MARQUETTE REDMEN
Historical Michigan high school football scores since 1950
Copyright 1995-2017 BusStop Computing. All rights reserved.

YEAR   ENROLL   W-L   AVE.   PF-PA
2016 A 1,098 1-8 .111 168-324
2015 A 1,131 3-5 .375 173-275
2014 A 1,090 7-3 .700 224-220 * P
2013 A 1,110 5-4 .556 215-237 * P
2012 A 1,112 5-4 .556 194-209 * P
2011 A 1,131 7-3 .700 289-188 * P
2010 A 1,102 8-3 .727 294-220 * P
2009 A 1,127 0-9 .000 28-404
2008 A 1,200 0-9 .000 109-364
2007 A 1,274 4-5 .444 143-199
2006 A 1,307 3-6 .333 137-229
2005 A 1,358 1-8 .111 85-284
2004 A 1,323 2-7 .222 136-291
2003 A 1,332 3-5 .375 164-212
2002 A 1,414 5-4 .556 194-183 *
2001 A 1,487 6-4 .600 257-197 * P
2000 A 1,532 2-7 .222 172-268
1999 A 1,531 3-6 .333 171-223
1998 A 1,495 1-8 .111 95-313
1997 A 1,466 2-7 .222 132-219
1996 A 1,529 2-7 .222 125-225
1995 A 1,529 2-7 .222 99-199
1994 A 1,506 3-6 .333 142-229
1993 A 1,473 0-9 .000 127-278
1992 A 1,418 2-7 .222 77-214
1991 A 1,385 4-5 .444 157-199
1990 A 1,407 2-7 .222 88-242
1989 A 1,446 4-5 .444 139-147
1988 A 1,402 4-5 .444 120-234
1987 A 1,536 5-4 .556 142-97 *
1986 A 1,528 3-6 .333 103-142
1985 A 1,522 4-5 .444 123-172
1984 A 5-4 .556 161-134 *
1983 A 6-3 .667 252-138 *
1982 A 3-6 .333 128-175
1981 A 4-5 .444 169-145
1980 A 4-5 .444 151-105
1979 A 6-3 .667 127-95 *
1978 A 1-8 .111 78-186
1977 A 3-6 .333 57-119
1976 A 8-1 .889 112-68 *
1975 A 9-0 1.000 196-59 *
1974 A 6-3 .667 166-105 *
1973 A 6-3 .667 141-90 *
1972 A 5-4 .556 185-71 *
1971 A 6-3 .667 125-112 *
1970 A 7-1 .875 171-66 *
1969 A 5-3 .625 136-103 *
1968 A 7-0-1 .937 160-74 *
1967 A 3-5 .375 151-168
1966 A 4-2-2 .625 109-95 *
1965 A 3-5 .375 81-144
1964 A 1-6-1 .187 75-165
1963 A 3-4-1 .437 81-137
1962 A 4-3-1 .562 189-102 *
1961 A 5-3 .625 134-103 *
1960 B 6-2 .750 146-67 *
1959 B 5-2-1 .687 236-94 *
1958 B 2-5-1 .312 99-200
1957 B 8-0 1.000 241-60 *
1956 B 7-1 .875 164-55 *
1955 B 4-3-1 .562 97-90 *
249-287-9 .465 28 of 62

ALL-TIME OPPONENTS G W-L-T AVE.
Negaunee 62 31-30-1 .508
Kingsford 60 18-41-1 .308 *
Escanaba 57 13-43-1 .237 *
Gladstone 56 25-29-2 .464
Menominee 51 12-39 .235 *
Sault Sainte Marie 51 26-24-1 .520 *
Ishpeming 35 26-9 .743
Gwinn 18 13-5 .722
Alpena 15 6-9 .400
Iron River West Iron County 15 9-6 .600
Manistique 15 10-5 .667
Munising 15 10-2-3 .767
Traverse City Central 14 3-11 .214
Newberry 13 13-0 1.000
Petoskey 10 5-5 .500
Calumet 9 5-4 .556
Cheboygan 9 5-4 .556
Iron Mountain 6 5-1 .833
Ironwood 6 6-0 1.000
Traverse City West 5 0-5 .000
DePere (WI) 2 1-1 .500
Midland 2 0-2 .000
Stephenson 2 2-0 1.000
Traverse City Saint Francis 2 0-2 .000
Bay City John Glenn 1 1-0 1.000
Birmingham Detroit Country Day 1 0-1 .000
Cadillac 1 0-1 .000
Constantine 1 1-0 1.000
DePere (WI) Pennings 1 0-1 .000
Detroit Denby Tech 1 1-0 1.000
Detroit Mumford 1 1-0 1.000
Fenton 1 0-1 .000
Flint Northern 1 0-1 .000
Grafton (WI) 1 1-0 1.000
Grand Rapids Creston 1 0-1 .000
Hancock 1 0-1 .000
Montrose 1 0-1 .000
Mount Pleasant 1 0-1 .000
Superior (WI) 1 0-1 .000
TOTALS 249-287-9 .465
2017   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Traverse City Saint Francis 0-0
Sep 01 Traverse City Central 0-0
Sep 08 Sault Sainte Marie 0-0 Great-Northern-UP
Sep 15 Escanaba 0-0 Great-Northern-UP
Sep 22 Petoskey 0-0
Sep 29 Kingsford 0-0 Great-Northern-UP
Oct 06 ????? 0-0
Oct 13 Negaunee 0-0
Oct 20 Menominee 0-0 Great-Northern-UP
 
2016   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Traverse City Saint Francis L 14-40
Sep 02 Traverse City Central L 20-45
Sep 09 Sault Sainte Marie W 23-6 Great-Northern-UP
Sep 16 Escanaba L 3-20 Great-Northern-UP
Sep 23 Gladstone L 45-46 Great-Northern-UP
Sep 30 Kingsford L 28-42 Great-Northern-UP
Oct 07 Birmingham Detroit Country Day L 0-32
Oct 14 Negaunee L 0-32
Oct 21 Menominee L 35-61 Great-Northern-UP
 
2015   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Traverse City Saint Francis L 0-42
Sep 04 Traverse City Central L 35-56
Sep 11 Sault Sainte Marie L 21-35
Sep 18 Escanaba W 28-21 Great-Northern-UP
Sep 25 Gladstone W 46-16 Great-Northern-UP
Oct 02 Kingsford L 7-49 Great-Northern-UP
Oct 09 open
Oct 16 Negaunee W 23-22
Oct 23 Menominee L 13-34 Great-Northern-UP
 
2014   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Traverse City Central L 13-34
Sep 05 Grafton (WI) W 32-20
Sep 12 Sault Sainte Marie W 35-17
Sep 19 Escanaba W 24-22 Great-Northern-UP
Sep 26 Gladstone W 21-13 Great-Northern-UP
Oct 03 Kingsford W 13-8 Great-Northern-UP
Oct 10 Constantine W 35-10
Oct 17 Negaunee W 9-8
Oct 24 Menominee L 28-48 Great-Northern-UP
Oct 31 Mount Pleasant L 14-40 3-PreDistrict
 
2013   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Traverse City Central W 31-23
Sep 06 Cheboygan W 35-3
Sep 13 Sault Sainte Marie W 17-14
Sep 20 Escanaba L 14-35 Great-Northern-UP
Sep 27 Gladstone W 63-32 Great-Northern-UP
Oct 04 Kingsford W 24-0 Great-Northern-UP
Oct 11 open
Oct 18 Negaunee L 14-38
Oct 25 Menominee L 7-51 Great-Northern-UP
Nov 01 Midland L 10-41 2-PreDistrict
 
2012   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Detroit Denby Tech W 34-12
Aug 31 Cheboygan W 34-21
Sep 07 Sault Sainte Marie W 7-0
Sep 14 Escanaba L 22-31 Great-Northern-UP
Sep 21 Gladstone W 35-14 Great-Northern-UP
Sep 28 Kingsford L 14-21 Great-Northern-UP
Oct 05 Menominee L 7-42 Great-Northern-UP
Oct 12 Negaunee W 34-26
Oct 19 open
Oct 26 Midland L 7-42 2-PreDistrict
 
2011   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Detroit Mumford W 44-6
Sep 02 Cheboygan W 35-7
Sep 09 Sault Sainte Marie W 49-13
Sep 16 Escanaba L 42-43 Great-Northern-UP
Sep 23 Gladstone W 42-6 Great-Northern-UP
Sep 30 Kingsford W 20-16 Great-Northern-UP
Oct 07 Menominee W 10-7 Great-Northern-UP
Oct 14 Negaunee W 20-14
Oct 21 Calumet L 6-31
Oct 28 Fenton L 21-45 2-PreDistrict
 
2010   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Petoskey L 14-21
Sep 03 Sault Sainte Marie W 40-20
Sep 10 Cheboygan W 34-27
Sep 17 Escanaba W 24-7 Great-Northern-UP
Sep 24 Gladstone W 35-27 Great-Northern-UP
Oct 01 Kingsford L 27-34 Great-Northern-UP
Oct 08 Menominee W 17-14 Great-Northern-UP
Oct 15 Negaunee W 20-14
Oct 22 Calumet W 20-6
Oct 29 Bay City John Glenn W 63-22 3-PreDistrict
Nov 05 Cadillac L 0-28 3-District
 
2009   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Petoskey L 0-48
Sep 04 Sault Sainte Marie L 0-30
Sep 11 Cheboygan L 8-35
Sep 18 Escanaba L 0-73 Great-Northern-UP
Sep 25 Gladstone L 8-54 Great-Northern-UP
Oct 02 Kingsford L 0-47 Great-Northern-UP
Oct 09 Menominee L 6-39 Great-Northern-UP
Oct 16 Negaunee L 6-37
Oct 23 Calumet L 0-41
 
2008   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Petoskey L 10-55
Sep 05 Sault Sainte Marie L 16-21
Sep 12 Cheboygan L 0-39
Sep 19 Escanaba L 13-48 Great-Northern-UP
Sep 26 Gladstone L 14-46 Great-Northern-UP
Oct 03 Kingsford L 14-35 Great-Northern-UP
Oct 10 Menominee L 12-40 Great-Northern-UP
Oct 17 Negaunee L 8-39
Oct 24 Calumet L 22-41
 
2007   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Petoskey W 28-7
Aug 31 Sault Sainte Marie L 14-27
Sep 07 Cheboygan L 0-35
Sep 14 Escanaba W 31-12 Great-Northern-UP
Sep 21 Gladstone W 29-18 Great-Northern-UP
Sep 28 Kingsford L 6-41 Great-Northern-UP
Oct 05 Menominee L 13-18 Great-Northern-UP
Oct 12 Negaunee W 22-14
Oct 19 Calumet L 0-27
 
2006   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Petoskey L 16-17
Sep 01 Sault Sainte Marie L 14-37
Sep 08 Montrose L 14-15
Sep 15 Escanaba L 7-42 Great-Northern-UP
Sep 22 Gladstone W 15-12 Great-Northern-UP
Sep 29 Kingsford L 2-35 Great-Northern-UP
Oct 06 Menominee L 0-50 Great-Northern-UP
Oct 13 Negaunee W 38-0
Oct 20 Calumet W 31-21
 
2005   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Petoskey L 0-20
Sep 02 Sault Sainte Marie L 10-14
Sep 09 Traverse City West L 0-36
Sep 16 Escanaba L 13-47 Great-Northern-UP
Sep 23 Gladstone L 7-28 Great-Northern-UP
Sep 30 Kingsford L 14-35 Great-Northern-UP
Oct 07 Menominee L 7-42 Great-Northern-UP
Oct 14 Negaunee L 6-41
Oct 21 Calumet W 28-21
 
2004   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Petoskey W 36-33
Sep 03 Sault Sainte Marie L 24-35
Sep 10 Traverse City West L 14-41
Sep 17 Escanaba W 28-7 Great-Northern-UP
Sep 24 Gladstone L 0-35 Great-Northern-UP
Oct 01 Kingsford L 7-41 Great-Northern-UP
Oct 08 Menominee L 0-27 Great-Northern-UP
Oct 15 Negaunee L 0-38
Oct 22 Superior (WI) L 27-34
 
2003   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Petoskey W 24-20
Sep 05 Sault Sainte Marie L 13-26
Sep 12 open
Sep 19 Escanaba L 24-33 Great-Northern-UP
Sep 26 Gladstone W 21-0 Great-Northern-UP
Oct 03 Kingsford L 28-42 Great-Northern-UP
Oct 10 Menominee L 0-40 Great-Northern-UP
Oct 17 Negaunee L 7-35
Oct 24 Calumet W 47-16
 
2002   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Petoskey W 31-13
Sep 06 Sault Sainte Marie W 42-6
Sep 13 Menominee L 0-41 Great-Northern-UP
Sep 20 Escanaba L 0-7 Great-Northern-UP
Sep 27 Gladstone W 45-20 Great-Northern-UP
Oct 04 Kingsford L 14-35 Great-Northern-UP
Oct 11 DePere (WI) W 22-21
Oct 18 Negaunee L 20-28
Oct 25 Calumet W 20-12
 
2001   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Petoskey W 33-0
Aug 31 Sault Sainte Marie W 18-6
Sep 07 Menominee L 21-23 Great-Northern-UP
Sep 14 Escanaba W 23-22 Great-Northern-UP
Sep 21 Gladstone W 33-12 Great-Northern-UP
Sep 28 Kingsford L 13-35 Great-Northern-UP
Oct 05 DePere (WI) L 25-49
Oct 12 Negaunee W 45-0
Oct 19 Cheboygan W 36-19
Oct 26 Grand Rapids Creston L 10-31 2-PreDistrict
 
2000   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Alpena W 34-28
Sep 01 Sault Sainte Marie W 25-14
Sep 08 Menominee L 27-40 Great-Northern-UP
Sep 15 Escanaba L 20-34 Great-Northern-UP
Sep 22 Gladstone L 6-13 Great-Northern-UP
Sep 29 Kingsford L 15-49 Great-Northern-UP
Oct 06 Flint Northern L 25-32
Oct 13 Negaunee L 20-34
Oct 20 Cheboygan L 0-24
 
1999   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Traverse City Central W 35-13
Sep 03 Sault Sainte Marie L 18-20
Sep 10 Menominee L 13-43 Great-Northern-UP
Sep 17 Escanaba L 14-28 Great-Northern-UP
Sep 24 Gladstone W 44-12 Great-Northern-UP
Oct 01 Kingsford L 27-28 Great-Northern-UP
Oct 08 Traverse City West L 6-34
Oct 15 Negaunee L 6-30
Oct 22 Alpena W 8-15 F
 
1998   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Traverse City Central L 0-21
Sep 11 Sault Sainte Marie L 12-18
Sep 18 Kingsford L 13-49 Great-Northern-UP
Sep 25 Escanaba L 13-48 Great-Northern-UP
Oct 02 Gladstone L 7-33 Great-Northern-UP
Oct 09 Menominee L 7-47 Great-Northern-UP
Oct 16 Traverse City West L 13-48
Oct 23 Negaunee L 2-35
Oct 30 Alpena W 28-14
 
1997   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 05 Traverse City Central W 14-6
Sep 12 Sault Sainte Marie W 40-34
Sep 19 Kingsford L 7-43 Great-Northern-UP
Sep 26 Escanaba L 0-21 Great-Northern-UP
Oct 03 Gladstone L 14-15 Great-Northern-UP
Oct 10 Menominee L 14-35 Great-Northern-UP
Oct 17 Traverse City West L 17-19
Oct 24 Negaunee L 7-26
Oct 31 Alpena L 19-20
 
1996   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 06 Traverse City Central L 14-21 Great-Lakes
Sep 13 Sault Sainte Marie W 22-0
Sep 20 Kingsford L 6-46 Great-Northern-UP
Sep 27 Escanaba L 28-34 Great-Northern-UP
Oct 04 Gladstone L 16-28 Great-Northern-UP
Oct 11 Menominee L 0-34 Great-Northern-UP
Oct 18 Gwinn W 29-21
Oct 25 Negaunee L 0-27
Nov 01 Alpena L 10-14 Great-Lakes
 
1995   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Traverse City Central L 0-41 Great-Lakes
Sep 08 Sault Sainte Marie L 25-26
Sep 15 Kingsford L 20-47 Great-Northern-UP
Sep 22 Escanaba L 6-34 Great-Northern-UP
Sep 29 Gladstone L 15-20 Great-Northern-UP
Oct 06 Menominee W 13-12 Great-Northern-UP
Oct 13 Gwinn L 6-7
Oct 20 Negaunee L 7-12
Oct 27 Alpena W 7-0 Great-Lakes
 
1994   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Traverse City Central L 0-37 Great-Lakes
Sep 09 Sault Sainte Marie W 34-12
Sep 16 Kingsford L 0-28 Great-Northern-UP
Sep 23 Escanaba L 21-28 Great-Northern-UP
Sep 30 Gladstone W 27-14 Great-Northern-UP
Oct 07 Menominee L 6-42 Great-Northern-UP
Oct 14 Gwinn W 33-14
Oct 21 Negaunee L 7-28
Oct 28 Alpena L 14-26 Great-Lakes
 
1993   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 03 Traverse City Central L 6-13 Great-Lakes
Sep 10 Sault Sainte Marie L 7-14
Sep 17 Kingsford L 12-43 Great-Northern-UP
Sep 24 Escanaba L 21-41 Great-Northern-UP
Oct 01 Gladstone L 26-30 Great-Northern-UP
Oct 08 Menominee L 18-40 Great-Northern-UP
Oct 15 Gwinn L 8-26
Oct 22 Negaunee L 16-44
Oct 29 Alpena L 13-27 Great-Lakes
 
1992   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Traverse City Central L 0-21 Great-Lakes
Sep 11 Sault Sainte Marie W 13-12
Sep 18 Kingsford L 0-35 Great-Northern-UP
Sep 25 Escanaba L 7-27 Great-Northern-UP
Oct 02 Gladstone L 17-27 Great-Northern-UP
Oct 09 Menominee L 6-34 Great-Northern-UP
Oct 16 Gwinn W 15-11
Oct 23 Negaunee L 13-21
Oct 30 Alpena L 6-26 Great-Lakes
 
1991   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 06 Traverse City Central L 7-35 Great-Lakes
Sep 13 Sault Sainte Marie W 30-12
Sep 20 Kingsford L 10-21 Great-Northern-UP
Sep 27 Escanaba W 21-17 Great-Northern-UP
Oct 04 Gladstone L 26-31 Great-Northern-UP
Oct 11 Menominee W 21-16 Great-Northern-UP
Oct 18 Gwinn W 28-0
Oct 25 Negaunee L 7-34
Nov 01 Alpena L 7-33 Great-Lakes
 
1990   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Traverse City Central L 7-41 Great-Lakes
Sep 07 Sault Sainte Marie W 17-0
Sep 14 Kingsford L 0-36 Great-Northern-UP
Sep 21 Escanaba L 0-28 Great-Northern-UP
Sep 28 Gladstone L 19-35 Great-Northern-UP
Oct 05 Menominee L 7-44 Great-Northern-UP
Oct 12 Gwinn W 17-14
Oct 19 Negaunee L 14-19
Oct 26 Alpena L 7-25 Great-Lakes
 
1989   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Kingsford L 0-26 A-B-C
Sep 08 Sault Sainte Marie W 34-6
Sep 15 Ishpeming W 19-0
Sep 22 Escanaba L 14-37 A-B-C
Sep 29 Gladstone L 13-19 A-B-C
Oct 06 Menominee L 12-21 A-B-C
Oct 13 Gwinn W 28-22
Oct 20 Negaunee W 6-0
Oct 27 Alpena L 13-16
 
1988   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Kingsford L 12-28 A-B-C
Sep 09 Sault Sainte Marie W 21-7
Sep 16 Ishpeming W 14-8
Sep 23 Escanaba L 22-56 A-B-C
Sep 30 Gladstone L 23-34 A-B-C
Oct 07 Menominee L 0-54 A-B-C
Oct 14 Gwinn W 12-8
Oct 21 Negaunee W 16-7
Oct 28 Alpena L 0-32
 
1987   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Kingsford W 14-12 A-B-C
Sep 11 Menominee L 0-6 A-B-C
Sep 18 Ishpeming W 20-0
Sep 25 Escanaba L 6-15
Oct 02 Gladstone W 17-15 A-B-C
Oct 09 Iron River West Iron County L 7-20 A-B-C
Oct 16 Gwinn W 24-6
Oct 23 Negaunee L 13-16
Oct 30 Ironwood W 41-7 A-B-C
 
1986   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Kingsford L 13-21 A-B-C
Sep 05 Menominee L 6-24 A-B-C
Sep 12 Ishpeming W 26-6
Sep 19 Escanaba L 0-25
Sep 26 Gladstone L 7-20 A-B-C
Oct 03 Iron River West Iron County W 24-6 A-B-C
Oct 10 Gwinn L 3-6
Oct 17 Negaunee L 7-28
Oct 24 Ironwood W 17-6 A-B-C
 
1985   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Kingsford W 12-0 A-B-C
Sep 06 Menominee L 14-30 A-B-C
Sep 13 Ishpeming W 21-14
Sep 20 Escanaba L 7-42 A-B-C
Sep 27 Gladstone L 0-27 A-B-C
Oct 04 Iron River West Iron County L 7-13
Oct 11 Gwinn L 6-7
Oct 18 Negaunee W 27-19
Oct 25 Alpena W 29-20
 
1984   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Kingsford W 28-14 A-B-C
Sep 07 Menominee W 28-21 A-B-C
Sep 14 Ishpeming L 7-8
Sep 21 Escanaba L 14-28 A-B-C
Sep 28 Gladstone L 12-14 A-B-C
Oct 05 Iron River West Iron County L 7-21
Oct 12 Gwinn W 22-0
Oct 19 Negaunee W 15-14
Oct 26 Alpena W 28-14
 
1983   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Kingsford L 17-19 Great-Northern
Sep 09 Menominee L 7-12 Great-Northern
Sep 16 Ishpeming W 28-8
Sep 23 Escanaba L 21-35 Great-Northern
Sep 30 Gladstone W 24-22 Great-Northern
Oct 07 Iron River West Iron County W 47-24
Oct 14 Gwinn W 41-6
Oct 21 Negaunee W 40-12
Oct 28 Escanaba W 27-0
 
1982   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 03 Kingsford L 0-10 Great-Northern
Sep 10 Menominee L 18-38 Great-Northern
Sep 17 Ishpeming W 13-12
Sep 24 Escanaba L 0-28 Great-Northern
Oct 01 Gladstone L 12-28 Great-Northern
Oct 08 Iron River West Iron County W 27-15
Oct 15 Gwinn W 32-0
Oct 22 Negaunee L 14-16
Oct 29 Escanaba L 12-28
 
1981   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Kingsford L 6-13 Great-Northern
Sep 11 Iron River West Iron County W 19-0 Great-Northern
Sep 18 Ishpeming W 21-0
Sep 25 Gladstone L 12-27 Great-Northern
Oct 02 Sault Sainte Marie W 43-0
Oct 09 Menominee L 18-21 Great-Northern
Oct 16 Gwinn W 42-36
Oct 23 Negaunee L 8-21
Oct 30 Escanaba L 0-27 Great-Northern
 
1980   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Kingsford L 6-12 Great-Northern
Sep 05 Iron River West Iron County W 23-13 Great-Northern
Sep 12 Ishpeming W 27-0
Sep 19 Gladstone L 7-12 Great-Northern
Sep 26 Sault Sainte Marie W 42-7
Oct 03 Menominee L 14-27 Great-Northern
Oct 10 Gwinn L 6-7
Oct 17 Negaunee W 14-8
Oct 24 Escanaba L 12-19 Great-Northern
 
1979   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Kingsford W 25-6 Great-Northern
Sep 07 Iron River West Iron County W 9-6 Great-Northern
Sep 14 Ishpeming L 0-14
Sep 21 Gladstone W 27-8 Great-Northern
Sep 28 Sault Sainte Marie W 20-8
Oct 05 Menominee L 13-20 Great-Northern
Oct 12 Gwinn W 12-6
Oct 19 Negaunee W 14-0
Oct 26 Escanaba L 7-27 Great-Northern
 
1978   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Kingsford L 7-20 Great-Northern
Sep 08 Iron River West Iron County L 13-14 Great-Northern
Sep 15 Ishpeming L 0-20
Sep 22 Gladstone L 14-22 Great-Northern
Sep 29 Sault Sainte Marie L 10-27
Oct 06 Menominee W 27-26 Great-Northern
Oct 13 Hancock L 7-22
Oct 20 Negaunee L 0-13
Oct 27 Escanaba L 0-22 Great-Northern
 
1977   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Escanaba W 14-7 Great-Northern
Sep 09 Iron Mountain W 21-8 Great-Northern
Sep 16 Ishpeming L 3-6
Sep 23 Gladstone L 0-16 Great-Northern
Sep 30 Iron River West Iron County L 0-10 Great-Northern
Oct 07 Menominee L 0-12 Great-Northern
Oct 14 Ironwood W 12-6 Great-Northern
Oct 21 Negaunee L 7-20
Oct 28 Kingsford L 0-34 Great-Northern
 
1976   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 03 Escanaba W 7-0 Great-Northern
Sep 10 Iron Mountain W 15-6 Great-Northern
Sep 17 Ishpeming L 12-35
Sep 24 Gladstone W 19-6 Great-Northern
Oct 01 Iron River West Iron County W 20-6 Great-Northern
Oct 08 Menominee W 14-12 Great-Northern
Oct 15 Ironwood W 6-0 Great-Northern
Oct 22 Negaunee W 13-0
Oct 29 Kingsford W 6-3 Great-Northern
 
1975   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Escanaba W 7-0 Great-Northern
Sep 05 Iron Mountain W 18-7 Great-Northern
Sep 12 Ishpeming W 21-6
Sep 19 Gladstone W 28-8 Great-Northern
Sep 26 Iron River West Iron County W 46-0 Great-Northern
Oct 03 Menominee W 7-6 Great-Northern
Oct 10 Ironwood W 14-12 Great-Northern
Oct 17 Negaunee W 21-7
Oct 24 Kingsford W 34-13 Great-Northern
 
1974   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Escanaba L 6-19 Great-Northern
Sep 06 Iron Mountain W 61-0 Great-Northern
Sep 13 Ishpeming L 7-21
Sep 20 Gladstone W 14-6 Great-Northern
Sep 27 Iron River West Iron County L 0-19 Great-Northern
Oct 04 Menominee W 7-6 Great-Northern
Oct 11 Ironwood W 22-21 Great-Northern
Oct 18 Negaunee W 14-6
Oct 25 Kingsford W 35-7 Great-Northern
 
1973   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Escanaba L 14-21 Great-Northern
Sep 07 Iron Mountain W 17-15 Great-Northern
Sep 14 Ishpeming W 28-0
Sep 21 Gladstone W 35-3
Sep 28 Iron River West Iron County W 7-6 Great-Northern
Oct 05 Menominee W 14-0 Great-Northern
Oct 12 DePere (WI) Pennings L 13-14
Oct 19 Negaunee L 0-31
Oct 26 Kingsford W 13-0 Great-Northern
 
1972   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Escanaba L 6-14
Sep 08 Munising W 27-0 Great-Lakes
Sep 15 Negaunee W 19-0 Great-Lakes
Sep 22 Gladstone L 8-11 Great-Lakes
Sep 29 Newberry W 33-6 Great-Lakes
Oct 06 Sault Sainte Marie L 13-15 Great-Lakes
Oct 13 Ishpeming W 26-6 Great-Lakes
Oct 20 Manistique W 41-6 Great-Lakes
Oct 27 Iron Mountain L 12-13
 
1971   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 03 Escanaba L 6-28
Sep 10 Munising W 7-6 Great-Lakes
Sep 17 Negaunee W 24-6 Great-Lakes
Sep 24 Gladstone L 0-14 Great-Lakes
Oct 01 Newberry W 23-14 Great-Lakes
Oct 08 Sault Sainte Marie W 15-0 Great-Lakes
Oct 15 Ishpeming W 21-18 Great-Lakes
Oct 22 Manistique W 29-0 Great-Lakes
Oct 29 Kingsford L 0-26
 
1970   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Escanaba L 7-13
Sep 11 Munising W 35-6 Great-Lakes
Sep 18 Negaunee W 20-13 Great-Lakes
Sep 25 Gladstone W 9-7 Great-Lakes
Oct 02 Newberry W 13-8 Great-Lakes
Oct 09 Sault Sainte Marie W 33-12 Great-Lakes
Oct 16 Ishpeming W 21-0 Great-Lakes
Oct 23 Manistique W 33-7 Great-Lakes
Oct 30 open
 
1969   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Kingsford W 20-0
Sep 05 Munising W 26-0 Great-Lakes
Sep 12 Negaunee W 14-6 Great-Lakes
Sep 19 Gladstone L 6-42 Great-Lakes
Sep 26 Newberry W 31-14 Great-Lakes
Oct 03 Sault Sainte Marie L 14-21 Great-Lakes
Oct 10 Ishpeming L 12-14 Great-Lakes
Oct 17 Manistique W 13-6 Great-Lakes
Oct 24 open
 
1968   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Kingsford T 19-19
Sep 06 Munising W 12-0 Great-Lakes
Sep 13 Negaunee W 14-7 Great-Lakes
Sep 20 Gladstone W 21-12 Great-Lakes
Sep 27 Newberry W 12-9 Great-Lakes
Oct 04 Sault Sainte Marie W 19-13 Great-Lakes
Oct 11 Ishpeming W 32-7 Great-Lakes
Oct 18 Manistique W 31-7 Great-Lakes
Oct 25 open
 
1967   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Kingsford L 21-33
Sep 08 Munising W 40-24 Great-Lakes
Sep 15 Negaunee L 7-33 Great-Lakes
Sep 22 Gladstone L 7-13 Great-Lakes
Sep 29 Newberry W 25-12 Great-Lakes
Oct 06 Sault Sainte Marie L 7-8 Great-Lakes
Oct 13 Ishpeming W 25-18 Great-Lakes
Oct 20 Manistique L 19-27 Great-Lakes
Oct 27 open
 
1966   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Kingsford W 6-0
Sep 09 Munising L 13-32 Great-Lakes
Sep 16 Negaunee W 32-12 Great-Lakes
Sep 23 Gladstone T 6-6 Great-Lakes
Sep 30 Newberry W 14-7 Great-Lakes
Oct 07 Sault Sainte Marie T 13-13 Great-Lakes
Oct 14 Ishpeming W 25-12 Great-Lakes
Oct 21 Manistique L 0-13 Great-Lakes
Oct 28 open
 
1965   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 03 Kingsford L 0-25
Sep 10 Menominee L 6-13
Sep 17 Munising L 2-6 Great-Lakes
Sep 24 Negaunee L 6-20 Great-Lakes
Oct 01 Escanaba L 0-29
Oct 08 Ishpeming W 20-18 Great-Lakes
Oct 15 Manistique W 27-26 Great-Lakes
Oct 22 Sault Sainte Marie W 20-7 Great-Lakes
Oct 29 open
 
1964   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Kingsford L 12-47
Sep 11 Menominee L 12-26
Sep 18 Munising W 13-0 Great-Lakes
Sep 25 Negaunee T 6-6 Great-Lakes
Oct 02 Escanaba L 7-40 Great-Lakes
Oct 09 Ishpeming L 13-14 Great-Lakes
Oct 16 Manistique L 0-13 Great-Lakes
Oct 23 Sault Sainte Marie L 12-19 Great-Lakes
Oct 30 open
 
1963   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Kingsford L 0-39
Sep 06 Menominee L 7-12
Sep 13 Manistique W 21-6 Great-Lakes
Sep 20 Gladstone T 12-12 Great-Lakes
Sep 27 Escanaba L 0-21 Great-Lakes
Oct 04 Ishpeming W 6-0 Great-Lakes
Oct 11 Negaunee W 28-13 Great-Lakes
Oct 18 Sault Sainte Marie L 7-34 Great-Lakes
Oct 25 open
 
1962   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Kingsford L 26-34
Sep 07 Menominee L 0-14
Sep 14 Stephenson W 41-7 Great-Lakes
Sep 21 Newberry W 42-0 Great-Lakes
Sep 28 Escanaba T 7-7 Great-Lakes
Oct 05 Ishpeming W 34-7 Great-Lakes
Oct 12 Negaunee W 39-6 Great-Lakes
Oct 19 Sault Sainte Marie L 0-27 Great-Lakes
Oct 26 open
 
1961   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Kingsford W 21-13
Sep 08 Menominee L 0-19
Sep 15 Gladstone W 13-0 Great-Lakes
Sep 22 Munising W 13-6 Great-Lakes
Sep 29 Escanaba L 0-26 Great-Lakes
Oct 06 Ishpeming W 32-0 Great-Lakes
Oct 13 Negaunee W 28-7 Great-Lakes
Oct 20 Sault Sainte Marie L 27-32 Great-Lakes
Oct 27 open
 
1960   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Kingsford W 13-0
Sep 09 Menominee W 19-7
Sep 16 Newberry W 19-0 Great-Lakes
Sep 23 Stephenson W 12-6 Great-Lakes
Sep 30 Escanaba W 18-14 Great-Lakes
Oct 07 Ishpeming L 13-20 Great-Lakes
Oct 14 Negaunee W 33-0 Great-Lakes
Oct 21 Sault Sainte Marie L 19-20 Great-Lakes
Oct 28 open
 
1959   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Kingsford W 40-13
Sep 04 Menominee W 19-6
Sep 11 Munising T 14-14 Great-Lakes
Sep 18 Manistique L 26-28 Great-Lakes
Sep 25 Escanaba W 26-0 Great-Lakes
Oct 02 Ishpeming W 39-0 Great-Lakes
Oct 09 Negaunee L 25-27 Great-Lakes
Oct 16 Sault Sainte Marie W 47-6 Great-Lakes
Oct 23 open
 
1958   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Kingsford L 7-33
Sep 05 Munising T 19-19 Great-Lakes
Sep 12 Newberry W 26-7 Great-Lakes
Sep 19 Ishpeming W 14-6 Great-Lakes
Sep 26 Escanaba L 14-29 Great-Lakes
Oct 03 Sault Sainte Marie L 0-20 Great-Lakes
Oct 10 Negaunee L 6-53 Great-Lakes
Oct 17 Manistique L 13-33 Great-Lakes
Oct 24 open
 
1957   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Kingsford W 21-14
Sep 06 Munising W 39-6 Great-Lakes
Sep 13 Newberry W 46-0 Great-Lakes
Sep 20 Ishpeming W 21-19 Great-Lakes
Sep 27 Gladstone W 32-7 Great-Lakes
Oct 04 Sault Sainte Marie W 25-7 Great-Lakes
Oct 11 Negaunee W 31-7 Great-Lakes
Oct 18 Manistique W 26-0 Great-Lakes
Oct 25 open
 
1956   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Kingsford W 21-14
Sep 07 Munising W 20-0 Great-Lakes
Sep 14 Newberry W 40-0 Great-Lakes
Sep 21 Ishpeming W 19-14 Great-Lakes
Sep 28 Gladstone W 12-0 Great-Lakes
Oct 05 Sault Sainte Marie L 0-21 Great-Lakes
Oct 12 Negaunee W 26-0 Great-Lakes
Oct 19 Manistique W 26-6 Great-Lakes
Oct 26 open
 
1955   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Kingsford L 12-19
Sep 09 Munising T 7-7 Great-Lakes
Sep 16 Newberry W 19-6 Great-Lakes
Sep 23 Ishpeming W 13-12 Great-Lakes
Sep 30 Gladstone L 6-7 Great-Lakes
Oct 07 Sault Sainte Marie L 6-19 Great-Lakes
Oct 14 Negaunee W 14-6 Great-Lakes
Oct 21 Manistique W 20-14 Great-Lakes
Oct 28 open