HANCOCK BULLDOGS
Historical Michigan high school football scores since 1950
Copyright 1995-2017 BusStop Computing. All rights reserved.

YEAR   ENROLL   W-L   AVE.   PF-PA
2016 C 248 5-4 .556 243-239 *
2015 C 262 1-8 .111 157-330
2014 C 276 2-7 .222 128-350
2013 C 263 3-6 .333 165-207
2012 C 244 3-6 .333 191-241
2011 C 233 3-6 .333 176-243
2010 C 218 5-4 .556 133-193 *
2009 D 223 2-7 .222 183-305
2008 C 243 4-5 .444 200-248
2007 C 264 2-7 .222 95-211
2006 C 291 7-3 .700 251-128 * P
2005 C 332 5-4 .556 227-180 *
2004 C 327 2-7 .222 172-228
2003 C 341 4-4 .500 199-195 *
2002 C 347 0-9 .000 116-324
2001 C 326 5-4 .556 184-194 *
2000 C 332 4-5 .444 210-230
1999 C 338 0-9 .000 85-278
1998 C 328 0-9 .000 75-375
1997 C 316 0-9 .000 26-370
1996 C 292 4-5 .444 133-218
1995 C 292 7-3 .700 237-137 * P
1994 C 290 5-4 .556 163-117 *
1993 C 324 5-4 .556 204-94 *
1992 C 323 1-8 .111 101-279
1991 C 304 6-3 .667 102-132 *
1990 C 298 1-7-1 .167 67-192
1989 C 296 7-2 .778 156-95 *
1988 C 305 6-3 .667 139-110 *
1987 C 306 4-5 .444 116-111
1986 C 311 5-4 .556 71-125 *
1985 D 298 2-7 .222 58-158
1984 C 9-0 1.000 245-68 *
1983 D 8-0 1.000 136-46 *
1982 C 1-7 .125 45-101
1981 C 3-5 .375 91-92
1980 C 4-4 .500 115-121 *
1979 C 3-4 .429 78-59
1978 C 6-2 .750 124-79 *
1977 C 6-2 .750 160-41 *
1976 C 6-2 .750 224-71 *
1975 C 4-4 .500 146-141 *
1974 C 4-4 .500 185-111 *
1973 C 7-1 .875 222-47 *
1972 C 5-3 .625 185-94 *
1971 C 2-5-1 .312 65-168
1970 C 5-2-1 .687 46-58 *
1969 C 7-0-1 .937 183-6 *
1968 C 4-4 .500 174-116 *
1967 C 7-0 1.000 168-40 *
1966 C 3-5 .375 39-149
1965 C 2-5-1 .312 62-128
1964 C 4-4 .500 143-140 *
1963 B 3-5 .375 99-120
1962 B 4-3-1 .562 131-109 *
1961 B 8-0 1.000 203-47 *
1960 B 5-3 .625 142-58 *
1959 B 5-3 .625 234-76 *
1958 B 4-4 .500 150-123 *
1957 B 4-4 .500 125-107 *
1956 B 4-4 .500 185-137 *
1955 B 6-1 .857 187-15 *
253-268-6 .486 36 of 62

ALL-TIME OPPONENTS G W-L-T AVE.
Calumet 63 24-39 .381 *
Houghton 62 37-23-2 .613 *
L'Anse 62 32-29-1 .524 *
Lake Linden-Hubbell 42 20-22 .476
Eagle River (WI) Northland Pines 37 14-23 .378
Ironwood 33 18-15 .545 *
Ontonagon 30 17-13 .567
Iron River West Iron County 28 4-24 .143 *
Crystal Falls Forest Park 26 7-17-2 .308
Bessemer 19 2-17 .105
Baraga 16 15-1 .937
Wakefield 15 9-6 .600
Ewen-Trout Creek 13 12-1 .923
Iron River 12 5-7 .417
Ishpeming Westwood 12 7-5 .583
Ontonagon 12 11-1 .917
Stephenson 11 5-6 .455
Norway 8 2-5-1 .312
Newberry 5 5-0 1.000
Rudyard 5 1-4 .200
Gwinn 4 2-2 .500
Crystal Falls 3 0-3 .000
Hurley (WI) 3 3-0 1.000
Rogers City 2 0-2 .000
Cheboygan 1 0-1 .000
Marquette 1 1-0 1.000
Munising 1 0-1 .000
Whittemore-Prescott 1 0-1 .000
TOTALS 253-268-6 .486
2017   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Lake Linden-Hubbell 0-0
Sep 01 Ironwood 0-0 West-Pac
Sep 08 Eagle River (WI) Northland Pines 0-0 West-Pac
Sep 15 L'Anse 0-0 West-Pac
Sep 22 Calumet 0-0 West-Pac
Sep 29 Hurley (WI) 0-0 West-Pac
Oct 06 Gwinn 0-0
Oct 13 Iron River West Iron County 0-0 West-Pac
Oct 20 Houghton 0-0 West-Pac
 
2016   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Lake Linden-Hubbell L 26-28
Sep 02 Ironwood W 41-0 West-Pac
Sep 09 Eagle River (WI) Northland Pines W 14-7 West-Pac
Sep 16 L'Anse W 39-0 West-Pac
Sep 23 Calumet L 17-52 West-Pac
Sep 30 Hurley (WI) W 47-40 West-Pac
Oct 07 Gwinn L 32-60
Oct 14 Iron River West Iron County L 7-34 West-Pac
Oct 21 Houghton W 20-18 West-Pac
 
2015   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Bessemer L 7-48
Sep 04 Ironwood W 41-0 West-Pac
Sep 11 Eagle River (WI) Northland Pines L 28-55 West-Pac
Sep 18 L'Anse L 13-32 West-Pac
Sep 25 Calumet L 12-46 West-Pac
Oct 02 Lake Linden-Hubbell L 6-42
Oct 09 Gwinn L 12-28
Oct 16 Iron River West Iron County L 24-43 West-Pac
Oct 23 Houghton L 14-36 West-Pac
 
2014   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Bessemer L 14-36
Sep 05 Baraga W 33-12
Sep 12 Eagle River (WI) Northland Pines L 12-62 West-Pac
Sep 19 L'Anse L 14-38 West-Pac
Sep 26 Calumet L 12-38 West-Pac
Oct 03 Lake Linden-Hubbell L 0-44
Oct 10 Ironwood W 14-12 West-Pac
Oct 17 Iron River West Iron County L 6-46 West-Pac
Oct 24 Houghton L 23-62 West-Pac
 
2013   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Bessemer L 26-28
Sep 06 Baraga W 49-0
Sep 13 Eagle River (WI) Northland Pines L 0-47 West-Pac
Sep 20 L'Anse L 20-21 West-Pac
Sep 27 Calumet W 8-0 West-Pac
Oct 04 Lake Linden-Hubbell L 6-24
Oct 11 Ironwood W 28-26 West-Pac
Oct 18 Iron River West Iron County L 6-35 West-Pac
Oct 25 Houghton L 22-26 West-Pac
 
2012   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Bessemer L 14-20
Aug 31 Baraga W 49-6
Sep 07 Eagle River (WI) Northland Pines L 14-50 West-Pac
Sep 14 L'Anse L 26-36 West-Pac
Sep 21 Calumet L 20-47 West-Pac
Sep 28 Lake Linden-Hubbell W 28-18
Oct 05 Ironwood W 19-18 West-Pac
Oct 12 Iron River West Iron County L 7-17 West-Pac
Oct 19 Houghton L 14-29 West-Pac
 
2011   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Bessemer L 13-14
Sep 02 Baraga W 28-0
Sep 09 Eagle River (WI) Northland Pines L 21-34 West-Pac
Sep 16 L'Anse W 21-20 West-Pac
Sep 23 Calumet L 20-41 West-Pac
Sep 30 Lake Linden-Hubbell L 8-34
Oct 07 Ironwood L 16-41 West-Pac
Oct 14 Iron River West Iron County L 8-46 West-Pac
Oct 21 Houghton W 41-13 West-Pac
 
2010   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Bessemer W 20-8
Sep 03 Crystal Falls Forest Park L 0-40
Sep 10 Eagle River (WI) Northland Pines W 35-31 West-Pac
Sep 17 L'Anse W 13-7 West-Pac
Sep 24 Calumet L 7-52 West-Pac
Oct 01 Lake Linden-Hubbell L 0-26
Oct 08 Ironwood L 0-15 West-Pac
Oct 15 Iron River West Iron County W 20-6 West-Pac
Oct 22 Houghton W 38-8 West-Pac
 
2009   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Bessemer L 32-42
Sep 04 Ewen-Trout Creek W 54-0
Sep 11 Stephenson L 6-27 West-Pac
Sep 18 L'Anse L 32-38 West-Pac
Sep 25 Calumet L 6-58 West-Pac
Oct 02 Lake Linden-Hubbell L 0-41
Oct 09 Ironwood W 26-20 West-Pac
Oct 16 Iron River West Iron County L 7-41 West-Pac
Oct 23 Houghton L 20-38 West-Pac
 
2008   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Newberry W 28-22
Sep 05 Ewen-Trout Creek W 30-12
Sep 12 Stephenson L 16-30 West-Pac
Sep 19 L'Anse L 14-22 West-Pac
Sep 26 Calumet L 0-48 West-Pac
Oct 03 Ishpeming Westwood L 12-32
Oct 10 Ironwood W 48-22 West-Pac
Oct 17 Iron River West Iron County L 22-47 West-Pac
Oct 24 Houghton W 30-13 West-Pac
 
2007   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Newberry W 21-0
Aug 31 Ewen-Trout Creek L 0-19
Sep 07 Stephenson L 6-20 West-Pac
Sep 14 L'Anse L 6-44 West-Pac
Sep 21 Calumet L 0-35 West-Pac
Sep 28 Ishpeming Westwood L 14-28
Oct 05 Ironwood W 22-12 West-Pac
Oct 12 Iron River West Iron County L 20-30 West-Pac
Oct 19 Houghton L 6-23 West-Pac
 
2006   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Newberry W 39-0
Sep 01 Ewen-Trout Creek W 40-7
Sep 08 Stephenson W 14-8 West-Pac
Sep 15 L'Anse W 22-6 West-Pac
Sep 22 Calumet L 14-25 West-Pac
Sep 29 Ishpeming Westwood W 33-0
Oct 06 Ironwood W 55-12 West-Pac
Oct 13 Iron River West Iron County L 0-21 West-Pac
Oct 20 Houghton W 27-7 West-Pac
Oct 27 Calumet L 7-42 6-PreDistrict
 
2005   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 26 Eagle River (WI) Northland Pines L 21-32
Sep 02 Ewen-Trout Creek W 35-0
Sep 09 Stephenson W 22-21 West-Pac
Sep 16 L'Anse W 35-6 West-Pac
Sep 23 Calumet L 26-36 West-Pac
Sep 30 Ishpeming Westwood W 34-13
Oct 07 Ironwood L 14-33 West-Pac
Oct 14 Iron River West Iron County L 7-32 West-Pac
Oct 21 Houghton W 33-7 West-Pac
 
2004   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Eagle River (WI) Northland Pines L 18-20
Sep 03 Ewen-Trout Creek W 62-13
Sep 10 Stephenson L 7-29 West-Pac
Sep 17 L'Anse L 24-36 West-Pac
Sep 24 Calumet L 3-8 West-Pac
Oct 01 Ishpeming Westwood L 20-26
Oct 08 Ironwood W 25-20 West-Pac
Oct 15 Iron River West Iron County L 0-47 West-Pac
Oct 22 Houghton L 13-29 West-Pac
 
2003   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Eagle River (WI) Northland Pines L 35-36
Sep 05 Ironwood W 15-8 West-Pac
Sep 12 Stephenson L 0-38 West-Pac
Sep 19 L'Anse W 46-20 West-Pac
Sep 26 Calumet W 33-6 West-Pac
Oct 03 Ishpeming Westwood W 32-12
Oct 10 open
Oct 17 Iron River West Iron County L 12-36 West-Pac
Oct 24 Houghton L 26-39 West-Pac
 
2002   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Eagle River (WI) Northland Pines L 15-26
Sep 06 Ironwood L 8-32 West-Pac
Sep 13 Stephenson L 6-60 West-Pac
Sep 20 L'Anse L 6-20 West-Pac
Sep 27 Calumet L 23-42 West-Pac
Oct 04 Ishpeming Westwood L 19-33
Oct 11 Wakefield L 14-28
Oct 18 Iron River West Iron County L 19-57 West-Pac
Oct 25 Houghton L 6-26 West-Pac
 
2001   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 24 Eagle River (WI) Northland Pines L 6-14
Aug 31 Ironwood L 12-40 West-Pac
Sep 07 Rudyard W 16-14
Sep 14 L'Anse W 42-23 West-Pac
Sep 21 Calumet L 35-41 West-Pac
Sep 28 Ishpeming Westwood W 36-15
Oct 05 Lake Linden-Hubbell W 2-0 F
Oct 12 Iron River West Iron County L 0-30 West-Pac
Oct 19 Houghton W 35-17 West-Pac
 
2000   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 25 Eagle River (WI) Northland Pines W 30-18
Sep 01 Ironwood L 21-28 West-Pac
Sep 08 Rudyard L 24-34
Sep 15 L'Anse W 40-8 West-Pac
Sep 22 Calumet L 13-31 West-Pac
Sep 29 Ishpeming Westwood W 40-26
Oct 06 Lake Linden-Hubbell L 8-44
Oct 13 Iron River West Iron County L 8-21 West-Pac
Oct 20 Houghton W 26-20 West-Pac
 
1999   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 27 Eagle River (WI) Northland Pines L 20-26
Sep 03 Ironwood L 0-35 West-Pac
Sep 10 Rudyard L 20-23
Sep 17 L'Anse L 18-19 West-Pac
Sep 24 Calumet L 13-27 West-Pac
Oct 01 Ishpeming Westwood L 8-27
Oct 08 Lake Linden-Hubbell L 0-43
Oct 15 Iron River West Iron County L 0-38 West-Pac
Oct 22 Houghton L 6-40 West-Pac
 
1998   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Eagle River (WI) Northland Pines L 22-35
Sep 11 Ironwood L 8-40 West-Pac
Sep 18 Rudyard L 0-55
Sep 25 L'Anse L 12-45 West-Pac
Oct 02 Calumet L 7-37 West-Pac
Oct 09 Rogers City L 0-43
Oct 16 Lake Linden-Hubbell L 0-50
Oct 23 Iron River West Iron County L 14-43 West-Pac
Oct 30 Houghton L 12-27 West-Pac
 
1997   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 05 Eagle River (WI) Northland Pines L 20-35
Sep 12 Ironwood L 0-45 West-Pac
Sep 19 Rudyard L 0-43
Sep 26 L'Anse L 0-42 West-Pac
Oct 03 Calumet L 0-47 West-Pac
Oct 10 Rogers City L 0-43
Oct 17 Lake Linden-Hubbell L 0-58
Oct 24 Iron River West Iron County L 6-36 West-Pac
Oct 31 Houghton L 0-21 West-Pac
 
1996   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 06 Eagle River (WI) Northland Pines W 19-15
Sep 13 Ironwood L 27-42 West-Pac
Sep 20 L'Anse W 40-26 West-Pac
Sep 27 Newberry W 15-0
Oct 04 Calumet L 0-40 West-Pac
Oct 11 Ontonagon L 14-20 West-Pac
Oct 18 Lake Linden-Hubbell L 0-45
Oct 25 Iron River West Iron County L 9-30 West-Pac
Nov 01 Houghton W 9-0 West-Pac
 
1995   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Eagle River (WI) Northland Pines W 27-12
Sep 08 Ironwood W 18-0 West-Pac
Sep 15 L'Anse W 39-14 West-Pac
Sep 22 Newberry W 27-6
Sep 29 Calumet L 8-20 West-Pac
Oct 06 Ontonagon W 15-14 West-Pac
Oct 13 Lake Linden-Hubbell L 6-18
Oct 20 Iron River West Iron County W 43-7 West-Pac
Oct 27 Houghton W 39-14 West-Pac
Nov 03 Whittemore-Prescott L 15-32 CC-PreRegion
 
1994   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Eagle River (WI) Northland Pines L 6-7
Sep 09 Ironwood W 32-7 West-Pac
Sep 16 Cheboygan L 0-13
Sep 23 L'Anse W 2-0 F
Sep 30 Calumet L 0-16 West-Pac
Oct 07 Ontonagon W 27-14 West-Pac
Oct 14 Lake Linden-Hubbell L 14-48
Oct 21 Iron River West Iron County W 43-12 West-Pac
Oct 28 Houghton W 39-0 West-Pac
 
1993   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 03 Eagle River (WI) Northland Pines L 22-24
Sep 10 Ironwood W 17-6 West-Pac
Sep 17 Crystal Falls Forest Park W 33-7
Sep 24 L'Anse W 33-0 West-Pac
Oct 01 Calumet L 19-20 West-Pac
Oct 08 Ontonagon L 20-21 West-Pac
Oct 15 Lake Linden-Hubbell W 8-0
Oct 22 Iron River West Iron County L 4-16 West-Pac
Oct 29 Houghton W 48-0 West-Pac
 
1992   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Eagle River (WI) Northland Pines L 21-28
Sep 11 Ironwood L 7-48 West-Pac
Sep 18 Crystal Falls Forest Park W 15-6
Sep 25 L'Anse L 14-20 West-Pac
Oct 02 Calumet L 8-22 West-Pac
Oct 09 Ontonagon L 8-43 West-Pac
Oct 16 Lake Linden-Hubbell L 6-57
Oct 23 Iron River West Iron County L 14-28 West-Pac
Oct 30 Houghton L 8-27 West-Pac
 
1991   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 06 Eagle River (WI) Northland Pines W 14-7
Sep 13 Ironwood L 8-22 West-Pac
Sep 20 Crystal Falls Forest Park W 13-0
Sep 27 L'Anse W 20-8 West-Pac
Oct 04 Calumet W 19-7 West-Pac
Oct 11 Ontonagon L 6-54 West-Pac
Oct 18 Lake Linden-Hubbell L 0-28
Oct 25 Iron River West Iron County W 12-6 West-Pac
Nov 01 Houghton W 10-0 West-Pac
 
1990   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Eagle River (WI) Northland Pines L 6-14
Sep 07 Ironwood L 0-36 West-Pac
Sep 14 Crystal Falls Forest Park T 0-0
Sep 21 L'Anse W 35-22 West-Pac
Sep 28 Calumet L 0-14 West-Pac
Oct 05 Ontonagon L 20-45 West-Pac
Oct 12 Lake Linden-Hubbell L 0-28
Oct 19 Iron River West Iron County L 6-21 West-Pac
Oct 26 Houghton L 0-12 West-Pac
 
1989   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Eagle River (WI) Northland Pines W 14-0
Sep 08 Crystal Falls Forest Park L 16-21
Sep 15 Wakefield W 13-10
Sep 22 L'Anse W 17-14 Copper-Country
Sep 29 Calumet W 36-0 Copper-Country
Oct 06 Ontonagon L 16-36 Copper-Country
Oct 13 Lake Linden-Hubbell W 19-0
Oct 20 Ishpeming Westwood W 2-0 F
Oct 27 Houghton W 23-14 Copper-Country
 
1988   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Eagle River (WI) Northland Pines W 14-0
Sep 09 Crystal Falls Forest Park L 0-42
Sep 16 Ewen-Trout Creek W 34-8
Sep 23 L'Anse L 0-21 Copper-Country
Sep 30 Calumet W 27-6 Copper-Country
Oct 07 Ontonagon W 15-7 Copper-Country
Oct 14 Lake Linden-Hubbell L 11-20
Oct 21 Ishpeming Westwood W 32-6
Oct 28 Houghton W 6-0 Copper-Country
 
1987   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Eagle River (WI) Northland Pines W 14-8
Sep 11 Crystal Falls Forest Park L 12-18
Sep 18 Ewen-Trout Creek W 16-0
Sep 25 L'Anse L 0-14 Copper-Country
Oct 02 Calumet W 14-0 Copper-Country
Oct 09 Ontonagon L 6-9 Copper-Country
Oct 16 Lake Linden-Hubbell L 6-49
Oct 23 Baraga W 41-0 Copper-Country
Oct 30 Houghton L 7-13 Copper-Country
 
1986   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Stephenson W 13-6
Sep 05 Crystal Falls Forest Park L 0-37
Sep 12 Eagle River (WI) Northland Pines L 6-28
Sep 19 L'Anse L 0-28 Copper-Country
Sep 26 Calumet W 32-13 Copper-Country
Oct 03 Ontonagon W 6-0 Copper-Country
Oct 10 Lake Linden-Hubbell L 0-7
Oct 17 Baraga W 7-0 Copper-Country
Oct 24 Houghton W 7-6 Copper-Country
 
1985   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Munising L 0-61
Sep 06 Stephenson W 26-0
Sep 13 Eagle River (WI) Northland Pines L 0-18
Sep 20 L'Anse L 0-13 Copper-Country
Sep 27 Calumet W 20-12 Copper-Country
Oct 04 Ontonagon L 6-21 Copper-Country
Oct 11 Lake Linden-Hubbell L 6-13
Oct 18 Baraga L 0-6 Copper-Country
Oct 25 Houghton L 0-14 Copper-Country
 
1984   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Eagle River (WI) Northland Pines W 24-0
Sep 07 Stephenson W 32-12
Sep 14 Ewen-Trout Creek W 40-6
Sep 21 L'Anse W 14-0 Copper-Country
Sep 28 Calumet W 34-0 Copper-Country
Oct 05 Ontonagon W 14-6 Copper-Country
Oct 12 Lake Linden-Hubbell W 27-24
Oct 19 Baraga W 26-6 Copper-Country
Oct 26 Houghton W 34-14 Copper-Country
 
1983   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Eagle River (WI) Northland Pines W 23-0
Sep 09 Crystal Falls Forest Park W 14-12
Sep 16 Calumet W 33-6 Superior-6
Sep 23 Ontonagon W 10-6 Superior-6
Sep 30 Ewen-Trout Creek W 25-0
Oct 07 Ironwood W 12-10 Superior-6
Oct 14 L'Anse W 7-6 Superior-6
Oct 21 Houghton W 12-6 Superior-6
Oct 28 open
 
1982   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 03 Eagle River (WI) Northland Pines L 8-14
Sep 10 Crystal Falls Forest Park L 7-16
Sep 17 Calumet L 6-7 Superior-6
Sep 24 Ontonagon L 0-7 Superior-6
Oct 01 Ewen-Trout Creek W 6-0
Oct 08 Ironwood L 6-26 Superior-6
Oct 15 L'Anse L 6-14 Superior-6
Oct 22 Houghton L 6-17 Superior-6
Oct 29 open
 
1981   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Eagle River (WI) Northland Pines L 14-15
Sep 11 Crystal Falls Forest Park L 6-25
Sep 18 Calumet W 12-6 Superior-6
Sep 25 Ontonagon L 6-7 Superior-6
Oct 02 Ewen-Trout Creek W 21-18
Oct 09 Ironwood L 6-7 Superior-6
Oct 16 L'Anse W 19-0 Superior-6
Oct 23 Houghton L 7-14 Superior-6
Oct 30 open
 
1980   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Eagle River (WI) Northland Pines L 7-14
Sep 05 Crystal Falls Forest Park L 6-34
Sep 12 Calumet L 18-19 Superior-6
Sep 19 Ontonagon W 7-6 Superior-6
Sep 26 Ewen-Trout Creek W 14-8
Oct 03 Ironwood W 22-14 Superior-6
Oct 10 L'Anse L 14-20 Superior-6
Oct 17 Houghton W 27-6 Superior-6
Oct 24 open
 
1979   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Eagle River (WI) Northland Pines W 32-16
Sep 07 Ontonagon L 0-7 Superior-6
Sep 14 open
Sep 21 Crystal Falls Forest Park L 3-8
Sep 28 L'Anse L 13-14 Superior-6
Oct 05 Calumet L 6-14 Superior-6
Oct 12 Ironwood W 6-0 Superior-6
Oct 19 Houghton W 18-0 Superior-6
Oct 26 open
 
1978   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Eagle River (WI) Northland Pines W 26-0
Sep 08 Ontonagon W 9-0 Superior-6
Sep 15 Ironwood W 21-12 Superior-6
Sep 22 Crystal Falls Forest Park L 0-41
Sep 29 L'Anse L 6-13 Superior-6
Oct 06 Calumet W 19-0 Superior-6
Oct 13 Marquette W 22-7
Oct 20 Houghton W 21-6 Superior-6
Oct 27 open
 
1977   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Eagle River (WI) Northland Pines L 6-20
Sep 09 Ontonagon W 7-0 Copper-Country
Sep 16 Hurley (WI) W 21-0
Sep 23 Crystal Falls Forest Park L 12-21 Copper-Country
Sep 30 Wakefield W 40-0
Oct 07 Calumet W 32-0 Copper-Country
Oct 14 L'Anse W 8-0 Copper-Country
Oct 21 Houghton W 34-0 Copper-Country
Oct 28 open
 
1976   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 03 Eagle River (WI) Northland Pines W 15-8
Sep 10 Ontonagon W 21-0 Copper-Country
Sep 17 Hurley (WI) W 54-12
Sep 24 Crystal Falls Forest Park L 6-22 Copper-Country
Oct 01 Wakefield W 48-14
Oct 08 Calumet W 34-0 Copper-Country
Oct 15 L'Anse L 6-15 Copper-Country
Oct 22 Houghton W 40-0 Copper-Country
Oct 29 open
 
1975   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Norway L 20-40
Sep 05 Ontonagon W 21-12 Copper-Country
Sep 12 Lake Linden-Hubbell W 34-13
Sep 19 Crystal Falls Forest Park L 6-26 Copper-Country
Sep 26 Wakefield W 14-6
Oct 03 Calumet L 8-27 Copper-Country
Oct 10 L'Anse L 15-17 Copper-Country
Oct 17 Houghton W 28-0 Copper-Country
Oct 24 open
 
1974   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Norway L 14-32
Sep 06 Ontonagon L 12-15 Copper-Country
Sep 13 Lake Linden-Hubbell W 30-7
Sep 20 Crystal Falls Forest Park L 12-22 Copper-Country
Sep 27 Wakefield W 35-14
Oct 04 Calumet L 0-21 Copper-Country
Oct 11 L'Anse W 33-0 Copper-Country
Oct 18 Houghton W 49-0 Copper-Country
Oct 25 open
 
1973   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Norway W 13-6
Sep 07 Ontonagon W 27-0 Copper-Country
Sep 14 Lake Linden-Hubbell W 25-0
Sep 21 Crystal Falls Forest Park W 16-15 Copper-Country
Sep 28 Wakefield L 14-20
Oct 05 Calumet W 43-6 Copper-Country
Oct 12 L'Anse W 31-0 Copper-Country
Oct 19 Houghton W 53-0 Copper-Country
Oct 26 open
 
1972   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Norway L 15-19
Sep 08 Ontonagon W 40-0 Copper-Country
Sep 15 Lake Linden-Hubbell W 47-0
Sep 22 Crystal Falls Forest Park L 14-24 Copper-Country
Sep 29 Wakefield L 18-22
Oct 06 Calumet W 14-7 Copper-Country
Oct 13 L'Anse W 21-14 Copper-Country
Oct 20 Houghton W 16-8 Copper-Country
Oct 27 open
 
1971   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 03 Norway L 0-27
Sep 10 Ontonagon L 6-21 Copper-Country
Sep 17 Lake Linden-Hubbell W 20-0
Sep 24 Crystal Falls Forest Park L 6-32 Copper-Country
Oct 01 Wakefield L 6-46
Oct 08 Calumet L 6-30 Copper-Country
Oct 15 L'Anse W 21-12 Copper-Country
Oct 22 Houghton T 0-0 Copper-Country
Oct 29 open
 
1970   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Norway L 3-8
Sep 11 Ontonagon W 3-0 Copper-Country
Sep 18 Lake Linden-Hubbell W 10-8
Sep 25 Crystal Falls Forest Park T 6-6 Copper-Country
Oct 02 Wakefield W 10-8
Oct 09 Calumet W 8-0 Copper-Country
Oct 16 L'Anse L 0-28 Copper-Country
Oct 23 Houghton W 6-0 Copper-Country
Oct 30 open
 
1969   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Norway T 0-0
Sep 05 Ontonagon W 55-0 Copper-Country
Sep 12 Lake Linden-Hubbell W 52-0
Sep 19 Crystal Falls Forest Park W 25-0 Copper-Country
Sep 26 Wakefield W 14-0
Oct 03 Calumet W 8-0 Copper-Country
Oct 10 L'Anse W 7-6 Copper-Country
Oct 17 Houghton W 22-0 Copper-Country
Oct 24 open
 
1968   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Norway W 25-6
Sep 06 Iron River West Iron County L 12-25
Sep 13 Lake Linden-Hubbell W 27-12
Sep 20 Crystal Falls Forest Park L 12-13 Copper-Country
Sep 27 Ontonagon W 33-13 Copper-Country
Oct 04 Calumet L 14-20 Copper-Country
Oct 11 L'Anse L 13-20 Copper-Country
Oct 18 Houghton W 38-7 Copper-Country
Oct 25 open
 
1967   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Iron River W 31-0
Sep 08 open
Sep 15 Lake Linden-Hubbell W 33-6
Sep 22 Crystal Falls Forest Park W 20-7 Copper-Country
Sep 29 Ontonagon W 21-7 Copper-Country
Oct 06 Calumet W 31-20 Copper-Country
Oct 13 L'Anse W 25-0 Copper-Country
Oct 20 Houghton W 7-0 Copper-Country
Oct 27 open
 
1966   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Iron River W 18-12
Sep 09 Bessemer L 0-19
Sep 16 Baraga W 2-0 F
Sep 23 Crystal Falls L 0-28 Copper-Country
Sep 30 Ontonagon W 19-13 Copper-Country
Oct 07 Calumet L 0-33
Oct 14 L'Anse L 0-25 Copper-Country
Oct 21 Houghton L 0-19 Copper-Country
Oct 28 open
 
1965   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 03 Iron River L 0-21
Sep 10 Bessemer L 7-20
Sep 17 Baraga W 12-0 Copper-Country
Sep 24 Houghton L 6-21 Copper-Country
Oct 01 Ontonagon W 19-7 Copper-Country
Oct 08 Calumet L 12-32
Oct 15 L'Anse T 0-0 Copper-Country
Oct 22 Crystal Falls L 6-27 Copper-Country
Oct 29 open
 
1964   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 04 Iron River L 13-14
Sep 11 Bessemer L 6-19
Sep 18 Baraga W 52-13 Copper-Country
Sep 25 Houghton L 0-20 Copper-Country
Oct 02 Ontonagon W 19-13 Copper-Country
Oct 09 Calumet W 20-12
Oct 16 L'Anse W 26-20 Copper-Country
Oct 23 Crystal Falls L 7-29 Copper-Country
Oct 30 open
 
1963   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Iron River L 0-19
Sep 06 Bessemer L 0-37
Sep 13 Baraga W 21-6 Copper-Country
Sep 20 Gwinn W 39-0
Sep 27 Ontonagon L 6-7 Copper-Country
Oct 04 Calumet L 0-19
Oct 11 L'Anse W 33-6 Copper-Country
Oct 18 Houghton L 0-26 Copper-Country
Oct 25 open
 
1962   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Iron River L 13-25
Sep 07 Bessemer L 0-32
Sep 14 Baraga W 26-6 Copper-Country
Sep 21 Gwinn W 19-0
Sep 28 Ontonagon W 20-13 Copper-Country
Oct 05 Calumet L 13-26
Oct 12 L'Anse W 33-0 Copper-Country
Oct 19 Houghton T 7-7 Copper-Country
Oct 26 open
 
1961   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 01 Iron River W 13-6
Sep 08 Bessemer W 19-7
Sep 15 Baraga W 21-7 Copper-Country
Sep 22 Ontonagon W 31-7 Copper-Country
Sep 29 Lake Linden-Hubbell W 40-6 Copper-Country
Oct 06 Calumet W 27-0
Oct 13 L'Anse W 26-0 Copper-Country
Oct 20 Houghton W 26-14 Copper-Country
Oct 27 open
 
1960   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 Iron River W 6-0
Sep 09 Bessemer L 6-13
Sep 16 Baraga W 19-0 Copper-Country
Sep 23 Ontonagon W 40-6 Copper-Country
Sep 30 Lake Linden-Hubbell W 38-0 Copper-Country
Oct 07 Calumet L 6-14
Oct 14 L'Anse W 27-6 Copper-Country
Oct 21 Houghton L 0-19 Copper-Country
Oct 28 open
 
1959   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 28 Iron River L 13-18
Sep 04 Bessemer L 13-14
Sep 11 Baraga W 38-12 Copper-Country
Sep 18 Ontonagon W 48-6 Copper-Country
Sep 25 Lake Linden-Hubbell W 48-0 Copper-Country
Oct 02 Calumet W 27-0
Oct 09 L'Anse L 6-26 Copper-Country
Oct 16 Houghton W 41-0 Copper-Country
Oct 23 open
 
1958   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 29 Lake Linden-Hubbell L 0-2 Western-UP F
Sep 05 Bessemer L 13-33
Sep 12 Wakefield L 6-38
Sep 19 Ontonagon W 40-12 Western-UP
Sep 26 open
Oct 03 Calumet W 19-0
Oct 10 L'Anse L 12-25 Western-UP
Oct 17 Houghton W 35-7 Western-UP
Oct 24 Iron River W 25-6
 
1957   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 30 Iron River L 6-36
Sep 06 Bessemer L 0-19
Sep 13 Wakefield L 0-20
Sep 20 Ontonagon W 27-7 Western-UP
Sep 27 open
Oct 04 Calumet L 6-19
Oct 11 L'Anse W 39-0 Western-UP
Oct 18 Lake Linden-Hubbell W 34-6 Western-UP
Oct 25 Houghton W 13-0 Western-UP
 
1956   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Aug 31 Iron River L 7-19
Sep 07 Bessemer L 0-21
Sep 14 Wakefield W 27-18 Western-UP
Sep 21 Lake Linden-Hubbell W 39-13 Western-UP
Sep 28 open
Oct 05 Calumet L 26-32
Oct 12 L'Anse L 19-21 Western-UP
Oct 19 Ontonagon W 35-6 Western-UP
Oct 26 Houghton W 32-7 Western-UP
 
1955   OPPONENT RESULT   CONFERENCE
Sep 02 open
Sep 09 Bessemer L 6-9
Sep 16 Wakefield W 6-0 Western-UP
Sep 23 Lake Linden-Hubbell W 51-0 Western-UP
Sep 30 open
Oct 07 Calumet W 54-0
Oct 14 L'Anse W 23-0 Western-UP
Oct 21 Ontonagon W 27-0 Western-UP
Oct 28 Houghton W 20-6 Western-UP