | Gaylord | W | 34-27 | BNC | |||
Oct 02 | Petoskey | W | 28-27 | BNC | |||
Oct 09 | Alpena | W | 38-14 | BNC | |||
Oct 16 | Ogemaw Heights | W | 41-7 | BNC | |||
Oct 23 | Cadillac | W | 42-13 | BNC | |||
Oct 30 | Muskegon | L | 14-40 | 2-PDis | |||
2014 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 29 | Marquette | W | 34-13 | ||||
Sep 05 | Escanaba | W | 50-14 | ||||
Sep 12 | Traverse City West | W | 20-13 | BNC | |||
Sep 19 | Detroit Catholic Central | L | 0-49 | ||||
Sep 26 | Gaylord | W | 18-7 | BNC | |||
Oct 03 | Petoskey | L | 13-16 | BNC | |||
Oct 10 | Alpena | W | 14-7 | BNC | |||
Oct 17 | Ogemaw Heights | W | 47-7 | BNC | |||
Oct 24 | Cadillac | L | 14-15 | BNC | |||
Oct 31 | Dow | L | 0-35 | 2-PDis | |||
2013 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 30 | Marquette | L | 23-31 | ||||
Sep 06 | Escanaba | W | 28-7 | ||||
Sep 13 | Traverse City West | L | 14-17 | BNC | |||
Sep 20 | Lapeer East | W | 34-14 | ||||
Sep 27 | Gaylord | W | 35-14 | BNC | |||
Oct 04 | Petoskey | L | 37-42 | BNC | |||
Oct 11 | Alpena | W | 45-0 | BNC | |||
Oct 18 | Ogemaw Heights | W | 28-20 | BNC | |||
Oct 25 | Cadillac | L | 7-14 | BNC | |||
2012 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 24 | Grand Haven | L | 14-17 | ||||
Aug 31 | Escanaba | W | 50-6 | ||||
Sep 07 | Alpena | W | 47-6 | BNC | |||
Sep 14 | Petoskey | W | 40-0 | BNC | |||
Sep 21 | Ogemaw Heights | W | 49-21 | BNC | |||
Sep 28 | Traverse City West | W | 42-28 | BNC | |||
Oct 05 | U of Detroit Jesuit | W | 9-7 | ||||
Oct 12 | Gaylord | W | 44-19 | BNC | |||
Oct 19 | Cadillac | W | 42-21 | BNC | |||
Oct 26 | Bay City Western | W | 48-47 | 2-PDis | |||
Nov 02 | Midland | L | 16-28 | 2-Dist | |||
2011 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 26 | Grand Haven | L | 10-35 | ||||
Sep 02 | Cadillac | W | 49-7 | BNC | |||
Sep 09 | Alpena | W | 52-0 | BNC | |||
Sep 16 | Petoskey | L | 7-14 | BNC | |||
Sep 23 | Ogemaw Heights | W | 42-26 | BNC | |||
Sep 30 | Traverse City West | L | 8-14 | BNC | |||
Oct 07 | U of Detroit Jesuit | L | 29-45 | ||||
Oct 14 | Gaylord | W | 40-0 | BNC | |||
Oct 21 | Menominee | L | 34-41 | ||||
2010 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 27 | Forest Hills Central | L | 30-40 | ||||
Sep 03 | Grand Haven | L | 14-41 | ||||
Sep 10 | Alpena | W | 21-14 | BNC | |||
Sep 17 | Petoskey | L | 15-30 | BNC | |||
Sep 24 | Ogemaw Heights | W | 44-21 | ||||
Oct 01 | Gaylord | W | 40-6 | BNC | |||
Oct 08 | Cadillac | W | 49-35 | BNC | |||
Oct 15 | Fowlerville | W | 31-13 | ||||
Oct 22 | Traverse City West | L | 42-51 | BNC | |||
2009 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 28 | Forest Hills Central | W | 22-20 | ||||
Sep 04 | Grand Haven | L | 7-38 | ||||
Sep 11 | Alpena | L | 21-27 | BNC | |||
Sep 18 | Petoskey | L | 14-33 | BNC | |||
Sep 25 | Dow | L | 0-6 | ||||
Oct 02 | Gaylord | W | 36-20 | BNC | |||
Oct 09 | Cadillac | L | 28-35 | BNC | |||
Oct 16 | Cheboygan | L | 7-40 | ||||
Oct 23 | Traverse City West | W | 25-6 | BNC | |||
2008 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 29 | Forest Hills Central | L | 7-28 | ||||
Sep 05 | Grand Haven | L | 21-27 | ||||
Sep 12 | Alpena | W | 28-0 | BNC | |||
Sep 19 | Petoskey | L | 33-39 | BNC | |||
Sep 26 | Bay City Western | W | 32-31 | ||||
Oct 03 | Gaylord | L | 14-26 | BNC | |||
Oct 10 | Cadillac | W | 35-20 | BNC | |||
Oct 17 | Bay City Central | W | 34-21 | ||||
Oct 24 | Traverse City West | W | 21-14 | BNC | |||
Oct 31 | Bay City Western | L | 13-26 | 2-PDis | |||
2007 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 24 | Escanaba | W | 20-19 | ||||
Aug 31 | Forest Hills Central | L | 7-17 | ||||
Sep 07 | Alpena | W | 10-0 | BNC | |||
Sep 14 | Petoskey | W | 22-21 | BNC | |||
Sep 21 | Bay City Western | L | 10-14 | ||||
Sep 28 | Gaylord | W | 14-3 | BNC | |||
Oct 05 | Cadillac | W | 40-7 | BNC | |||
Oct 12 | Bay City Central | L | 21-28 | ||||
Oct 19 | Traverse City West | L | 20-25 | BNC | |||
2006 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 25 | Escanaba | L | 14-15 | ||||
Sep 01 | Rockford | L | 0-35 | ||||
Sep 08 | Alpena | L | 6-27 | BNC | |||
Sep 15 | Petoskey | L | 14-17 | BNC | |||
Sep 22 | Grand Rapids Christian | L | 10-21 | ||||
Sep 29 | Gaylord | L | 0-20 | BNC | |||
Oct 06 | Cadillac | L | 0-19 | BNC | |||
Oct 13 | Midland | L | 0-42 | ||||
Oct 20 | Traverse City West | L | 10-28 | BNC | |||
2005 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 26 | Escanaba | W | 14-6 | ||||
Sep 02 | Rockford | L | 28-48 | ||||
Sep 09 | Alpena | W | 53-26 | BNC | |||
Sep 16 | Petoskey | W | 40-10 | BNC | |||
Sep 23 | Grand Rapids Christian | L | 7-14 | ||||
Sep 30 | Gaylord | W | 23-13 | BNC | |||
Oct 07 | Cadillac | L | 13-21 | BNC | |||
Oct 14 | Midland | W | 24-17 | ||||
Oct 21 | Traverse City West | W | 37-30 | BNC | |||
Oct 28 | Greenville | L | 7-35 | 2-PDis | |||
2004 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 27 | Escanaba | W | 15-8 | ||||
Sep 03 | Union | W | 28-21 | ||||
Sep 10 | Alpena | L | 16-28 | BNC | |||
Sep 17 | Petoskey | L | 25-26 | BNC | |||
Sep 24 | Detroit Catholic Central | L | 14-21 | ||||
Oct 01 | Gaylord | W | 24-21 | BNC | |||
Oct 08 | Cadillac | W | 35-14 | BNC | |||
Oct 15 | U of Detroit Jesuit | W | 10-7 | ||||
Oct 22 | Traverse City West | L | 10-28 | BNC | |||
2003 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 29 | Escanaba | L | 21-28 | ||||
Sep 05 | Union | L | 0-34 | ||||
Sep 12 | Petoskey | W | 34-14 | BNC | |||
Sep 19 | Sault Ste. Marie | W | 45-7 | BNC | |||
Sep 26 | Cadillac | W | 34-21 | BNC | |||
Oct 03 | Cheboygan | W | 35-6 | BNC | |||
Oct 10 | Gaylord | W | 21-12 | BNC | |||
Oct 17 | Alpena | W | 55-18 | BNC | |||
Oct 24 | Traverse City West | L | 21-29 | BNC | |||
Oct 31 | Rockford | L | 28-42 | 1-PDist | |||
2002 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 30 | Escanaba | L | 20-48 | ||||
Sep 06 | Forest Hills Northern | L | 21-56 | ||||
Sep 13 | Petoskey | W | 19-12 | BNC | |||
Sep 20 | Sault Ste. Marie | L | 16-18 | BNC | |||
Sep 27 | Cadillac | W | 38-19 | BNC | |||
Oct 04 | Cheboygan | W | 49-22 | BNC | |||
Oct 11 | Gaylord | L | 6-37 | BNC | |||
Oct 18 | Alpena | L | 7-10 | BNC | |||
Oct 25 | Traverse City West | L | 0-31 | BNC | |||
2001 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 24 | Escanaba | W | 21-12 | ||||
Aug 31 | Forest Hills Northern | L | 14-35 | ||||
Sep 07 | Cadillac | L | 0-45 | BNC | |||
Sep 14 | Alpena | W | 22-21 | BNC | |||
Sep 21 | Petoskey | L | 12-18 | BNC | |||
Sep 28 | Cheboygan | L | 21-47 | BNC | |||
Oct 05 | Sault Ste. Marie | L | 35-53 | BNC | |||
Oct 12 | Gaylord | L | 3-33 | BNC | |||
Oct 19 | Traverse City West | W | 31-28 | BNC | |||
2000 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 25 | Escanaba | L | 0-21 | ||||
Sep 01 | Rockford | L | 0-65 | ||||
Sep 08 | Cadillac | L | 0-49 | BNC | |||
Sep 15 | Alpena | W | 31-7 | BNC | |||
Sep 22 | Petoskey | W | 23-7 | BNC | |||
Sep 29 | Cheboygan | W | 28-14 | BNC | |||
Oct 06 | Sault Ste. Marie | L | 24-30 | BNC | |||
Oct 13 | Gaylord | L | 13-34 | BNC | |||
Oct 20 | Traverse City West | L | 23-36 | BNC | |||
1999 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 27 | Marquette | L | 13-35 | ||||
Sep 03 | Rockford | L | 6-55 | ||||
Sep 10 | Escanaba | L | 20-38 | ||||
Sep 17 | Pioneer | L | 22-54 | ||||
Sep 24 | Alpena | W | 27-21 | BNC-A | |||
Oct 01 | Cadillac | W | 27-8 | BNC-A | |||
Oct 08 | Petoskey | W | 24-7 | ||||
Oct 15 | Gaylord | L | 8-34 | ||||
Oct 22 | Traverse City West | L | 14-20 | BNC-A | |||
1998 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 04 | Marquette | W | 21-0 | ||||
Sep 11 | Muskegon | L | 14-47 | ||||
Sep 18 | Escanaba | L | 15-31 | ||||
Sep 25 | Pioneer | L | 14-27 | ||||
Oct 02 | Alpena | W | 21-6 | BNC-A | |||
Oct 09 | Cadillac | W | 21-13 | BNC-A | |||
Oct 16 | Petoskey | L | 16-33 | ||||
Oct 23 | Gaylord | L | 7-13 | ||||
Oct 30 | Traverse City West | L | 10-21 | BNC-A | |||
1997 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 05 | Marquette | L | 6-14 | ||||
Sep 12 | Muskegon | L | 6-42 | ||||
Sep 19 | Escanaba | L | 0-24 | ||||
Sep 26 | Pioneer | L | 0-48 | ||||
Oct 03 | Alpena | L | 7-35 | BNC-A | |||
Oct 10 | Cadillac | L | 8-47 | BNC-A | |||
Oct 17 | Petoskey | L | 9-55 | ||||
Oct 24 | Gaylord | L | 15-45 | ||||
Oct 31 | Traverse City West | L | 6-42 | BNC-A | |||
1996 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 06 | Marquette | W | 21-14 | GLAC | |||
Sep 13 | Escanaba | W | 22-7 | GLAC | |||
Sep 20 | Naperville (IL) North | L | 20-21 | ||||
Sep 27 | Pioneer | L | 0-24 | ||||
Oct 04 | Bay City Central | W | 33-28 | ||||
Oct 11 | Muskegon | L | 6-21 | ||||
Oct 18 | Alpena | W | 34-21 | GLAC | |||
Oct 25 | Flint Northern | W | 34-22 | ||||
Nov 01 | Cadillac | W | 43-34 | ||||
1995 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 01 | Marquette | W | 41-0 | GLAC | |||
Sep 08 | Escanaba | L | 7-27 | GLAC | |||
Sep 15 | Edsel Ford | W | 35-0 | ||||
Sep 22 | Lumen Christi | L | 14-17 | ||||
Sep 29 | Pioneer | L | 21-28 | ||||
Oct 06 | Muskegon | W | 6-0 | ||||
Oct 13 | Alpena | W | 16-12 | GLAC | |||
Oct 20 | Okemos | L | 9-25 | ||||
Oct 27 | Benton Harbor | W | 55-0 | ||||
1994 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 02 | Marquette | W | 37-0 | GLAC | |||
Sep 09 | Escanaba | W | 49-7 | GLAC | |||
Sep 16 | Cooley | W | 21-0 | ||||
Sep 23 | Lumen Christi | L | 7-21 | ||||
Sep 30 | Pioneer | L | 7-33 | ||||
Oct 07 | Muskegon | L | 10-36 | ||||
Oct 14 | Alpena | W | 26-6 | GLAC | |||
Oct 21 | Okemos | L | 0-17 | ||||
Oct 28 | Benton Harbor | W | 45-0 | ||||
1993 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 03 | Marquette | W | 13-6 | GLAC | |||
Sep 10 | Escanaba | W | 27-6 | GLAC | |||
Sep 17 | Brother Rice | L | 3-14 | ||||
Sep 24 | Lumen Christi | L | 7-10 | ||||
Oct 01 | Pioneer | W | 3-0 | ||||
Oct 08 | Muskegon | L | 7-14 | ||||
Oct 15 | Alpena | W | 35-0 | GLAC | |||
Oct 22 | Okemos | L | 13-24 | ||||
Oct 29 | Benton Harbor | W | 49-0 | ||||
1992 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 04 | Marquette | W | 21-0 | GLAC | |||
Sep 11 | Escanaba | L | 7-34 | GLAC | |||
Sep 18 | Brother Rice | W | 7-0 | ||||
Sep 25 | Muskegon | W | 21-14 | ||||
Oct 02 | Lumen Christi | L | 0-39 | ||||
Oct 09 | Dow | W | 14-9 | ||||
Oct 16 | Alpena | L | 0-6 | GLAC | |||
Oct 23 | Okemos | L | 0-6 | ||||
Oct 30 | Benton Harbor | W | 26-21 | ||||
1991 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 06 | Marquette | W | 35-7 | GLAC | |||
Sep 13 | Escanaba | W | 34-12 | GLAC | |||
Sep 20 | Murray-Wright | W | 58-0 | ||||
Sep 27 | Muskegon | W | 14-13 | ||||
Oct 04 | Lumen Christi | W | 13-6 | ||||
Oct 11 | Dow | W | 27-6 | ||||
Oct 18 | Alpena | L | 6-12 | GLAC | |||
Oct 25 | Okemos | W | 21-3 | ||||
Nov 01 | Benton Harbor | W | 65-0 | ||||
Nov 08 | Muskegon | W | 24-7 | AA-PReg | |||
Nov 15 | Arthur Hill | L | 18-21 | AA-Reg | |||
1990 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Aug 31 | Marquette | W | 41-7 | GLAC | |||
Sep 07 | Escanaba | W | 25-6 | GLAC | |||
Sep 14 | Murray-Wright | W | 40-0 | ||||
Sep 21 | Muskegon | L | 0-10 | ||||
Sep 28 | Lumen Christi | W | 27-26 | ||||
Oct 05 | Dow | W | 28-7 | ||||
Oct 12 | Alpena | W | 46-7 | GLAC | |||
Oct 19 | Okemos | W | 40-21 | ||||
Oct 26 | Benton Harbor | W | 28-6 | ||||
Nov 03 | Brighton | W | 42-14 | AA-PReg | |||
Nov 10 | Saginaw | L | 14-28 | AA-Reg | |||
1989 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 01 | open | ||||||
Sep 08 | Escanaba | L | 14-39 | ||||
Sep 15 | Cass Tech | W | 47-18 | ||||
Sep 22 | Muskegon | L | 6-44 | ||||
Sep 29 | Lumen Christi | L | 21-25 | ||||
Oct 06 | Dow | L | 6-33 | ||||
Oct 13 | Alpena | W | 21-6 | ||||
Oct 20 | Okemos | W | 6-0 | ||||
Oct 27 | East Kentwood | L | 19-21 | ||||
1988 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 02 | West Ottawa | W | 29-6 | ||||
Sep 09 | Escanaba | W | 48-14 | ||||
Sep 16 | Cass Tech | W | 19-16 | ||||
Sep 23 | Northwestern | W | 52-0 | ||||
Sep 30 | Lumen Christi | W | 30-7 | ||||
Oct 07 | Muskegon | W | 26-18 | ||||
Oct 14 | Alpena | W | 43-3 | ||||
Oct 21 | Flint Northern | W | 10-7 | ||||
Oct 28 | East Kentwood | W | 11-0 | ||||
Nov 04 | Dow | W | 14-0 | A-PReg | |||
Nov 11 | Arthur Hill | W | 30-19 | A-Reg | |||
Nov 18 | Novi | W | 13-12 | A-Semi | |||
Nov 25 | Detroit Catholic Central | W | 24-14 | A-Final | |||
1987 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 04 | West Ottawa | W | 22-9 | ||||
Sep 11 | Escanaba | W | 21-6 | ||||
Sep 18 | Brother Rice | L | 7-13 | ||||
Sep 25 | Northwestern | W | 34-6 | ||||
Oct 02 | Cass Tech | W | 28-12 | ||||
Oct 09 | Muskegon | W | 7-0 | ||||
Oct 16 | Alpena | W | 42-7 | ||||
Oct 23 | Flint Northern | W | 10-6 | ||||
Oct 30 | East Kentwood | L | 20-22 | ||||
1986 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 05 | West Ottawa | L | 7-13 | ||||
Sep 12 | Dow | W | 34-0 | ||||
Sep 19 | Brother Rice | L | 7-24 | ||||
Sep 26 | Toledo (OH) Whitmer | L | 19-27 | ||||
Oct 03 | Cass Tech | W | 27-0 | ||||
Oct 10 | Muskegon | L | 12-22 | ||||
Oct 17 | Alpena | W | 27-6 | ||||
Oct 24 | Arthur Hill | W | 12-0 | ||||
Oct 31 | Escanaba | W | 29-6 | ||||
1985 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 06 | West Ottawa | W | 28-14 | ||||
Sep 13 | Eastern | W | 13-7 | ||||
Sep 20 | Alpena | W | 36-7 | ||||
Sep 27 | Toledo (OH) Whitmer | W | 21-16 | ||||
Oct 04 | Osborn | W | 60-0 | ||||
Oct 11 | Muskegon | W | 22-21 | ||||
Oct 18 | Cass Tech | W | 49-8 | ||||
Oct 25 | Arthur Hill | W | 47-0 | ||||
Nov 01 | Escanaba | W | 42-6 | ||||
Nov 08 | Muskegon | W | 28-14 | A-PReg | |||
Nov 15 | Grand Blanc | W | 36-20 | A-Reg | |||
Nov 22 | Pioneer | W | 19-10 | A-Semi | |||
Nov 29 | Troy | W | 29-3 | A-Final | |||
1984 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 07 | Detroit Catholic Central | W | 21-14 | ||||
Sep 14 | East Kentwood | W | 19-13 | ||||
Sep 21 | Mona Shores | W | 41-14 | LMAC | |||
Sep 28 | Muskegon | W | 29-8 | LMAC | |||
Oct 05 | Catholic Central | W | 27-26 | LMAC | |||
Oct 12 | Benton Harbor | L | 19-24 | LMAC | |||
Oct 19 | Grand Haven | W | 28-0 | LMAC | |||
Oct 26 | Arthur Hill | W | 28-3 | ||||
Nov 02 | Escanaba | L | 42-43 | ||||
1983 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 09 | Detroit Catholic Central | W | 14-6 | ||||
Sep 16 | Notre Dame | W | 14-10 | ||||
Sep 23 | Mona Shores | W | 14-6 | LMAC | |||
Sep 30 | Muskegon | W | 14-7 | LMAC | |||
Oct 07 | Catholic Central | L | 6-20 | LMAC | |||
Oct 14 | Benton Harbor | W | 32-0 | LMAC | |||
Oct 21 | Grand Haven | W | 24-0 | LMAC | |||
Oct 28 | Arthur Hill | W | 21-7 | ||||
Nov 04 | Escanaba | W | 37-16 | ||||
Nov 11 | Midland | W | 6-2 | A-Reg | |||
Nov 18 | East Lansing | L | 6-14 | A-Semi | |||
1982 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 10 | Detroit Catholic Central | L | 14-26 | ||||
Sep 17 | Notre Dame | W | 7-0 | ||||
Sep 24 | Catholic Central | L | 7-20 | LMAC | |||
Oct 01 | Benton Harbor | L | 7-14 | LMAC | |||
Oct 08 | Muskegon | W | 21-7 | LMAC | |||
Oct 15 | Grand Haven | L | 19-39 | LMAC | |||
Oct 22 | Mona Shores | W | 21-0 | LMAC | |||
Oct 29 | Arthur Hill | L | 13-22 | ||||
Nov 05 | Escanaba | L | 6-35 | ||||
1981 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 11 | Owosso | W | 14-12 | ||||
Sep 18 | Eastern | T | 14-14 | ||||
Sep 25 | Catholic Central | L | 7-44 | LMAC | |||
Oct 02 | Benton Harbor | W | 21-14 | LMAC | |||
Oct 09 | Muskegon | W | 23-12 | LMAC | |||
Oct 16 | Grand Haven | L | 14-21 | LMAC | |||
Oct 23 | Mona Shores | W | 9-6 | LMAC | |||
Oct 30 | Arthur Hill | L | 16-20 | ||||
Nov 06 | Escanaba | L | 6-34 | ||||
1980 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 05 | Owosso | W | 37-0 | ||||
Sep 12 | Eastern | W | 28-20 | ||||
Sep 19 | Benton Harbor | L | 14-21 | LMAC | |||
Sep 26 | Grand Haven | L | 14-19 | LMAC | |||
Oct 03 | Mona Shores | W | 29-28 | LMAC | |||
Oct 10 | Catholic Central | L | 6-22 | LMAC | |||
Oct 17 | Muskegon | W | 21-6 | LMAC | |||
Oct 24 | Flint Northern | W | 16-0 | ||||
Oct 31 | Alpena | L | 7-20 | ||||
1979 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 07 | Owosso | W | 21-6 | ||||
Sep 14 | Escanaba | W | 29-14 | ||||
Sep 21 | Toledo (OH) St. John's Jesuit | L | 6-7 | ||||
Sep 28 | Grand Haven | W | 28-14 | LMAC | |||
Oct 05 | Mona Shores | W | 27-6 | LMAC | |||
Oct 12 | Catholic Central | L | 6-14 | LMAC | |||
Oct 19 | Muskegon | L | 0-20 | LMAC | |||
Oct 26 | Southwestern | L | 6-20 | ||||
Nov 02 | Alpena | L | 6-20 | ||||
1978 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 08 | Owosso | W | 27-7 | ||||
Sep 15 | Garden City East | W | 49-6 | ||||
Sep 22 | Muskegon | W | 35-14 | LMAC | |||
Sep 29 | Catholic Central | L | 12-15 | LMAC | |||
Oct 06 | Grand Haven | W | 21-18 | LMAC | |||
Oct 13 | Mona Shores | W | 34-13 | LMAC | |||
Oct 20 | Benton Harbor | W | 25-13 | LMAC | |||
Oct 27 | Northwestern | W | 35-20 | ||||
Nov 03 | Alpena | W | 28-7 | ||||
Nov 10 | Romeo | W | 16-8 | A-Reg | |||
Nov 17 | Trenton | W | 7-6 | A-Semi | |||
Nov 24 | North Farmington | W | 20-14 | A-Final | |||
1977 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 09 | Owosso | L | 9-14 | ||||
Sep 16 | Eastern | W | 19-6 | ||||
Sep 23 | Muskegon | W | 26-14 | LMAC | |||
Sep 30 | Catholic Central | W | 29-22 | LMAC | |||
Oct 07 | Grand Haven | W | 54-7 | LMAC | |||
Oct 14 | Mona Shores | W | 17-7 | LMAC | |||
Oct 21 | Benton Harbor | W | 22-0 | LMAC | |||
Oct 28 | Alpena | W | 58-20 | ||||
Nov 04 | Bay City Western | L | 17-20 | ||||
1976 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 17 | Owosso | W | 26-6 | ||||
Sep 24 | Bay City Western | W | 32-14 | ||||
Oct 01 | Mona Shores | W | 20-7 | LMAC | |||
Oct 08 | Alpena | L | 7-14 | ||||
Oct 15 | Catholic Central | W | 34-14 | LMAC | |||
Oct 22 | Grand Haven | W | 33-0 | LMAC | |||
Oct 29 | Muskegon | L | 0-33 | LMAC | |||
Nov 05 | Benton Harbor | W | 40-0 | LMAC | |||
Nov 12 | Grand Ledge | W | 41-7 | ||||
1975 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 12 | Owosso | W | 40-7 | ||||
Sep 19 | U of Detroit Jesuit | W | 47-0 | ||||
Sep 26 | Mona Shores | W | 21-0 | LMAC | |||
Oct 03 | Alpena | W | 27-14 | ||||
Oct 10 | Catholic Central | W | 21-20 | LMAC | |||
Oct 17 | Grand Haven | W | 43-8 | LMAC | |||
Oct 24 | Muskegon | W | 33-7 | LMAC | |||
Oct 31 | Benton Harbor | W | 53-6 | LMAC | |||
Nov 07 | Grand Ledge | W | 28-7 | ||||
Nov 14 | Kalamazoo Central | W | 35-6 | A-Semi | |||
Nov 21 | Franklin | L | 7-21 | A-Final | |||
1974 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 13 | Owosso | W | 42-22 | ||||
Sep 20 | U of Detroit Jesuit | W | 53-0 | ||||
Sep 27 | Mona Shores | W | 27-14 | LMAC | |||
Oct 04 | Alpena | W | 28-14 | ||||
Oct 11 | Catholic Central | L | 20-24 | LMAC | |||
Oct 18 | Grand Haven | W | 29-12 | LMAC | |||
Oct 25 | Muskegon | W | 40-12 | LMAC | |||
Nov 01 | Benton Harbor | W | 48-6 | LMAC | |||
Nov 08 | Union | W | 60-0 | ||||
1973 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 14 | Owosso | L | 6-7 | ||||
Sep 21 | Alpena | L | 13-18 | ||||
Sep 28 | Mona Shores | L | 0-23 | LMAC | |||
Oct 05 | Bay City Western | W | 35-0 | ||||
Oct 12 | Catholic Central | L | 13-20 | LMAC | |||
Oct 19 | Grand Haven | W | 22-14 | LMAC | |||
Oct 26 | Muskegon | L | 0-6 | LMAC | |||
Nov 02 | Benton Harbor | W | 32-6 | LMAC | |||
Nov 09 | Union | W | 37-0 | ||||
1972 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 15 | Owosso | L | 14-24 | ||||
Sep 22 | Alpena | L | 24-27 | ||||
Sep 29 | Mona Shores | W | 12-0 | LMAC | |||
Oct 06 | Union | W | 48-0 | ||||
Oct 13 | Catholic Central | L | 12-24 | LMAC | |||
Oct 20 | Grand Haven | W | 25-14 | LMAC | |||
Oct 27 | Muskegon | W | 15-8 | LMAC | |||
Nov 03 | Benton Harbor | W | 35-24 | LMAC | |||
Nov 10 | Catholic Central | W | 7-0 | ||||
1971 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 17 | Owosso | W | 27-6 | ||||
Sep 24 | Alpena | W | 34-0 | ||||
Oct 01 | Mona Shores | W | 45-0 | LMAC | |||
Oct 08 | Union | W | 62-0 | ||||
Oct 15 | Catholic Central | W | 26-6 | LMAC | |||
Oct 22 | Grand Haven | W | 32-15 | LMAC | |||
Oct 29 | Muskegon | L | 18-20 | LMAC | |||
Nov 05 | Benton Harbor | W | 40-0 | LMAC | |||
Nov 12 | Catholic Central | W | 36-20 | ||||
1970 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 18 | Bay City Central | L | 0-2 | ||||
Sep 25 | Roseville | W | 12-8 | ||||
Oct 02 | Muskegon | W | 31-22 | LMAC | |||
Oct 09 | Union | W | 28-7 | ||||
Oct 16 | Catholic Central | L | 6-8 | LMAC | |||
Oct 23 | Creston | W | 13-0 | ||||
Oct 30 | Hackett Catholic | W | 14-6 | LMAC | |||
Nov 06 | Benton Harbor | W | 29-14 | LMAC | |||
Nov 13 | Catholic Central | W | 28-20 | ||||
1969 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 12 | Bay City Central | L | 0-34 | ||||
Sep 19 | Alpena | W | 30-6 | ||||
Sep 26 | Muskegon | W | 7-0 | LMAC | |||
Oct 03 | Union | W | 20-6 | ||||
Oct 10 | Catholic Central | W | 38-0 | LMAC | |||
Oct 17 | Creston | W | 43-12 | ||||
Oct 24 | Hackett Catholic | W | 56-22 | LMAC | |||
Oct 31 | Benton Harbor | W | 20-12 | LMAC | |||
Nov 07 | Catholic Central | L | 20-29 | ||||
1968 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 13 | Sault Ste. Marie | W | 7-6 | ||||
Sep 20 | Alpena | W | 21-0 | ||||
Sep 27 | Muskegon | W | 7-6 | LMAC | |||
Oct 04 | Ottawa Hills | W | 31-0 | ||||
Oct 11 | Catholic Central | W | 19-0 | LMAC | |||
Oct 18 | Grand Rapids Central | W | 20-6 | ||||
Oct 25 | Hackett Catholic | T | 7-7 | LMAC | |||
Nov 01 | Benton Harbor | W | 44-0 | LMAC | |||
Nov 08 | Catholic Central | L | 6-9 | ||||
1967 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 15 | Sault Ste. Marie | W | 28-7 | ||||
Sep 22 | Alpena | L | 0-6 | ||||
Sep 29 | Muskegon | W | 21-14 | LMAC | |||
Oct 06 | Ottawa Hills | T | 13-13 | ||||
Oct 13 | Catholic Central | W | 28-13 | LMAC | |||
Oct 20 | Grand Rapids Central | W | 27-20 | ||||
Oct 27 | Hackett Catholic | W | 28-7 | LMAC | |||
Nov 03 | Benton Harbor | W | 20-13 | LMAC | |||
Nov 10 | Catholic Central | T | 0-0 | ||||
1966 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 16 | Sault Ste. Marie | T | 6-6 | ||||
Sep 23 | Alpena | L | 7-13 | ||||
Sep 30 | Muskegon | L | 7-13 | LMAC | |||
Oct 07 | Muskegon Heights | W | 28-6 | ||||
Oct 14 | Holland | W | 7-6 | ||||
Oct 21 | Mona Shores | W | 33-0 | ||||
Oct 28 | Grand Haven | W | 7-6 | ||||
Nov 04 | Benton Harbor | W | 20-13 | LMAC | |||
Nov 11 | Hackett Catholic | W | 37-7 | LMAC | |||
1965 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 17 | Sault Ste. Marie | L | 0-6 | ||||
Sep 24 | Alpena | L | 0-18 | ||||
Oct 01 | Muskegon | L | 2-35 | LMAC | |||
Oct 08 | Muskegon Heights | L | 9-13 | LMAC | |||
Oct 15 | Holland | W | 7-0 | LMAC | |||
Oct 22 | Mona Shores | W | 19-6 | ||||
Oct 29 | Grand Haven | L | 14-20 | LMAC | |||
Nov 05 | Benton Harbor | L | 0-12 | LMAC | |||
Nov 12 | open | ||||||
1964 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 18 | Mt. Pleasant | W | 26-14 | ||||
Sep 25 | Alpena | W | 46-6 | ||||
Oct 02 | Muskegon | W | 26-7 | LMAC | |||
Oct 09 | Muskegon Heights | W | 14-0 | LMAC | |||
Oct 16 | Holland | W | 34-0 | LMAC | |||
Oct 23 | Mona Shores | W | 19-0 | ||||
Oct 30 | Grand Haven | L | 12-13 | LMAC | |||
Nov 06 | Benton Harbor | W | 14-0 | LMAC | |||
Nov 13 | open | ||||||
1963 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 13 | Mt. Pleasant | W | 39-0 | ||||
Sep 20 | Alpena | W | 34-6 | ||||
Sep 27 | Muskegon | W | 19-0 | LMAC | |||
Oct 04 | Muskegon Heights | W | 33-19 | LMAC | |||
Oct 11 | Holland | L | 7-21 | LMAC | |||
Oct 18 | Mona Shores | W | 26-0 | ||||
Oct 25 | Grand Haven | L | 12-26 | LMAC | |||
Nov 01 | Benton Harbor | L | 6-13 | LMAC | |||
Nov 08 | open | ||||||
1962 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 14 | Grand Rapids Central | W | 26-13 | ||||
Sep 21 | Alpena | W | 20-0 | ||||
Sep 28 | Muskegon | W | 26-6 | LMAC | |||
Oct 05 | Muskegon Heights | W | 31-13 | LMAC | |||
Oct 12 | Holland | W | 19-14 | LMAC | |||
Oct 19 | Union | W | 9-6 | ||||
Oct 26 | Grand Haven | T | 13-13 | LMAC | |||
Nov 02 | Benton Harbor | L | 0-20 | LMAC | |||
Nov 09 | open | ||||||
1961 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 15 | Grand Rapids Central | W | 28-12 | ||||
Sep 22 | Alpena | W | 32-0 | ||||
Sep 29 | Muskegon | W | 20-14 | LMAC | |||
Oct 06 | Muskegon Heights | W | 26-6 | LMAC | |||
Oct 13 | Holland | W | 20-6 | LMAC | |||
Oct 20 | Union | W | 10-0 | ||||
Oct 27 | Grand Haven | W | 13-0 | LMAC | |||
Nov 03 | Benton Harbor | W | 13-0 | LMAC | |||
Nov 10 | open | ||||||
1960 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 16 | Grand Rapids Central | W | 13-6 | ||||
Sep 23 | Mt. Pleasant | L | 14-19 | ||||
Sep 30 | Sault Ste. Marie | W | 33-12 | ||||
Oct 07 | Midland | L | 6-18 | Arrowhead | |||
Oct 14 | Handy | W | 13-7 | Arrowhead | |||
Oct 21 | Muskegon | L | 7-19 | ||||
Oct 28 | Petoskey | W | 33-7 | ||||
Nov 04 | Alpena | W | 26-7 | Arrowhead | |||
Nov 11 | open | ||||||
1959 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 18 | Grand Rapids Central | W | 26-7 | ||||
Sep 25 | Sault Ste. Marie | W | 7-0 | ||||
Oct 02 | Sault Ste. Marie (ONT) Bewating | W | 13-12 | ||||
Oct 09 | Midland | W | 14-13 | Arrowhead | |||
Oct 16 | Handy | W | 15-7 | Arrowhead | |||
Oct 23 | Muskegon | L | 0-21 | ||||
Oct 30 | Petoskey | W | 39-7 | ||||
Nov 06 | Alpena | W | 40-21 | Arrowhead | |||
Nov 13 | open | ||||||
1958 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 19 | Grand Rapids Central | W | 22-12 | ||||
Sep 26 | Petoskey | W | 47-6 | ||||
Oct 03 | Sault Ste. Marie (ONT) Bewating | W | 6-0 | ||||
Oct 10 | Midland | L | 12-14 | Arrowhead | |||
Oct 17 | Handy | L | 13-21 | Arrowhead | |||
Oct 24 | Muskegon | W | 12-0 | ||||
Oct 31 | Creston | L | 14-28 | ||||
Nov 07 | Alpena | W | 26-7 | Arrowhead | |||
Nov 14 | open | ||||||
1957 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 20 | Grand Rapids Central | W | 41-12 | ||||
Sep 27 | Petoskey | W | 20-7 | ||||
Oct 04 | Sault Ste. Marie (ONT) Bewating | W | 42-6 | ||||
Oct 11 | Midland | L | 6-28 | Arrowhead | |||
Oct 18 | Handy | W | 7-0 | Arrowhead | |||
Oct 25 | Muskegon | L | 14-31 | ||||
Nov 01 | Creston | L | 6-7 | ||||
Nov 08 | Alpena | W | 13-12 | Arrowhead | |||
Nov 15 | open | ||||||
1956 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 14 | Grand Rapids Central | T | 7-7 | ||||
Sep 21 | Petoskey | W | 38-20 | ||||
Sep 28 | Alpena | L | 0-14 | Arrowhead | |||
Oct 05 | Midland | L | 21-46 | Arrowhead | |||
Oct 12 | Ottawa Hills | W | 13-7 | ||||
Oct 19 | Handy | W | 13-7 | Arrowhead | |||
Oct 26 | open | ||||||
Nov 02 | Flint Central | L | 12-43 | ||||
Nov 09 | open | ||||||
1955 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 16 | Grand Rapids Central | L | 6-13 | ||||
Sep 23 | Petoskey | W | 36-19 | ||||
Sep 30 | Alpena | W | 18-13 | Arrowhead | |||
Oct 07 | Midland | L | 12-19 | Arrowhead | |||
Oct 14 | Ottawa Hills | L | 12-19 | ||||
Oct 21 | Handy | W | 25-0 | Arrowhead | |||
Oct 28 | Menominee | L | 6-26 | ||||
Nov 04 | Grand Haven | L | 7-33 | ||||
Nov 11 | open | ||||||
1954 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 17 | Grand Rapids Central | W | 13-12 | ||||
Sep 24 | Petoskey | W | 20-7 | ||||
Oct 01 | Cadillac | W | 33-6 | ||||
Oct 08 | Handy | L | 14-25 | Arrowhead | |||
Oct 15 | Alpena | L | 6-12 | Arrowhead | |||
Oct 22 | Ludington | W | 19-14 | ||||
Oct 29 | Menominee | L | 6-7 | ||||
Nov 05 | Midland | L | 20-42 | Arrowhead | |||
Nov 12 | open | ||||||
1953 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 18 | Grand Rapids Central | W | 26-20 | ||||
Sep 25 | Petoskey | W | 14-6 | ||||
Oct 02 | Cadillac | W | 13-12 | ||||
Oct 09 | Handy | W | 26-6 | Arrowhead | |||
Oct 16 | Alpena | L | 0-13 | Arrowhead | |||
Oct 23 | Ludington | W | 24-20 | ||||
Oct 30 | Manistee | W | 40-0 | ||||
Nov 06 | Midland | L | 14-20 | Arrowhead | |||
Nov 13 | open | ||||||
1952 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 19 | Jackson | L | 6-14 | ||||
Sep 26 | Petoskey | W | 20-19 | ||||
Oct 03 | Cadillac | W | 20-0 | NCC | |||
Oct 10 | Manistee | W | 19-7 | NCC | |||
Oct 17 | Alpena | L | 7-13 | ||||
Oct 24 | Ludington | W | 6-0 | NCC | |||
Oct 31 | Big Rapids | W | 14-7 | NCC | |||
Nov 07 | Mt. Pleasant | W | 33-6 | NCC | |||
Nov 14 | open | ||||||
1951 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 14 | Alma | W | 14-0 | ||||
Sep 21 | Petoskey | L | 6-33 | ||||
Sep 28 | Cadillac | L | 0-12 | NCC | |||
Oct 05 | Manistee | W | 25-7 | NCC | |||
Oct 12 | Alpena | L | 6-45 | ||||
Oct 19 | Ludington | W | 12-0 | NCC | |||
Oct 26 | Big Rapids | W | 32-6 | NCC | |||
Nov 02 | Mt. Pleasant | L | 0-14 | NCC | |||
Nov 09 | open | ||||||
1950 | OPPONENT | RESULT | CONF | ||||
Sep 15 | Alma | W | 34-6 | ||||
Sep 22 | Petoskey | L | 14-19 | ||||
Sep 29 | Cadillac | L | 13-40 | NCC | |||
Oct 06 | Manistee | W | 40-13 | NCC | |||
Oct 13 | Alpena | L | 2-53 | ||||
Oct 20 | Ludington | W | 31-7 | NCC | |||
Oct 27 | Big Rapids | W | 20-6 | NCC | |||
Nov 03 | Mt. Pleasant | W | 12-6 | NCC | |||
Nov 10 | open | ||||||