NEW LOTHROP HORNETS

Historical Michigan high school football scores since 1950
Copyright 1995-2014 BusStop Computing. All rights reserved.

YEAR   ENROLL   W-L-T   AVE.   PF-PA   *
2014 C 259 9-0 1.000 416-116 *
2013 C 243 11-1 .917 576-153 *
2012 C 237 10-1 .909 479-97 *
2011 C 242 12-1 .923 635-81 *
2010 C 239 10-1 .909 510-72 *
2009 C 229 7-4 .636 385-261 *
2008 D 223 6-4 .600 347-300 *
2007 D 236 7-4 .636 354-228 *
2006 C 249 14-0 1.000 521-112 *
2005 C 251 8-4 .667 410-202 *
2004 C 277 7-3 .700 298-167 *
2003 C 285 11-1 .917 438-115 *
2002 C 277 8-2 .800 270-111 *
2001 C 289 7-3 .700 159-101 *
2000 C 258 7-3 .700 176-218 *
1999 D 245 5-4 .556 231-165
1998 D 245 4-5 .444 144-162
1997 C 258 6-3 .667 270-112 *
1996 C 268 6-3 .667 195-130 *
1995 C 268 3-6 .333 167-156
1994 C 285 3-6 .333 184-221
1993 C 304 5-4 .556 193-130
1992 C 308 2-7 .222 81-225
1991 C 336 3-6 .333 88-154
1990 C 334 4-5 .444 158-151
1989 C 340 5-4 .556 161-127
1988 C 357 5-4 .556 147-98
1987 C 384 3-6 .333 133-162
1986 C 412 5-4 .556 134-122
1985 C 418 7-2 .778 218-124 *
1984 C 6-3 .667 191-89 *
1983 C 7-2 .778 173-82 *
1982 C 7-2 .778 165-101 *
1981 C 6-3 .667 179-123 *
1980 C 5-4 .556 76-53
1979 C 6-3 .667 144-74 *
1978 C 7-2 .778 209-56 *
1977 C 5-4 .556 116-124
1976 C 3-6 .333 56-158
1975 C 8-1 .889 213-33 *
1974 C 6-3 .667 194-79 *
1973 C 6-3 .667 177-118 *
1972 C 8-1 .889 255-65 *
1971 C 9-0 1.000 352-49 *
1970 D 5-3-1 .611 133-118 *
1969 D 4-5 .444 137-184
1968 D 6-3 .667 159-128 *
1967 D 7-2 .778 140-45 *
1966 D 2-7 .222 55-212
1965 D 0-8 .000 20-248
1964 D 1-6 .143 50-200
1963 D 0-7-1 .062 12-253
1962 D 3-3-1 .500 91-69
1961 D 8-0 1.000 231-62 *
1960 D 8-0 1.000 234-38 *
1959 D 8-0 1.000 271-13 *
1958 D 8-0 1.000 279-26 *
1957 D 7-1 .875 160-39 *
1956 D 3-6 .333 109-163
1955 D 4-4 .500 93-55
1954 D 0-5-2 .143 44-156
1953 D 2-4 .333 71-113
1952 D 0-4 .000 20-58
1951 D 0-5 .000 33-134
365-211-5 .633 37 of 64 *

ALL-TIME OPPONENTS G W-L-T AVE.
Byron 40 25-15 .625
Flint Hamady 38 29-9 .763
Burton Atherton 35 32-3 .914
Burton Bendle 35 23-12 .657
Burton Bentley 33 25-8 .758
Genesee 30 25-4-1 .850
Montrose 28 4-24 .143
Goodrich 26 11-15 .423
Lake Fenton 24 15-9 .625
Morrice 24 17-7 .708
Flint Michigan School for the Deaf 17 9-8 .529
Perry 16 9-7 .562
Birch Run 15 9-6 .600
Flint Holy Rosary 12 4-8 .333
Webberville 12 7-4-1 .625
Hartland 11 7-3-1 .682
Ashley 10 7-2-1 .750
Gaines 8 5-2-1 .687
Reese 7 5-2 .714
Saint Charles 7 3-4 .429
Flint Hoover 6 6-0 1.000
Merrill 6 3-3 .500
Ortonville Brandon 6 6-0 1.000
Owosso Saint Paul 6 0-6 .000
Vestaburg 6 6-0 1.000
Dryden 5 4-1 .800
DeWitt 4 0-4 .000
Essexville Saint John 4 2-2 .500
Flint Academy 4 4-0 1.000
Flint Sacred Heart 4 3-1 .750
Lansing Boys Training 4 2-2 .500
Mount Morris Saint Mary 4 0-4 .000
Mount Pleasant Sacred Heart Academy 4 1-3 .250
Saginaw Saint Stephen 4 0-4 .000
Waterford Our Lady of the Lakes 4 2-2 .500
Bath 3 0-3 .000
Capac 3 3-0 1.000
Middleton Fulton 3 0-3 .000
Ubly 3 1-2 .333
Whittemore-Prescott 3 1-2 .333
Williamston 3 3-0 1.000
Cass City 2 2-0 1.000
Chesaning 2 1-1 .500
Deckerville 2 1-1 .500
Freeland 2 2-0 1.000
Hemlock 2 1-1 .500
Laingsburg 2 0-2 .000
New Lothrop Saint Michael 2 2-0 1.000
Olivet 2 1-1 .500
Oxford 2 1-1 .500
Portland Saint Patrick Catholic 2 2-0 1.000
Saginaw Holy Rosary 2 2-0 1.000
Saginaw Michigan Lutheran Seminary 2 2-0 1.000
Saginaw Saints Peter & Paul 2 0-2 .000
Traverse City Saint Francis 2 2-0 1.000
Adrian Lenawee Christian 1 1-0 1.000
Bay City All Saints 1 1-0 1.000
Bay City Visitation 1 0-1 .000
Breckenridge 1 1-0 1.000
Carson City 1 1-0 1.000
Carsonville-Port Sanilac 1 1-0 1.000
Comstock Park 1 1-0 1.000
Covert 1 1-0 1.000
Crystal Falls Forest Park 1 1-0 1.000
Essexville Garber 1 0-1 .000
Flint Saint Mary's 1 1-0 1.000
Fowler 1 1-0 1.000
Fowlerville 1 1-0 1.000
Frankenmuth 1 1-0 1.000
Grosse Pointe Woods University Liggett 1 1-0 1.000
Harbor Beach 1 0-1 .000
Harbor Beach Our Lady Lake Huron 1 1-0 1.000
Kingston 1 1-0 1.000
Linden 1 1-0 1.000
Marlette 1 1-0 1.000
Mayville 1 1-0 1.000
Mendon 1 0-1 .000
Mount Morris 1 1-0 1.000
Muskegon Catholic Central 1 0-1 .000
Onekama 1 1-0 1.000
Otisville LakeVille 1 1-0 1.000
Ottawa Lake Whiteford 1 1-0 1.000
Petersburg Summerfield 1 1-0 1.000
Pewamo-Westphalia 1 1-0 1.000
Quincy 1 1-0 1.000
Saginaw Buena Vista 1 0-1 .000
Saginaw East Catholic-Saint Mary 1 1-0 1.000
Saginaw Saint Andrew 1 0-1 .000
Schoolcraft 1 1-0 1.000
Sterling Heights Parkway Christian 1 1-0 1.000
Unionville-Sebewaing 1 0-1 .000
TOTALS 365-211-5 .633
2014   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Traverse City Saint Francis W 28-20
Sep 05 Burton Atherton W 31-0 Genesee-Area-Blue
Sep 12 Schoolcraft W 49-14
Sep 19 Burton Bendle W 62-15 Genesee-Area-Blue
Sep 26 Byron W 42-6 Genesee-Area-Blue
Oct 03 Burton Bentley W 62-6 Genesee-Area-Blue
Oct 10 Genesee W 62-14 Genesee-Area-Blue
Oct 17 Flint Hamady W 45-20 Genesee-Area-Blue
Oct 24 Montrose W 35-21
 
2013   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Traverse City Saint Francis W 28-7
Sep 06 Genesee W 59-6 Genesee-Area-Blue
Sep 13 Byron W 56-6 Genesee-Area-Blue
Sep 20 Burton Bendle W 49-6 Genesee-Area-Blue
Sep 27 Burton Atherton W 63-0 Genesee-Area-Blue
Oct 04 Flint Hamady W 63-0 Genesee-Area-Blue
Oct 11 open
Oct 18 Burton Bentley W 63-0 Genesee-Area-Blue
Oct 25 Pewamo-Westphalia W 47-33
Nov 01 Saginaw Michigan Lutheran Seminary W 35-0 ** Div-8 Pre-District **
Nov 08 Waterford Our Lady of the Lakes W 41-28 ** Div-8 District **
Nov 15 Ottawa Lake Whiteford W 58-22 ** Div-8 Regional **
Nov 22 Muskegon Catholic Central L 14-45 ** Div-8 Semifinal **
 
2012   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Byron W 49-14 Genesee-Area-Blue
Aug 31 Burton Bendle W 47-21 Genesee-Area-Blue
Sep 07 Burton Atherton W 33-0 Genesee-Area-Blue
Sep 14 Flint Hamady W 53-0 Genesee-Area-Blue
Sep 21 Dryden W 62-0 Genesee-Area-Blue
Sep 28 Burton Bentley W 63-0 Genesee-Area-Blue
Oct 05 Webberville W 2-0 Genesee-Area-Blue F
Oct 12 Morrice W 49-0 Genesee-Area-Blue
Oct 19 Genesee W 41-0 Genesee-Area-Blue
Oct 26 Mayville W 60-6 ** Div-8 Pre-District **
Nov 02 Harbor Beach L 20-56 ** Div-8 District **
 
2011   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Burton Bendle W 63-13 Genesee-Area-Blue
Sep 02 Burton Atherton W 56-6 Genesee-Area-Blue
Sep 09 Flint Hamady W 56-6 Genesee-Area-Blue
Sep 16 Dryden W 63-0 Genesee-Area-Blue
Sep 23 Burton Bentley W 61-0 Genesee-Area-Blue
Sep 30 Webberville W 68-0 Genesee-Area-Blue
Oct 07 Morrice W 68-0 Genesee-Area-Blue
Oct 14 Genesee W 56-0 Genesee-Area-Blue
Oct 21 Byron W 35-8 Genesee-Area-Blue
Oct 28 Kingston W 54-6 ** Div-8 Pre-District **
Nov 04 Ubly W 21-8 ** Div-8 District **
Nov 11 Petersburg Summerfield W 21-0 ** Div-8 Regional **
Nov 18 Mendon L 13-34 ** Div-8 Semifinal **
 
2010   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Burton Bendle W 42-0 Genesee-Area-Blue
Sep 03 Burton Atherton W 52-7 Genesee-Area-Blue
Sep 10 Flint Hamady W 49-12 Genesee-Area-Blue
Sep 17 Dryden W 55-0 Genesee-Area-Blue
Sep 24 Burton Bentley W 48-0 Genesee-Area-Blue
Oct 01 Webberville W 54-0 Genesee-Area-Blue
Oct 08 Morrice W 59-0 Genesee-Area-Blue
Oct 15 Genesee W 48-6 Genesee-Area-Blue
Oct 22 Byron W 43-7 Genesee-Area-Blue
Oct 29 Ashley W 33-6 ** Div-8 Pre-District **
Nov 05 Middleton Fulton L 27-34 ** Div-8 District **
 
2009   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Saint Charles L 14-36
Sep 04 Flint Hamady W 40-6 Genesee-Area-Blue
Sep 11 Burton Atherton W 40-6 Genesee-Area-Blue
Sep 18 Burton Bentley W 47-38 Genesee-Area-Blue
Sep 25 Adrian Lenawee Christian W 68-26
Oct 02 Genesee L 28-36 Genesee-Area-Blue
Oct 09 Byron W 15-6 Genesee-Area-Blue
Oct 16 Burton Bendle W 27-13 Genesee-Area-Blue
Oct 23 Montrose L 16-38
Oct 30 Sterling Heights Parkway Christian W 56-12 ** Div-8 Pre-District **
Nov 06 Waterford Our Lady of the Lakes L 34-44 ** Div-8 District **
 
2008   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Saint Charles L 13-42
Sep 05 Flint Hamady W 34-20 Genesee-Area-Blue
Sep 12 Burton Atherton W 48-32 Genesee-Area-Blue
Sep 19 Burton Bentley L 23-32 Genesee-Area-Blue
Sep 26 Onekama W 40-14
Oct 03 Genesee W 54-16 Genesee-Area-Blue
Oct 10 Byron W 36-9 Genesee-Area-Blue
Oct 17 Burton Bendle L 48-57 Genesee-Area-Blue
Oct 24 Montrose W 24-22
Oct 31 Mount Pleasant Sacred Heart Academy L 27-56 ** Div-8 Pre-District **
 
2007   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Saint Charles L 8-32
Aug 31 Flint Hamady L 19-31 Genesee-Area-Blue
Sep 07 Burton Atherton W 41-12 Genesee-Area-Blue
Sep 14 Burton Bentley W 50-14 Genesee-Area-Blue
Sep 21 Whittemore-Prescott L 28-36
Sep 28 Genesee W 65-6 Genesee-Area-Blue
Oct 05 Byron W 31-18 Genesee-Area-Blue
Oct 12 Burton Bendle W 36-10 Genesee-Area-Blue
Oct 19 Quincy W 42-7
Oct 26 Webberville W 28-14 ** Div-8 Pre-District **
Nov 02 Middleton Fulton L 6-48 ** Div-8 District **
 
2006   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Saint Charles W 36-8
Sep 01 Flint Hamady W 14-12 Genesee-Area-Blue
Sep 08 Burton Atherton W 49-0 Genesee-Area-Blue
Sep 15 Burton Bentley W 43-6 Genesee-Area-Blue
Sep 22 Whittemore-Prescott W 49-14
Sep 29 Genesee W 44-0 Genesee-Area-Blue
Oct 06 Byron W 56-7 Genesee-Area-Blue
Oct 13 Burton Bendle W 42-0 Genesee-Area-Blue
Oct 20 Chesaning W 10-7
Oct 27 Vestaburg W 37-0 ** Div-8 Pre-District **
Nov 03 Fowler W 47-7 ** Div-8 District **
Nov 10 Deckerville W 36-28 ** Div-8 Regional **
Nov 17 Waterford Our Lady of the Lakes W 24-10 ** Div-8 Semifinal **
Nov 24 Crystal Falls Forest Park W 34-13 ** Div-8 Final **
 
2005   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Montrose L 15-22
Sep 02 Flint Hamady W 34-12 Genesee-Area-Blue
Sep 09 Burton Atherton W 49-6 Genesee-Area-Blue
Sep 16 Burton Bentley W 39-0 Genesee-Area-Blue
Sep 23 Chesaning L 6-41
Sep 30 Genesee W 48-8 Genesee-Area-Blue
Oct 07 Byron W 61-0 Genesee-Area-Blue
Oct 14 Burton Bendle W 29-27 Genesee-Area-Blue
Oct 21 Birch Run L 21-44
Oct 28 Carsonville-Port Sanilac W 49-6 ** Div-8 Pre-District **
Nov 04 Bay City All Saints W 45-12 ** Div-8 District **
Nov 11 Waterford Our Lady of the Lakes L 14-24 ** Div-8 Regional **
 
2004   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Capac W 39-14
Sep 03 Montrose L 7-28
Sep 10 Byron W 37-0
Sep 17 Burton Atherton W 32-20 Genesee-Area-Blue
Sep 24 Burton Bentley W 49-6 Genesee-Area-Blue
Oct 01 Burton Bendle W 44-21 Genesee-Area-Blue
Oct 08 Flint Hamady W 29-6 Genesee-Area-Blue
Oct 15 Genesee W 47-0 Genesee-Area-Blue
Oct 22 Birch Run L 7-30
Oct 29 Ubly L 7-42 ** Div-7 Pre-District **
 
2003   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Capac W 35-13
Sep 05 Lake Fenton W 28-0
Sep 12 Mount Morris W 15-9
Sep 19 Burton Bentley W 45-0 Genesee-Area-Blue
Sep 26 Burton Bendle W 28-0 Genesee-Area-Blue
Oct 03 Flint Hamady W 30-0 Genesee-Area-Blue
Oct 10 Genesee W 35-0 Genesee-Area-Blue
Oct 17 Burton Atherton W 70-6 Genesee-Area-Blue
Oct 24 Hemlock W 29-8
Oct 31 Saginaw Michigan Lutheran Seminary W 40-6 ** Div-7 Pre-District **
Nov 07 Merrill W 61-21 ** Div-7 District **
Nov 14 Ubly L 22-52 ** Div-7 Regional **
 
2002   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Portland Saint Patrick Catholic W 34-20
Sep 06 Otisville LakeVille W 42-0
Sep 13 Goodrich W 26-0
Sep 20 Burton Bentley W 28-14 Genesee-Area-Blue
Sep 27 Burton Bendle W 15-7 Genesee-Area-Blue
Oct 04 Flint Hamady W 29-14 Genesee-Area-Blue
Oct 11 Genesee W 40-0 Genesee-Area-Blue
Oct 18 Burton Atherton W 48-0 Genesee-Area-Blue
Oct 25 Hemlock L 0-22
Nov 01 Merrill L 8-34 ** Div-7 Pre-District **
 
2001   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Portland Saint Patrick Catholic W 41-0
Aug 31 Flint Hamady W 34-0 Genesee-Area
Sep 07 Montrose L 0-10 Genesee-Area
Sep 14 Lake Fenton W 29-21 Genesee-Area
Sep 21 Burton Bendle L 6-21 Genesee-Area
Sep 28 Burton Bentley W 2-0 Genesee-Area F
Oct 05 Byron W 15-14 Genesee-Area
Oct 12 Genesee W 12-3 Genesee-Area
Oct 19 Burton Atherton W 20-12 Genesee-Area
Oct 26 Deckerville L 0-20 ** Div-7 Pre-District **
 
2000   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Genesee W 28-22 Genesee-Area
Sep 01 Burton Atherton W 29-0 Genesee-Area
Sep 08 Goodrich L 0-35 Genesee-Area
Sep 15 Flint Hamady W 24-20 Genesee-Area
Sep 22 Lake Fenton W 26-14 Genesee-Area
Sep 29 Burton Bentley W 21-14 Genesee-Area
Oct 06 Burton Bendle W 21-13 Genesee-Area
Oct 13 Byron W 21-7 Genesee-Area
Oct 20 Montrose L 6-45 Genesee-Area
Oct 27 Unionville-Sebewaing L 0-48 ** Div-7 Pre-District **
 
1999   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Genesee L 6-20 Genesee-Area
Sep 03 Burton Atherton W 33-0 Genesee-Area
Sep 10 Goodrich L 7-41 Genesee-Area
Sep 17 Flint Hamady W 54-6 Genesee-Area
Sep 24 Lake Fenton W 39-7 Genesee-Area
Oct 01 Burton Bentley W 51-16 Genesee-Area
Oct 08 Burton Bendle L 20-26 Genesee-Area
Oct 15 Byron W 14-8 Genesee-Area
Oct 22 Montrose L 7-41 Genesee-Area
 
1998   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Montrose L 6-44 Genesee-8
Sep 11 Burton Atherton W 21-9 Genesee-8
Sep 18 Saginaw Buena Vista L 0-16
Sep 25 Goodrich L 6-14 Genesee-8
Oct 02 Flint Hamady W 26-0 Genesee-8
Oct 09 Lake Fenton W 27-8 Genesee-8
Oct 16 Burton Bentley W 28-16 Genesee-8
Oct 23 Burton Bendle L 24-42 Genesee-8
Oct 30 Byron L 6-13 Genesee-8
 
1997   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 05 Montrose L 12-38 Genesee-8
Sep 12 Burton Atherton W 33-0 Genesee-8
Sep 19 Covert W 46-0
Sep 26 Goodrich W 42-0 Genesee-8
Oct 03 Flint Hamady W 60-0 Genesee-8
Oct 10 Lake Fenton L 14-15 Genesee-8
Oct 17 Burton Bentley W 28-18 Genesee-8
Oct 24 Burton Bendle L 21-28 Genesee-8
Oct 31 Byron W 14-13 Genesee-8
 
1996   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 06 Byron W 23-14 Genesee-8
Sep 13 Burton Atherton W 20-0 Genesee-8
Sep 20 Montrose L 14-34 Genesee-8
Sep 27 Dryden L 13-14
Oct 04 Goodrich L 14-22 Genesee-8
Oct 11 Flint Hamady W 23-8 Genesee-8
Oct 18 Lake Fenton W 15-6 Genesee-8
Oct 25 Burton Bentley W 50-20 Genesee-8
Nov 01 Burton Bendle W 23-12 Genesee-8
 
1995   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Byron L 13-14 Genesee-8
Sep 08 Burton Atherton W 48-0 Genesee-8
Sep 15 Montrose L 13-48 Genesee-8
Sep 22 Dryden W 34-6
Sep 29 Goodrich L 3-19 Genesee-8
Oct 06 Flint Hamady L 21-22 Genesee-8
Oct 13 Lake Fenton W 21-0 Genesee-8
Oct 20 Burton Bentley L 6-7 Genesee-8
Oct 27 Burton Bendle L 8-40 Genesee-8
 
1994   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Burton Bendle L 41-43 Genesee-8
Sep 09 Byron L 6-12 Genesee-8
Sep 16 Burton Atherton W 39-0 Genesee-8
Sep 23 Lake Fenton W 32-21 Genesee-8
Sep 30 Comstock Park W 14-6
Oct 07 Goodrich L 20-23 Genesee-8
Oct 14 Flint Hamady L 18-21 Genesee-8
Oct 21 Montrose L 7-56 Genesee-8
Oct 28 Burton Bentley L 7-39 Genesee-8
 
1993   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 03 Burton Bendle L 6-14 Genesee-8
Sep 10 Byron L 12-15 Genesee-8
Sep 17 Burton Atherton W 34-6 Genesee-8
Sep 24 Lake Fenton W 19-0 Genesee-8
Oct 01 Marlette W 35-0
Oct 08 Goodrich W 15-14 Genesee-8
Oct 15 Flint Hamady W 33-14 Genesee-8
Oct 22 Montrose L 19-35 Genesee-8
Oct 29 Burton Bentley L 20-32 Genesee-8
 
1992   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Burton Bentley W 7-0 Genesee-8
Sep 11 Burton Bendle L 12-13 Genesee-8
Sep 18 Byron L 0-36 Genesee-8
Sep 25 Montrose L 14-48 Genesee-8
Oct 02 Lake Fenton L 7-28 Genesee-8
Oct 09 Olivet L 6-28
Oct 16 Goodrich L 7-46 Genesee-8
Oct 23 Flint Hamady W 19-12 Genesee-8
Oct 30 Burton Atherton L 9-14 Genesee-8
 
1991   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 06 Burton Bentley L 0-14 Genesee-8
Sep 13 Burton Bendle L 0-20 Genesee-8
Sep 20 Byron L 14-22 Genesee-8
Sep 27 Montrose L 6-40 Genesee-8
Oct 04 Lake Fenton L 6-12 Genesee-8
Oct 11 Olivet W 18-6
Oct 18 Goodrich L 8-14 Genesee-8
Oct 25 Flint Hamady W 18-20 Genesee-8 F
Nov 01 Burton Atherton W 18-6 Genesee-8
 
1990   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Perry L 8-14
Sep 07 Reese W 32-0
Sep 14 Montrose L 12-41 Genesee-8
Sep 21 Flint Hamady L 0-8 Genesee-8
Sep 28 Goodrich L 14-55 Genesee-8
Oct 05 Burton Bendle W 14-0 Genesee-8
Oct 12 Lake Fenton L 15-21 Genesee-8
Oct 19 Burton Atherton W 42-0 Genesee-8
Oct 26 Burton Bentley W 21-12 Genesee-8
 
1989   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Perry W 7-0
Sep 08 Reese L 6-9
Sep 15 Burton Bentley L 14-22 Genesee-8
Sep 22 Montrose L 6-30 Genesee-8
Sep 29 Flint Hamady W 20-14 Genesee-8
Oct 06 Goodrich L 14-25 Genesee-8
Oct 13 Burton Bendle W 28-21 Genesee-8
Oct 20 Lake Fenton W 19-6 Genesee-8
Oct 27 Burton Atherton W 47-0 Genesee-8
 
1988   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Perry W 14-0
Sep 09 Reese W 38-0
Sep 16 Burton Bentley W 7-6 Genesee-8
Sep 23 Montrose L 14-33 Genesee-8
Sep 30 Flint Hamady L 16-20 Genesee-8
Oct 07 Goodrich L 11-20 Genesee-8
Oct 14 Burton Bendle W 20-0 Genesee-8
Oct 21 Lake Fenton L 0-7 Genesee-8
Oct 28 Burton Atherton W 27-12 Genesee-8
 
1987   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Perry L 8-26
Sep 11 Reese W 27-7
Sep 18 Burton Atherton L 15-28 Genesee-8
Sep 25 Burton Bentley L 6-35 Genesee-8
Oct 02 Montrose L 0-7 Genesee-8
Oct 09 Flint Hamady W 26-6 Genesee-8
Oct 16 Goodrich W 28-6 Genesee-8
Oct 23 Burton Bendle L 23-32 Genesee-8
Oct 30 Lake Fenton L 0-15 Genesee-8
 
1986   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 05 Perry L 18-28
Sep 12 Reese W 24-14
Sep 19 Burton Atherton L 16-18 Genesee-8
Sep 26 Burton Bentley W 7-6 Genesee-8
Oct 03 Montrose L 6-21 Genesee-8
Oct 10 Flint Hamady W 21-7 Genesee-8
Oct 17 Goodrich W 25-14 Genesee-8
Oct 24 Burton Bendle L 6-7 Genesee-8
Oct 31 Lake Fenton W 11-7 Genesee-8
 
1985   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 06 Perry W 20-7
Sep 13 Reese W 29-6
Sep 20 Lake Fenton W 38-19 Genesee-8
Sep 27 Burton Atherton W 12-0 Genesee-8
Oct 04 Burton Bentley L 14-30 Genesee-8
Oct 11 Montrose L 16-40 Genesee-8
Oct 18 Flint Hamady W 20-6 Genesee-8
Oct 25 Goodrich W 38-16 Genesee-8
Nov 01 Burton Bendle W 31-0 Genesee-8
 
1984   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 07 Perry L 13-24
Sep 14 Reese L 16-23
Sep 21 Lake Fenton W 20-6 Genesee-8
Sep 28 Burton Atherton W 27-6 Genesee-8
Oct 05 Burton Bentley W 28-2 Genesee-8
Oct 12 Montrose L 6-20 Genesee-8
Oct 19 Flint Hamady W 35-8 Genesee-8
Oct 26 Goodrich W 14-0 Genesee-8
Nov 02 Burton Bendle W 32-0 Genesee-8
 
1983   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 09 Perry L 15-18
Sep 16 Genesee W 7-0
Sep 23 Burton Bendle W 32-0 Genesee-8
Sep 30 Lake Fenton L 0-18 Genesee-8
Oct 07 Burton Atherton W 13-6 Genesee-8
Oct 14 Burton Bentley W 40-34 Genesee-8
Oct 21 Montrose W 13-0 Genesee-8
Oct 28 Flint Hamady W 12-6 Genesee-8
Nov 04 Goodrich W 41-0 Genesee-8
 
1982   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 10 Perry W 13-0
Sep 17 Genesee W 21-6
Sep 24 Burton Bendle W 27-0 Genesee-8
Oct 01 Lake Fenton L 0-27 Genesee-8
Oct 08 Burton Atherton W 20-12 Genesee-8
Oct 15 Burton Bentley W 38-14 Genesee-8
Oct 22 Montrose W 14-12 Genesee-8
Oct 29 Flint Hamady L 6-30 Genesee-8
Nov 05 Goodrich W 26-0 Genesee-8
 
1981   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 11 Perry W 13-6
Sep 18 Genesee W 16-9
Sep 25 Ortonville Brandon W 28-14
Oct 02 Flint Holy Rosary L 20-42
Oct 09 Saginaw East Catholic-Saint Mary W 39-0
Oct 16 Saginaw Saint Stephen L 6-7
Oct 23 Oxford W 14-12
Oct 30 Flint Academy W 40-0
Nov 06 Merrill L 3-33
 
1980   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 05 Perry W 15-8
Sep 12 Genesee W 9-0
Sep 19 Ortonville Brandon W 21-0
Sep 26 Flint Holy Rosary L 0-6
Oct 03 Mount Pleasant Sacred Heart Academy L 2-6
Oct 10 Saginaw Saint Stephen L 2-7
Oct 17 Oxford L 0-8
Oct 24 Flint Academy W 7-0
Oct 31 Merrill W 20-18
 
1979   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 07 Perry L 7-8
Sep 14 Genesee W 22-12
Sep 21 Mount Pleasant Sacred Heart Academy W 14-7
Sep 28 Flint Holy Rosary W 21-14
Oct 05 Fowlerville W 7-6
Oct 12 Saginaw Saint Stephen L 6-12
Oct 19 Williamston W 6-0
Oct 26 Flint Academy W 47-0
Nov 02 Merrill L 14-15
 
1978   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 08 Perry W 12-0
Sep 15 Genesee W 33-0
Sep 22 Mount Pleasant Sacred Heart Academy L 6-14
Sep 29 Flint Holy Rosary W 34-22 Five-County-5
Oct 06 Birch Run W 14-0 Five-County-5
Oct 13 Ortonville Brandon W 21-0 Five-County-5
Oct 20 Hartland L 6-18 Five-County-5
Oct 27 Flint Academy W 52-2
Nov 03 Merrill W 31-0
 
1977   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 09 Perry W 13-0
Sep 16 Genesee W 20-14
Sep 23 Burton Atherton W 8-0 Mid-Eastern-Eight
Sep 30 Goodrich L 0-6 Mid-Eastern-Eight
Oct 07 Montrose L 0-34 Mid-Eastern-Eight
Oct 14 Flint Holy Rosary L 21-24 Mid-Eastern-Eight
Oct 21 Burton Bendle W 19-18 Mid-Eastern-Eight
Oct 28 Byron W 27-0 Mid-Eastern-Eight
Nov 04 Flint Hamady L 8-28 Mid-Eastern-Eight
 
1976   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 17 Perry W 14-8
Sep 24 Genesee L 0-6
Oct 01 Burton Atherton W 15-14 Mid-Eastern-Eight
Oct 08 Goodrich L 6-15 Mid-Eastern-Eight
Oct 15 Montrose L 0-34 Mid-Eastern-Eight
Oct 22 Flint Holy Rosary L 0-28 Mid-Eastern-Eight
Oct 29 Burton Bendle W 15-6 Mid-Eastern-Eight
Nov 05 Byron L 6-13 Mid-Eastern-Eight
Nov 12 Flint Hamady L 0-34 Mid-Eastern-Eight
 
1975   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 12 Williamston W 21-0
Sep 19 Hartland W 20-0 Flint-Suburban
Sep 26 Flint Holy Rosary L 7-14 Flint-Suburban
Oct 03 Lake Fenton W 11-0 Flint-Suburban
Oct 10 Byron W 48-6 Flint-Suburban
Oct 17 Genesee W 27-6
Oct 24 Ortonville Brandon W 28-0 Flint-Suburban
Oct 31 Goodrich W 12-7 Flint-Suburban
Nov 07 Cass City W 39-0
 
1974   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 13 Williamston W 46-0
Sep 20 Hartland L 13-14 Flint-Suburban
Sep 27 Flint Holy Rosary W 12-6 Flint-Suburban
Oct 04 Lake Fenton L 13-14 Flint-Suburban
Oct 11 Byron W 7-6 Flint-Suburban
Oct 18 Saginaw Saints Peter & Paul L 15-32
Oct 25 Ortonville Brandon W 26-0 Flint-Suburban
Nov 01 Goodrich W 20-0 Flint-Suburban
Nov 08 Cass City W 42-7
 
1973   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 14 Genesee W 43-0 Flint-Suburban
Sep 21 Linden W 33-8 Flint-Suburban
Sep 28 Goodrich L 0-7 Flint-Suburban
Oct 05 Hartland W 21-7 Flint-Suburban
Oct 12 Lake Fenton W 13-12 Flint-Suburban
Oct 19 Saginaw Saints Peter & Paul L 0-46
Oct 26 Ortonville Brandon W 20-0 Flint-Suburban
Nov 02 Byron W 34-18 Flint-Suburban
Nov 09 Flint Holy Rosary L 13-20 Flint-Suburban
 
1972   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 15 Hartland W 14-0
Sep 22 Middleton Fulton L 18-20 Motor-Valley
Sep 29 Ashley W 19-6 Motor-Valley
Oct 06 Saint Charles W 19-13
Oct 13 Breckenridge W 20-0
Oct 20 Freeland W 41-14
Oct 27 Morrice W 44-12 Motor-Valley
Nov 03 Vestaburg W 40-0 Motor-Valley
Nov 10 Flint Michigan School for the Deaf W 40-0 Motor-Valley
 
1971   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 17 Hartland W 27-12
Sep 24 Flint Holy Rosary W 28-12
Oct 01 Morrice W 65-0 Motor-Valley
Oct 08 Saint Charles W 33-6
Oct 15 Ashley W 48-0 Motor-Valley
Oct 22 Freeland W 48-6
Oct 29 Vestaburg W 20-6 Motor-Valley
Nov 05 Flint Michigan School for the Deaf W 49-0 Motor-Valley
Nov 12 Genesee W 34-7
 
1970   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 18 Owosso Saint Paul L 7-20
Sep 25 Flint Holy Rosary L 14-26
Oct 02 Capac W 40-24
Oct 09 Flint Michigan School for the Deaf W 2-0 Motor-Valley
Oct 16 Morrice W 30-0 Motor-Valley
Oct 23 New Lothrop Saint Michael W 21-14 Motor-Valley
Oct 30 Ashley T 6-6 Motor-Valley
Nov 06 Vestaburg W 7-0 Motor-Valley
Nov 13 Genesee L 6-28
 
1969   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 12 Owosso Saint Paul L 6-12
Sep 19 Saint Charles L 14-36
Sep 26 Saginaw Saint Stephen L 6-56
Oct 03 Flint Michigan School for the Deaf L 0-16 Motor-Valley
Oct 10 Morrice L 19-40 Motor-Valley
Oct 17 New Lothrop Saint Michael W 27-12 Motor-Valley
Oct 24 Ashley W 20-6 Motor-Valley
Oct 31 Vestaburg W 31-0 Motor-Valley
Nov 07 Genesee W 14-6
 
1968   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 13 Owosso Saint Paul L 6-33
Sep 20 Saginaw Saint Andrew L 19-21
Sep 27 Morrice W 18-12 Motor-Valley
Oct 04 Flint Michigan School for the Deaf L 6-19 Motor-Valley
Oct 11 Saginaw Holy Rosary W 6-0
Oct 18 Vestaburg W 19-12 Motor-Valley
Oct 25 Ashley W 45-13 Motor-Valley
Nov 01 Lansing Boys Training W 13-12
Nov 08 Byron W 27-6
 
1967   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 15 Owosso Saint Paul L 0-18
Sep 22 Saginaw Holy Rosary W 6-0
Sep 29 Morrice W 7-0 Motor-Valley
Oct 06 Flint Michigan School for the Deaf W 28-7 Motor-Valley
Oct 13 Grosse Pointe Woods University Liggett W 33-7
Oct 20 Ashley W 34-0 Motor-Valley
Oct 27 Lansing Boys Training W 13-0
Nov 03 Harbor Beach Our Lady Lake Huron W 19-0
Nov 10 Webberville L 0-13
 
1966   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 16 Essexville Saint John W 2-0 F
Sep 23 Mount Morris Saint Mary L 0-21
Sep 30 Lansing Boys Training L 6-7
Oct 07 Flint Michigan School for the Deaf L 13-40 Motor-Valley
Oct 14 Owosso Saint Paul L 7-47
Oct 21 Ashley L 0-26 Motor-Valley
Oct 28 Whittemore-Prescott L 0-41
Nov 04 Morrice L 6-24 Motor-Valley
Nov 11 Webberville W 21-6
 
1965   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 17 Essexville Saint John L 6-27
Sep 24 Mount Morris Saint Mary L 7-26
Oct 01 Lansing Boys Training L 0-33
Oct 08 Flint Michigan School for the Deaf L 0-34
Oct 15 Owosso Saint Paul L 0-42
Oct 22 Essexville Garber L 7-14
Oct 29 Ashley L 0-38
Nov 05 Webberville L 0-34
Nov 12 open
 
1964   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 18 Flint Holy Rosary L 6-13
Sep 25 Essexville Saint John L 0-24
Oct 02 Bay City Visitation L 0-50
Oct 09 Morrice L 6-38 Motor-Valley
Oct 16 open
Oct 23 Birch Run L 0-48 Motor-Valley
Oct 30 open
Nov 06 Flint Michigan School for the Deaf L 0-21 Motor-Valley
Nov 13 Ashley W 38-6
 
1963   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 13 Flint Hamady L 0-43
Sep 20 Genesee T 0-0
Sep 27 Goodrich L 6-26
Oct 04 Morrice L 0-35 Motor-Valley
Oct 11 Byron L 0-27 Motor-Valley
Oct 18 Birch Run L 0-35 Motor-Valley
Oct 25 Hartland L 6-46 Motor-Valley
Nov 01 Flint Michigan School for the Deaf L 0-41 Motor-Valley
Nov 08 open
 
1962   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 14 Flint Hamady W 39-6
Sep 21 Byron L 6-7 Motor-Valley
Sep 28 Flint Sacred Heart L 7-13
Oct 05 Birch Run W 20-6 Motor-Valley
Oct 12 Hartland T 0-0 Motor-Valley
Oct 19 open
Oct 26 Morrice W 13-6 Motor-Valley
Nov 02 Flint Michigan School for the Deaf L 6-31 Motor-Valley
Nov 09 open
 
1961   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 15 Flint Sacred Heart W 25-0
Sep 22 Byron W 24-12 Motor-Valley
Sep 29 Flint Hamady W 40-6
Oct 06 Birch Run W 19-6 Motor-Valley
Oct 13 Hartland W 34-6 Motor-Valley
Oct 20 Gaines W 40-19 Motor-Valley
Oct 27 Morrice W 24-13 Motor-Valley
Nov 03 Flint Michigan School for the Deaf W 25-0 Motor-Valley
Nov 10 open
 
1960   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 16 Flint Sacred Heart W 7-0
Sep 23 Flint Michigan School for the Deaf W 15-0 Motor-Valley
Sep 30 Byron W 24-12 Motor-Valley
Oct 07 Flint Hoover W 33-13 Motor-Valley
Oct 14 Birch Run W 33-6 Motor-Valley
Oct 21 Hartland W 32-7 Motor-Valley
Oct 28 Gaines W 54-0 Motor-Valley
Nov 04 Morrice W 36-0 Motor-Valley
Nov 11 open
 
1959   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 18 Flint Sacred Heart W 32-0
Sep 25 Morrice W 39-6 Motor-Valley
Oct 02 Byron W 40-0 Motor-Valley
Oct 09 Hartland W 37-0 Motor-Valley
Oct 16 Flint Hoover W 46-0 Motor-Valley
Oct 23 Birch Run W 13-0 Motor-Valley
Oct 30 Flint Michigan School for the Deaf W 26-7 Motor-Valley
Nov 06 Gaines W 38-0 Motor-Valley
Nov 13 open
 
1958   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 19 Flint Saint Mary's W 34-7
Sep 26 Morrice W 34-6 Motor-Valley
Oct 03 Byron W 21-0 Motor-Valley
Oct 10 Webberville W 46-6
Oct 17 Flint Hoover W 41-0 Motor-Valley
Oct 24 Birch Run W 19-7 Motor-Valley
Oct 31 Flint Michigan School for the Deaf W 39-0 Motor-Valley
Nov 07 Gaines W 45-0 Motor-Valley
Nov 14 open
 
1957   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 20 Webberville W 13-0
Sep 27 Mount Morris Saint Mary L 12-18 Motor-Valley
Oct 04 Morrice W 30-0
Oct 11 Flint Hoover W 31-0 Motor-Valley
Oct 18 Carson City W 2-0 F
Oct 25 Birch Run W 27-14 Motor-Valley
Nov 01 Flint Michigan School for the Deaf W 38-7 Motor-Valley
Nov 08 Gaines W 7-0 Motor-Valley
Nov 15 open
 
1956   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 14 Webberville L 6-13
Sep 21 Mount Morris Saint Mary L 0-19 Motor-Valley
Sep 28 Byron L 0-20
Oct 05 Flint Hoover W 12-6 Motor-Valley
Oct 12 Morrice W 13-12
Oct 19 Birch Run L 0-20 Motor-Valley
Oct 26 Flint Michigan School for the Deaf L 12-33 Motor-Valley
Nov 02 Gaines L 14-20 Motor-Valley
Nov 09 Essexville Saint John W 52-20
 
1955   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 16 Gaines L 0-7 Tri-County-D
Sep 23 Byron L 0-6 Tri-County-D
Sep 30 Flint Hoover W 20-0
Oct 07 Webberville L 6-7 Tri-County-D
Oct 14 DeWitt L 0-21 Tri-County-D
Oct 21 Birch Run W 12-7
Oct 28 Frankenmuth W 30-7
Nov 04 open
Nov 11 Morrice W 25-0 Tri-County-D
 
1954   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 17 Gaines T 0-0 Tri-County-D
Sep 24 Byron L 0-25 Tri-County-D
Oct 01 Bath L 6-42 Tri-County-D
Oct 08 Webberville T 0-0 Tri-County-D ?
Oct 15 DeWitt L 6-27 Tri-County-D
Oct 22 Birch Run L 18-28
Oct 29 Morrice L 14-34 Tri-County-D
Nov 05 ????? 0-0
Nov 12 ????? 0-0
 
1953   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 18 Perry L 0-7
Sep 25 Morrice W 20-0 Tri-County-D
Oct 02 DeWitt L 7-13 Tri-County-D
Oct 09 Birch Run W 12-0
Oct 23 Bath L 18-46 Tri-County-D
Nov 06 Laingsburg L 14-47 Tri-County-D
 
1952   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 19 Montrose L 0-26
Sep 26 Morrice L 13-14
Oct 03 open
Oct 10 open
Oct 17 Byron L 0-6
Oct 24 DeWitt L 7-12
Oct 31 open
Nov 07 Bath 0-0
Nov 14 open
 
1951   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 14 open
Sep 21 Laingsburg L 12-32
Sep 28 Bath L 0-19
Oct 05 ????? 0-0
Oct 12 Byron L 7-27
Oct 19 Morrice L 0-24
Oct 26 open
Nov 02 Byron L 14-32
Nov 09 open