IRON RIVER WEST IRON COUNTY WYKONS
All-time Michigan high school football scores
Copyright 1995-2017 BusStop Computing. All rights reserved.

YEAR   ENROLL   W-L   AVE.   PF-PA
2016 C 241 6-4 .600 248-194 * P
2015 C 228 3-6 .333 222-257
2014 C 259 9-2 .818 360-123 * P
2013 C 268 10-1 .909 327-117 * P
2012 C 270 5-4 .556 179-212 *
2011 C 278 9-2 .818 270-165 * P
2010 C 273 2-7 .222 170-255
2009 C 296 7-3 .700 304-147 * P
2008 C 348 10-2 .833 400-211 * P
2007 C 378 6-4 .600 215-165 * P
2006 C 394 6-4 .600 235-196 * P
2005 C 426 7-3 .700 222-182 * P
2004 C 399 6-4 .600 254-204 * P
2003 C 408 5-4 .556 188-174 *
2002 C 421 5-5 .500 237-182 * P
2001 C 428 7-4 .636 211-170 * P
2000 C 461 6-3 .667 156-156 * P
1999 C 464 6-4 .600 265-165 * P
1998 C 451 3-6 .333 162-233
1997 C 487 3-6 .333 106-222
1996 C 421 2-7 .222 99-231
1995 C 421 4-5 .444 142-217
1994 C 444 2-7 .222 119-278
1993 C 411 5-4 .556 142-133 *
1992 C 400 3-5 .375 146-199
1991 C 391 3-5 .375 139-153
1990 C 376 7-2 .778 314-129 *
1989 C 375 8-2 .800 233-116 * P
1988 C 383 2-7 .222 133-231
1987 C 409 7-2 .778 241-101 *
1986 C 426 6-3 .667 171-118 *
1985 C 414 5-4 .556 141-115 *
1984 C 6-3 .667 211-102 *
1983 C 5-4 .556 192-201 *
1982 C 0-7 .000 29-151
1981 C 1-8 .111 48-246
1980 C 4-5 .444 129-160
1979 C 7-3 .700 128-129 * P
1978 C 4-5 .444 89-128
1977 C 10-2 .833 231-111 * P
1976 C 5-3-1 .611 115-107 *
1975 C 1-8 .111 39-227
1974 B 8-1 .889 160-80 *
1973 B 4-4 .500 75-86 *
1972 B 1-7 .125 44-174
1971 B 4-4-1 .500 84-103 *
1970 B 6-2 .750 160-76 *
1969 B 5-3 .625 139-74 *
1968 B 6-1-1 .812 215-79 *
252-201-3 .556 33 of 49

ALL-TIME OPPONENTS G W-L-T AVE.
Iron Mountain 55 14-40-1 .264
Ironwood 49 34-15 .694 *
Calumet 40 19-20-1 .487 *
Houghton 31 25-6 .806 *
L'Anse 31 23-8 .742 *
Hancock 28 24-4 .857 *
Ishpeming 27 15-12 .556
Kingsford 22 9-13 .409
Stephenson 20 8-12 .400
Menominee 16 5-11 .312
Escanaba 15 5-9-1 .367
Marquette 15 6-9 .400
Gladstone 14 6-8 .429
Florence (WI) 12 10-2 .833
Eagle River (WI) Northland Pines 10 7-3 .700
Ontonagon 10 2-8 .200
Newberry 7 5-2 .714
Bark River-Harris 5 3-2 .600
Norway 5 2-3 .400
Crystal Falls Forest Park 4 3-1 .750
Munising 4 3-1 .750
Phillips (WI) 4 4-0 1.000
Escanaba Holy Name 3 3-0 1.000
Rhinelander (WI) 3 2-1 .667
Hurley (WI) 2 1-1 .500
Medford (WI) 2 2-0 1.000
Minocqua (WI) Lakeland 2 1-1 .500
Oconto Falls (WI) 2 0-2 .000
Traverse City Saint Francis 2 1-1 .500
Benzonia Benzie Central 1 0-1 .000
Bessemer 1 1-0 1.000
Crandon (WI) 1 1-0 1.000
Hart 1 1-0 1.000
Ishpeming Westwood 1 0-1 .000
Manistique 1 1-0 1.000
Marinette (WI) Catholic Central 1 1-0 1.000
McBain 1 0-1 .000
Negaunee 1 0-1 .000
Orchard Lake Saint Mary's 1 0-1 .000
Park Falls (WI) 1 1-0 1.000
Pittsford 1 1-0 1.000
Saginaw Saints Peter & Paul 1 1-0 1.000
Shelby 1 1-0 1.000
Three Lakes (WI) 1 1-0 1.000
Wabeno-Laona (WI) 1 0-1 .000
TOTALS 252-201-3 .556
2017   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Bark River-Harris 0-0
Sep 01 Hurley (WI) 0-0 West-Pac
Sep 08 Iron Mountain 0-0
Sep 15 Ironwood 0-0 West-Pac
Sep 22 Houghton 0-0 West-Pac
Sep 29 Calumet 0-0 West-Pac
Oct 06 Eagle River (WI) Northland Pines 0-0 West-Pac
Oct 13 Hancock 0-0 West-Pac
Oct 20 L'Anse 0-0 West-Pac
 
2016   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Munising W 21-8
Sep 02 Hurley (WI) L 3-22 West-Pac
Sep 09 Iron Mountain L 21-48
Sep 16 Ironwood W 48-16 West-Pac
Sep 23 Houghton W 40-22 West-Pac
Sep 30 Calumet L 7-34 West-Pac
Oct 07 Eagle River (WI) Northland Pines W 18-6 West-Pac
Oct 14 Hancock W 34-7 West-Pac
Oct 21 L'Anse W 42-16 West-Pac
Oct 28 Norway L 14-15 8-PreDistrict
 
2015   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Munising L 6-12
Sep 04 L'Anse L 26-30 West-Pac
Sep 11 Iron Mountain L 0-26
Sep 18 Ironwood W 43-8 West-Pac
Sep 25 Houghton L 22-44 West-Pac
Oct 02 Calumet L 22-40 West-Pac
Oct 09 Eagle River (WI) Northland Pines W 51-29 West-Pac
Oct 16 Hancock W 43-24 West-Pac
Oct 23 Bark River-Harris L 9-44
 
2014   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Munising W 28-6
Sep 05 L'Anse W 54-8 West-Pac
Sep 12 Iron Mountain W 24-0
Sep 19 Ironwood W 47-14 West-Pac
Sep 26 Houghton W 34-20 West-Pac
Oct 03 Calumet W 40-26 West-Pac
Oct 10 Eagle River (WI) Northland Pines W 34-15 West-Pac
Oct 17 Hancock W 46-6 West-Pac
Oct 24 Bark River-Harris L 6-8
Oct 31 Iron Mountain W 40-0 7-PreDistrict
Nov 07 Ishpeming L 7-20 7-District
 
2013   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Munising W 7-0
Sep 06 L'Anse W 27-14 West-Pac
Sep 13 Iron Mountain W 23-20
Sep 20 Ironwood W 49-0 West-Pac
Sep 27 Houghton W 41-12 West-Pac
Oct 04 Calumet W 41-0 West-Pac
Oct 11 Eagle River (WI) Northland Pines W 39-6 West-Pac
Oct 18 Hancock W 35-6 West-Pac
Oct 25 Bark River-Harris W 44-18
Nov 01 Traverse City Saint Francis W 21-7 7-PreDistrict
Nov 08 Ishpeming L 0-34 7-District
 
2012   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Pittsford W 19-16
Aug 31 L'Anse L 20-40 West-Pac
Sep 07 Iron Mountain L 0-39
Sep 14 Ironwood W 55-12 West-Pac
Sep 21 Houghton W 26-0 West-Pac
Sep 28 Calumet L 8-38 West-Pac
Oct 05 Eagle River (WI) Northland Pines L 6-46 West-Pac
Oct 12 Hancock W 17-7 West-Pac
Oct 19 Bark River-Harris W 28-14
 
2011   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Three Lakes (WI) W 2-0 F
Sep 02 L'Anse W 36-8 West-Pac
Sep 09 Iron Mountain L 0-42
Sep 16 Ironwood W 22-17 West-Pac
Sep 23 Houghton W 44-0 West-Pac
Sep 30 Calumet W 14-12 West-Pac
Oct 07 Eagle River (WI) Northland Pines W 22-14 West-Pac
Oct 14 Hancock W 46-8 West-Pac
Oct 21 Bark River-Harris W 50-20
Oct 28 Ironwood W 26-22 7-PreDistrict
Nov 04 Ishpeming L 8-22 7-District
 
2010   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Florence (WI) W 28-22
Sep 03 L'Anse L 16-34 West-Pac
Sep 10 Iron Mountain L 0-35
Sep 17 Ironwood L 20-23 West-Pac
Sep 24 Houghton W 34-7 West-Pac
Oct 01 Calumet L 6-48 West-Pac
Oct 08 Stephenson L 32-34
Oct 15 Hancock L 6-20 West-Pac
Oct 22 Eagle River (WI) Northland Pines L 28-32 West-Pac
 
2009   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Florence (WI) W 43-7
Sep 04 L'Anse W 38-14 West-Pac
Sep 11 Iron Mountain L 20-21
Sep 18 Ironwood W 30-14 West-Pac
Sep 25 Houghton W 30-6 West-Pac
Oct 02 Calumet L 0-38 West-Pac
Oct 09 Stephenson W 36-6 West-Pac
Oct 16 Hancock W 41-7 West-Pac
Oct 23 Eagle River (WI) Northland Pines W 44-8
Oct 30 Ishpeming Westwood L 22-26 7-PreDistrict
 
2008   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Florence (WI) W 28-13
Sep 05 L'Anse W 40-7 West-Pac
Sep 12 Iron Mountain L 0-28
Sep 19 Ironwood W 49-14 West-Pac
Sep 26 Houghton W 49-0 West-Pac
Oct 03 Calumet W 31-28 West-Pac
Oct 10 Stephenson W 46-8 West-Pac
Oct 17 Hancock W 47-22 West-Pac
Oct 24 Hart W 60-26
Oct 31 Ishpeming W 22-20 7-PreDistrict
Nov 07 Manistique W 16-10 7-District
Nov 14 Traverse City Saint Francis L 12-35 7-Regional
 
2007   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Florence (WI) W 28-6
Aug 31 Calumet W 20-14 West-Pac
Sep 07 Iron Mountain L 12-14
Sep 14 Ironwood W 29-12 West-Pac
Sep 21 Houghton W 20-8 West-Pac
Sep 28 Phillips (WI) W 35-0
Oct 05 Stephenson L 13-30 West-Pac
Oct 12 Hancock W 30-20 West-Pac
Oct 19 L'Anse L 14-28 West-Pac
Oct 26 Iron Mountain L 14-33 6-PreDistrict
 
2006   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Florence (WI) W 29-0
Sep 01 Calumet L 21-35 West-Pac
Sep 08 Iron Mountain L 0-26
Sep 15 Ironwood W 41-6 West-Pac
Sep 22 Houghton W 36-13 West-Pac
Sep 29 Phillips (WI) W 30-26
Oct 06 Stephenson L 12-36 West-Pac
Oct 13 Hancock W 21-0 West-Pac
Oct 20 L'Anse W 37-12 West-Pac
Oct 27 Iron Mountain L 8-42 6-PreDistrict
 
2005   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Florence (WI) W 27-12
Sep 02 Calumet L 6-8 West-Pac
Sep 09 Iron Mountain W 8-43 F
Sep 16 Ironwood L 15-29 West-Pac
Sep 23 Houghton W 19-7 West-Pac
Sep 30 Phillips (WI) W 31-14
Oct 07 Stephenson W 35-22 West-Pac
Oct 14 Hancock W 32-7 West-Pac
Oct 21 L'Anse W 35-12 West-Pac
Oct 28 Iron Mountain L 14-28 6-PreDistrict
 
2004   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Florence (WI) W 28-9
Sep 03 Calumet L 30-38 West-Pac
Sep 10 Iron Mountain L 6-27
Sep 17 Ironwood W 34-14 West-Pac
Sep 24 Houghton W 34-0 West-Pac
Oct 01 Phillips (WI) W 35-12
Oct 08 Stephenson L 6-38 West-Pac
Oct 15 Hancock W 47-0 West-Pac
Oct 22 L'Anse W 21-20 West-Pac
Oct 29 Negaunee L 13-46 6-PreDistrict
 
2003   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Florence (WI) W 16-6
Sep 05 Calumet L 13-22 West-Pac
Sep 12 Iron Mountain L 7-18
Sep 19 Ironwood W 35-16 West-Pac
Sep 26 Houghton W 26-16 West-Pac
Oct 03 Gladstone L 14-21
Oct 10 Stephenson L 0-35 West-Pac
Oct 17 Hancock W 36-12 West-Pac
Oct 24 L'Anse W 41-28 West-Pac
 
2002   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Florence (WI) L 24-31
Sep 06 Calumet L 28-29 West-Pac
Sep 13 Iron Mountain L 0-30
Sep 20 Ironwood W 19-12 West-Pac
Sep 27 Houghton W 39-0 West-Pac
Oct 04 Gladstone W 14-7
Oct 11 Stephenson L 6-12 West-Pac
Oct 18 Hancock W 57-19 West-Pac
Oct 25 L'Anse W 35-24 West-Pac
Nov 01 Iron Mountain L 15-18 6-PreDistrict
 
2001   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Florence (WI) W 28-18
Aug 31 Calumet W 22-12 West-Pac
Sep 07 Iron Mountain L 6-14
Sep 14 Ironwood W 27-20 West-Pac
Sep 21 Houghton L 0-19 West-Pac
Sep 28 Stephenson L 14-35
Oct 05 open
Oct 12 Hancock W 30-0 West-Pac
Oct 19 L'Anse W 40-0 West-Pac
Oct 26 Houghton W 16-3 6-PreDistrict
Nov 02 Norway W 14-7 6-District
Nov 09 McBain L 14-42 6-Regional
 
2000   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Newberry W 31-21
Sep 01 Calumet W 12-0 West-Pac
Sep 08 Iron Mountain L 0-28
Sep 15 Ironwood W 26-6 West-Pac
Sep 22 Houghton W 21-17 West-Pac
Sep 29 Stephenson L 0-26
Oct 06 open
Oct 13 Hancock W 21-8 West-Pac
Oct 20 L'Anse W 39-33 West-Pac
Oct 27 Houghton L 6-17 6-PreDistrict
 
1999   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Newberry W 55-12
Sep 03 Calumet W 28-6 West-Pac
Sep 10 Iron Mountain L 0-34
Sep 17 Ironwood W 33-0 West-Pac
Sep 24 Houghton L 15-38 West-Pac
Oct 01 Stephenson L 8-34
Oct 08 Ontonagon W 50-20
Oct 15 Hancock W 38-0 West-Pac
Oct 22 L'Anse W 38-0 West-Pac
Oct 29 Iron Mountain L 0-21 6-PreDistrict
 
1998   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Oconto Falls (WI) L 6-27
Sep 11 Calumet L 23-41 West-Pac
Sep 18 Iron Mountain L 20-40
Sep 25 Ironwood W 18-13 West-Pac
Oct 02 Houghton W 14-0 West-Pac
Oct 09 Stephenson L 8-24
Oct 16 Ontonagon L 12-34
Oct 23 Hancock W 43-14 West-Pac
Oct 30 L'Anse L 18-40 West-Pac
 
1997   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Oconto Falls (WI) L 8-50
Sep 12 Calumet L 0-28 West-Pac
Sep 19 Iron Mountain L 6-46
Sep 26 Ironwood L 0-20 West-Pac
Oct 03 Houghton L 22-34 West-Pac
Oct 10 Stephenson L 0-23
Oct 17 Ontonagon W 14-7
Oct 24 Hancock W 36-6 West-Pac
Oct 31 L'Anse W 20-8 West-Pac
 
1996   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 06 Norway L 13-52
Sep 13 Calumet L 0-41 West-Pac
Sep 20 Iron Mountain L 0-37
Sep 27 Ironwood L 0-13 West-Pac
Oct 04 Houghton L 21-26 West-Pac
Oct 11 Newberry L 7-20
Oct 18 Ontonagon L 7-25 West-Pac
Oct 25 Hancock W 30-9 West-Pac
Nov 01 L'Anse W 21-8 West-Pac
 
1995   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Norway W 31-20
Sep 08 Calumet L 7-34 West-Pac
Sep 15 Iron Mountain L 0-33
Sep 22 Ironwood L 14-18 West-Pac
Sep 29 Houghton W 19-14 West-Pac
Oct 06 Newberry W 23-14
Oct 13 Ontonagon L 7-35 West-Pac
Oct 20 Hancock L 7-43 West-Pac
Oct 27 L'Anse W 34-6 West-Pac
 
1994   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Norway L 7-30
Sep 09 Calumet L 7-36 West-Pac
Sep 16 Iron Mountain L 0-48
Sep 23 Ironwood W 34-28 West-Pac
Sep 30 Houghton W 29-0 West-Pac
Oct 07 Newberry L 12-30
Oct 14 Ontonagon L 12-29 West-Pac
Oct 21 Hancock L 12-43 West-Pac
Oct 28 Calumet L 6-34
 
1993   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 03 L'Anse W 22-8 West-Pac
Sep 10 Calumet L 0-22 West-Pac
Sep 17 Iron Mountain L 0-42
Sep 24 Ironwood L 6-14 West-Pac
Oct 01 Houghton W 26-0 West-Pac
Oct 08 Newberry W 46-6
Oct 15 Ontonagon L 0-35 West-Pac
Oct 22 Hancock W 16-4 West-Pac
Oct 29 L'Anse W 26-2
 
1992   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 L'Anse L 14-32 West-Pac
Sep 11 Calumet L 8-30 West-Pac
Sep 18 Iron Mountain L 8-33
Sep 25 Ironwood L 14-16 West-Pac
Oct 02 Houghton W 34-19 West-Pac
Oct 09 Newberry W 32-20
Oct 16 Ontonagon L 8-35 West-Pac
Oct 23 Hancock W 28-14 West-Pac
Oct 30 open
 
1991   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Gladstone L 6-26
Sep 06 L'Anse W 30-12 West-Pac
Sep 13 Calumet W 34-16 West-Pac
Sep 20 Iron Mountain L 8-20
Sep 27 Ironwood L 16-22 West-Pac
Oct 04 Houghton W 32-14 West-Pac
Oct 11 open
Oct 18 Ontonagon L 7-31 West-Pac
Oct 25 Hancock L 6-12 West-Pac
 
1990   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 L'Anse W 29-0 West-Pac
Sep 07 Calumet W 34-14 West-Pac
Sep 14 Iron Mountain W 52-6
Sep 21 Ironwood W 45-8 West-Pac
Sep 28 Houghton W 46-19 West-Pac
Oct 05 Florence (WI) L 6-15
Oct 12 Ontonagon L 39-54 West-Pac
Oct 19 Hancock W 21-6 West-Pac
Oct 26 Crystal Falls Forest Park W 42-7
 
1989   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 L'Anse W 14-6
Sep 08 Stephenson W 25-6
Sep 15 Iron Mountain W 28-21
Sep 22 Kingsford L 8-27
Sep 29 Ironwood W 27-21
Oct 06 Florence (WI) W 12-9
Oct 13 Crandon (WI) W 58-0
Oct 20 Ishpeming W 22-6
Oct 27 Crystal Falls Forest Park W 26-6
Nov 04 Benzonia Benzie Central L 13-14 C-PreRegion
 
1988   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 L'Anse L 0-28
Sep 09 Stephenson W 28-13
Sep 16 Iron Mountain L 0-41
Sep 23 Kingsford L 25-36
Sep 30 Ironwood L 16-28
Oct 07 Park Falls (WI) W 46-13
Oct 14 Wabeno-Laona (WI) L 12-21
Oct 21 Ishpeming L 6-31
Oct 28 Crystal Falls Forest Park L 0-20
 
1987   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Menominee L 21-26 A-B-C
Sep 11 Gladstone W 21-13 A-B-C
Sep 18 Iron Mountain L 12-13
Sep 25 Kingsford W 25-14 A-B-C
Oct 02 Ironwood W 28-0 A-B-C
Oct 09 Marquette W 20-7 A-B-C
Oct 16 Marinette (WI) Catholic Central W 44-7
Oct 23 Ishpeming W 41-7
Oct 30 Crystal Falls Forest Park W 29-14
 
1986   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Houghton W 14-8
Sep 05 Gladstone L 12-20 A-B-C
Sep 12 Iron Mountain W 20-0
Sep 19 Kingsford W 14-0 A-B-C
Sep 26 Ironwood W 22-0 A-B-C
Oct 03 Marquette L 6-24 A-B-C
Oct 10 Menominee L 13-42 A-B-C
Oct 17 Ishpeming W 56-16
Oct 24 Stephenson W 14-8
 
1985   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Houghton W 26-6
Sep 06 Gladstone L 6-12
Sep 13 Iron Mountain L 20-21
Sep 20 Kingsford L 0-17
Oct 04 Marquette W 13-7
Oct 11 Ironwood W 35-6
Oct 18 Ishpeming W 28-26
Oct 25 Stephenson W 13-0
Nov 01 L'Anse L 0-20
 
1984   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Calumet W 48-6
Sep 07 Minocqua (WI) Lakeland L 0-13
Sep 14 Iron Mountain L 7-37
Sep 21 Kingsford L 17-20
Sep 28 L'Anse W 35-7
Oct 05 Marquette W 21-7
Oct 12 Ironwood W 14-6
Oct 19 Ishpeming W 41-0
Oct 26 Stephenson W 28-6
 
1983   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Calumet W 35-15
Sep 09 Minocqua (WI) Lakeland W 27-12
Sep 16 Iron Mountain L 13-26
Sep 23 Ironwood W 9-7
Oct 07 Marquette L 24-47
Oct 14 Eagle River (WI) Northland Pines W 31-12
Oct 21 Ishpeming W 34-13
Oct 28 Kingsford L 0-21
Nov 04 Stephenson L 19-48
 
1982   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 03 Calumet L 0-2 F
Sep 10 no-team
Sep 24 Ironwood L 0-2 F
Oct 01 no-team
Oct 08 Marquette L 15-27
Oct 15 Eagle River (WI) Northland Pines L 7-12
Oct 22 Ishpeming L 0-42
Oct 29 Kingsford L 0-31
Nov 05 Iron Mountain L 7-35
 
1981   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Calumet W 28-18
Sep 11 Marquette L 0-19 Great-Northern
Sep 18 Iron Mountain L 0-33
Sep 25 Ironwood L 6-28
Oct 02 Gladstone L 0-23 Great-Northern
Oct 09 Escanaba L 0-51 Great-Northern
Oct 16 Menominee L 8-41 Great-Northern
Oct 23 Ishpeming L 6-16
Oct 30 Kingsford L 0-17 Great-Northern
 
1980   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Calumet W 28-6
Sep 05 Marquette L 13-23 Great-Northern
Sep 12 Iron Mountain W 12-6
Sep 19 Ironwood W 28-0
Sep 26 Gladstone L 6-14 Great-Northern
Oct 03 Escanaba L 13-42 Great-Northern
Oct 10 Menominee L 0-35 Great-Northern
Oct 17 Ishpeming W 22-20
Oct 24 Kingsford L 7-14 Great-Northern
 
1979   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Calumet W 13-6
Sep 07 Marquette L 6-9 Great-Northern
Sep 14 Iron Mountain W 7-0
Sep 21 Ironwood W 26-6
Sep 28 Gladstone W 19-18 Great-Northern
Oct 05 Escanaba L 0-41 Great-Northern
Oct 12 Menominee W 16-6 Great-Northern
Oct 19 Ishpeming W 13-6
Oct 26 Kingsford W 28-10 Great-Northern
Nov 09 Ishpeming L 0-27 C-Regional
 
1978   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Calumet W 32-14
Sep 08 Marquette W 14-13 Great-Northern
Sep 15 Iron Mountain L 6-13
Sep 22 Ironwood W 27-14
Sep 29 Gladstone L 0-12 Great-Northern
Oct 06 Escanaba L 0-7 Great-Northern
Oct 13 Menominee L 0-12 Great-Northern
Oct 20 Ishpeming L 0-36
Oct 27 Kingsford W 10-7 Great-Northern
 
1977   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Calumet W 41-6
Sep 09 Gladstone W 20-8 Great-Northern
Sep 16 Iron Mountain L 0-6 Great-Northern
Sep 23 Escanaba W 6-3 Great-Northern
Sep 30 Marquette W 10-0 Great-Northern
Oct 07 Kingsford W 3-0 Great-Northern
Oct 14 Menominee W 21-10 Great-Northern
Oct 21 Ishpeming W 32-16
Oct 28 Ironwood W 31-0 Great-Northern
Nov 11 Shelby W 17-0 C-Regional
Nov 18 Saginaw Saints Peter & Paul W 38-14 C-Semifinal
Nov 25 Orchard Lake Saint Mary's L 12-48 C-Final
 
1976   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 03 Calumet T 6-6
Sep 10 Gladstone L 0-21 Great-Northern
Sep 17 Iron Mountain W 20-0 Great-Northern
Sep 24 Escanaba L 8-23 Great-Northern
Oct 01 Marquette L 6-20 Great-Northern
Oct 08 Kingsford W 6-0 Great-Northern
Oct 15 Menominee W 14-13 Great-Northern
Oct 22 Ishpeming W 27-24
Oct 29 Ironwood W 28-0 Great-Northern
 
1975   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Calumet L 6-10
Sep 05 Gladstone W 12-0 Great-Northern
Sep 12 Iron Mountain L 0-7 Great-Northern
Sep 19 Escanaba L 0-27 Great-Northern
Sep 26 Marquette L 0-46 Great-Northern
Oct 03 Kingsford L 0-30 Great-Northern
Oct 10 Menominee L 13-29 Great-Northern
Oct 17 Ishpeming L 2-45
Oct 24 Ironwood L 6-33 Great-Northern
 
1974   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Calumet W 39-12
Sep 06 Gladstone W 29-28 Great-Northern
Sep 13 Iron Mountain W 27-0 Great-Northern
Sep 20 Escanaba W 7-0 Great-Northern
Sep 27 Marquette W 19-0 Great-Northern
Oct 04 Kingsford W 7-6 Great-Northern
Oct 11 Menominee W 6-0 Great-Northern
Oct 18 Ishpeming L 13-22
Oct 25 Ironwood W 13-12 Great-Northern
 
1973   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Calumet W 20-9
Sep 07 Ironwood W 8-0 Great-Northern
Sep 14 Iron Mountain L 0-19 Great-Northern
Sep 21 Escanaba L 0-22 Great-Northern
Sep 28 Marquette L 6-7 Great-Northern
Oct 05 Kingsford W 15-6 Great-Northern
Oct 12 Menominee L 6-13 Great-Northern
Oct 19 Ishpeming W 20-10
Oct 26 open
 
1972   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Rhinelander (WI) L 6-18
Sep 08 Ironwood L 0-16 Great-Northern
Sep 15 open
Sep 22 Iron Mountain L 6-13 Great-Northern
Sep 29 Escanaba L 0-34 Great-Northern
Oct 06 Kingsford L 0-32 Great-Northern
Oct 13 Hurley (WI) W 24-0
Oct 20 Ishpeming L 0-35
Oct 27 Menominee L 8-26 Great-Northern
 
1971   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 03 Rhinelander (WI) W 12-6
Sep 10 Ironwood W 6-0 Great-Northern
Sep 17 Medford (WI) W 22-16
Sep 24 Iron Mountain T 8-8 Great-Northern
Oct 01 Escanaba W 14-12 Great-Northern
Oct 08 Kingsford L 0-12 Great-Northern
Oct 15 Escanaba L 6-7
Oct 22 Ishpeming L 16-22
Oct 29 Menominee L 0-20 Great-Northern
 
1970   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Menominee W 14-0 Great-Northern
Sep 11 Ironwood L 24-26
Sep 18 Medford (WI) W 18-8
Sep 25 Iron Mountain W 20-2 Great-Northern
Oct 02 Escanaba W 28-6 Great-Northern
Oct 09 Kingsford L 14-26 Great-Northern
Oct 16 Escanaba Holy Name W 26-0 Great-Northern
Oct 23 Ishpeming W 16-8
Oct 30 open
 
1969   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Menominee L 0-6 Great-Northern
Sep 05 Ironwood L 13-20
Sep 12 Rhinelander (WI) W 21-0
Sep 19 Iron Mountain W 30-0 Great-Northern
Sep 26 Escanaba W 20-14 Great-Northern
Oct 03 Kingsford L 9-14 Great-Northern
Oct 10 Escanaba Holy Name W 7-6 Great-Northern
Oct 17 Ishpeming W 39-14
Oct 24 open
 
1968   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Menominee L 0-28 Great-Northern
Sep 06 Hancock W 25-12
Sep 13 Iron Mountain W 25-6 Great-Northern
Sep 20 Bessemer W 33-6
Sep 27 Escanaba T 20-20 Great-Northern
Oct 04 Kingsford W 39-0 Great-Northern
Oct 11 Escanaba Holy Name W 39-0 Great-Northern
Oct 18 Ishpeming W 34-7
Oct 25 open